Лікування безпліддя у Києві

Дані медичної статистики свідчать про те, що приблизно у четвертої частини всіх подружніх пар діагностується безпліддя. Ця медико-соціальна ситуація знижує якість життя, спричиняє психоемоційний дискомфорт і депресію. Причини безпліддя різноманітні та призводять до нездатності статевих партнерів репродуктивного віку зачати дитину протягом року регулярної інтимної близькості, не використовуючи засоби контрацепції. Нині завдяки успіхам репродуктивної медицини здебільшого нездатність до зачаття може бути подолана шляхом застосування дуже ефективних допоміжних репродуктивних технологій, використання яких дозволяє все більшій кількості пар стати щасливими батьками здорового малюка.

Як діагностується нездатність до зачаття

Вибір методів лікування безпліддя залежить від наступних причин. Нездатність до зачаття діагностується як у жінок, так і в чоловіків, і буває поєднаною (коли кілька факторів є причиною безпліддя в однієї людини) або комбінованою (обидва подружжя мають фактори, за яких жінка не може завагітніти). Безпліддя у жінок часто спричинене запальними процесами, ендометріозом, передчасним зниженням оваріальноого резерву (запасу яйцеклітин), непрохідністю маткових труб або ендокринними порушеннями, у чоловіків – нестачею чи аномальною будовою сперматозоїдів, гормональними порушеннями, іншими причинами.

Слід пам'ятати, що після 35 років у жінок зростає ризик нездатності зачати і виносити дитину через різке зниження кількості фолікулів та погіршення якості яйцеклітин. Тому подружнім парам важливо своєчасно звернутися за консультацією до фахівців репродуктивної клініки для комплексного обстеження та виявлення причин безплідності зі здачею аналізів крові, гормональних тестів, проведенням ультразвукових досліджень, генетичного тестування, оцінки спермограми у чоловіків. .

Методи лікування безпліддя

Після результативної діагностики залежно від виявлених причин нездатності до зачаття та особливостей кожного випадку лікар призначає методи лікування, які успішно застосовуються у медичній практиці:

• медикаментозний, який використовується для лікування запальних та інфекційних захворювань репродуктивних органів, гормональних порушень;

• оперативне лікування - гістероскопія (з метою видалення поліпів ендометрію, цервікального каналу, субмукозних вузлів порожнини матки, перетинок, синехій);

• допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) - проведення екстракорпоралного запліднення (ЕКЗ), які застосовуються в тих випадках, коли інші методи не дали очікуваного результату.

В арсеналі сучасної репродуктології існують ефективні методики ДРТ, спрямовані на підвищення ймовірності успішного зачаття, такі як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), інтрацитоплазматична ін'єкція в яйцеклітину сперматозоїда (ІКСІ), TESA, PGT-A PGT-M, PGT-S, донорство яйцеклітин або сперми, сурогатне материнство.

ЕКЗ – найефективніший метод лікування безпліддя.

Екстракорпоральне запліднення, за якого зачаття відбувається поза організмом жінки, використовується у разі непрохідності маткових труб, пізньому репродуктивному віці, передчасному зниженні оваріального резерву, зниженні якості і кількості сперматозоїдів партнера, що заважає природному зачаттю, інших причинах, що перешкоджають природному зачаттю і не піддаються лікуванню. ЕКЗ складається з кількох етапів:

1. Стимуляція яєчників шляхом введення гормонів для оптимізації росту фолікулів із подальшою пункцією з метою отримання яйцеклітин для подальшого запліднення.

2. Отримання та підготовка сперматозоїдів до зачаття.

3. Запліднення яйцеклітин через чотири години після їх одержання шляхом введення сперматозоїда у цитоплазму ооцита.

4. Культивування ембріонів в інкубаторі (ембріоскопі) протягом 5-6-7 днів перед їх перенесенням в порожнину матки.

5. Проведення забору генетичного матеріалу ембріонів (біопсія трофектодерми) для подальшого преімплантаційного генетичного тестування (ПГТ). Це дозволяє перенести майбутній мамі хромосомно здоровий ембріон.

6. Заморожування (вітрифікація) ембріонів і їх збереження для можливості перенесення ембріона у майбутньому при плануванні дітей.

5. Ембріотрансфер (перенесення) у порожнину матки на 5-7 день розвитку.

Надалі триває моніторинг успішності ЕКЗ та підтримка вагітності. Через два тижні після ембріотрансферу жінка проходить тест на визначення рівня хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) для підтвердження успішного зачаття. Лікування безпліддя у Києві здійснюється кваліфікованими репродуктологами, ембріологами, гінекологами, андрологами, які мають багаторічний досвід роботи, із застосуванням сучасного обладнання експертного класу.

Джерело: reprolife.ua

Реклама


02.02.2024 502
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

282
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

788 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2911
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33517
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2407
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3630

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

461

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1280

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

816

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1019
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

347
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

240
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

633
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1221
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1011
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1108
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

873
13.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30255 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

992
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3973
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

553
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

581