Лікування безпліддя у Києві

Дані медичної статистики свідчать про те, що приблизно у четвертої частини всіх подружніх пар діагностується безпліддя. Ця медико-соціальна ситуація знижує якість життя, спричиняє психоемоційний дискомфорт і депресію. Причини безпліддя різноманітні та призводять до нездатності статевих партнерів репродуктивного віку зачати дитину протягом року регулярної інтимної близькості, не використовуючи засоби контрацепції. Нині завдяки успіхам репродуктивної медицини здебільшого нездатність до зачаття може бути подолана шляхом застосування дуже ефективних допоміжних репродуктивних технологій, використання яких дозволяє все більшій кількості пар стати щасливими батьками здорового малюка.

Як діагностується нездатність до зачаття

Вибір методів лікування безпліддя залежить від наступних причин. Нездатність до зачаття діагностується як у жінок, так і в чоловіків, і буває поєднаною (коли кілька факторів є причиною безпліддя в однієї людини) або комбінованою (обидва подружжя мають фактори, за яких жінка не може завагітніти). Безпліддя у жінок часто спричинене запальними процесами, ендометріозом, передчасним зниженням оваріальноого резерву (запасу яйцеклітин), непрохідністю маткових труб або ендокринними порушеннями, у чоловіків – нестачею чи аномальною будовою сперматозоїдів, гормональними порушеннями, іншими причинами.

Слід пам'ятати, що після 35 років у жінок зростає ризик нездатності зачати і виносити дитину через різке зниження кількості фолікулів та погіршення якості яйцеклітин. Тому подружнім парам важливо своєчасно звернутися за консультацією до фахівців репродуктивної клініки для комплексного обстеження та виявлення причин безплідності зі здачею аналізів крові, гормональних тестів, проведенням ультразвукових досліджень, генетичного тестування, оцінки спермограми у чоловіків. .

Методи лікування безпліддя

Після результативної діагностики залежно від виявлених причин нездатності до зачаття та особливостей кожного випадку лікар призначає методи лікування, які успішно застосовуються у медичній практиці:

• медикаментозний, який використовується для лікування запальних та інфекційних захворювань репродуктивних органів, гормональних порушень;

• оперативне лікування - гістероскопія (з метою видалення поліпів ендометрію, цервікального каналу, субмукозних вузлів порожнини матки, перетинок, синехій);

• допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) - проведення екстракорпоралного запліднення (ЕКЗ), які застосовуються в тих випадках, коли інші методи не дали очікуваного результату.

В арсеналі сучасної репродуктології існують ефективні методики ДРТ, спрямовані на підвищення ймовірності успішного зачаття, такі як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), інтрацитоплазматична ін'єкція в яйцеклітину сперматозоїда (ІКСІ), TESA, PGT-A PGT-M, PGT-S, донорство яйцеклітин або сперми, сурогатне материнство.

ЕКЗ – найефективніший метод лікування безпліддя.

Екстракорпоральне запліднення, за якого зачаття відбувається поза організмом жінки, використовується у разі непрохідності маткових труб, пізньому репродуктивному віці, передчасному зниженні оваріального резерву, зниженні якості і кількості сперматозоїдів партнера, що заважає природному зачаттю, інших причинах, що перешкоджають природному зачаттю і не піддаються лікуванню. ЕКЗ складається з кількох етапів:

1. Стимуляція яєчників шляхом введення гормонів для оптимізації росту фолікулів із подальшою пункцією з метою отримання яйцеклітин для подальшого запліднення.

2. Отримання та підготовка сперматозоїдів до зачаття.

3. Запліднення яйцеклітин через чотири години після їх одержання шляхом введення сперматозоїда у цитоплазму ооцита.

4. Культивування ембріонів в інкубаторі (ембріоскопі) протягом 5-6-7 днів перед їх перенесенням в порожнину матки.

5. Проведення забору генетичного матеріалу ембріонів (біопсія трофектодерми) для подальшого преімплантаційного генетичного тестування (ПГТ). Це дозволяє перенести майбутній мамі хромосомно здоровий ембріон.

6. Заморожування (вітрифікація) ембріонів і їх збереження для можливості перенесення ембріона у майбутньому при плануванні дітей.

5. Ембріотрансфер (перенесення) у порожнину матки на 5-7 день розвитку.

Надалі триває моніторинг успішності ЕКЗ та підтримка вагітності. Через два тижні після ембріотрансферу жінка проходить тест на визначення рівня хоріонічного гонадотропіну людини (ХГЛ) для підтвердження успішного зачаття. Лікування безпліддя у Києві здійснюється кваліфікованими репродуктологами, ембріологами, гінекологами, андрологами, які мають багаторічний досвід роботи, із застосуванням сучасного обладнання експертного класу.

Джерело: reprolife.ua

Реклама


02.02.2024 606
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1389
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1049
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2070
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3553
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1340
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1331

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1687

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

500

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1138

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1307
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

393
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24253
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

500
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

439
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

619
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1508
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

676
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4609
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

602
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1522 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

614
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

525