Лікнеп для диктатора-початківця

 

 

Янукович посланий нам Богом. Я дуже люблю одну бувальщину і часто набридаю нею юним адептам незаконних воєнізованих формувань. Ризикну понабридати і вам. Якось до настоятеля монастиря, розташованого неподалік від Влахернського палацу у Царгороді, увісні явився Христос. Настоятель замість попросити що-небудь, попросив дозволу запитати.

 

-  Чи правда, що немає влади інакше, як від Тебе?

-  Так, – сказав Христос.

-  Господи, - спитав далі настоятель, - чому ж тоді нами править злий тиран Фока?

-  Тому, – відповів Господь, - що Я не зміг знайти для вас гіршого.

 

До нас Господь добріший, ніж до ромеїв. Янукович не найгірший. Серед його друзів й поміж опонентів є багато тих, кого ще менше за нього хочеться бачити на його посаді. Свого часу, завдяки ГКЧП, Україна отримала незалежність швидше, ніж очікувалося. Завдяки Януковичу ми нарешті здобудемо свободу.

 

Кажуть, що багнетами можна проторити собі дорогу до влади, та на них незручно сидіти. Янукович хоче сидіти на гумових кийках.

 

Дресировані мєнти вирішують багато проблем, але ще більше створюють. Розглянемо на прикладі останніх подій. 24 серпня найвигіднішим для влади було б дати можливість опозиції вільно пройтися до Софіївського майдану, втомити громадськість занудними промовами, зіпсувати який-небудь дитячий концерт і похнюпившись розійтися по домівках. Дорогою опозиційні лідери ще б разок пересварилися між собою за місце на чолі колони.

 

Натомість, Міністерство внутрішніх справ зробило все, щоб забезпечити опозиції чудову телевізійну картинку, дало можливість демократам відчути себе борцями, а не шахраями, підживило ненависть до режиму в серцях громадськості, виставило владу в ідіотському світлі.

 

Як таке стало можливим? Коло спілкування президента дуже вузьке і весь час звужується. Янукович, як і кожен з нас, прагне досягти максимальної комфортності у своєму оточенні, отже уникнути неприємних співбесідників, тих, хто грузить проблемами. Всі, хто мають доступ до тіла, повинні бути оптимістами, розповідати, як все добре, а буде ще краще, і брати на себе подолання труднощів.

 

Міністр Внутрішніх Справ не може сказати президенту: чим менше ви будете мене задіювати, тим краще. Навіщо він тоді потрібен? Він каже: опозиція підла і підступна, але я груддю став і не пропустив. І ми їх усіх посадимо. Улюблений спорт силовиків - вселити в шефа страх перед уявною небезпекою і мужньо захистити від неї.

 

Влада зробила дурницю, коли ув‘язнила Юлю. Проте вчинила мудро, коли перед тим повипускала з в‘язниць патріотичну молодь. Бо тепер у молодіжних угруповань зникла потреба намагатися об‘єднати зусилля з БЮТ. Проте СБУ вирішило підкорегувати стратегію влади безглуздими арештами активістів «Патріоту України». Напередодні торгівельної війни з Москвою СБУ хоче пересварити президента з найактивнішою частиною нації.

 

Можливо,  на думку керівництва СБУ, український уряд має воювати на два фронти: з Москвою і з антимосковськи налаштованою частиною українського народу? Нажаль, коли уряд програє, він капітулює не перед патріотами, а перед Москвою. Бо патріоти, на відміну від Москви, не володіють газовими родовищами.

 

Спецслужбам завжди важко боротися з терористами, тому вони призначають кого-небудь терористом і легко його поборюють. Валерій Хорошковський, не будучи кадровим спецушником, швидко опанував азбуку професії. Тому Путін досі полковник, а наш хлопець вже генерал армії.

 

Диктатура – це не так просто, як здається. Тих, кого ти пригнічуєш, доводиться або годувати, або надихати.

 

Нинішній московський і білоруський авторитаризми формувалися при добрій економічній кон’юнктурі. Янукович прагне повторювати їхній передовий досвід в обличчі економічного спаду, який гряде. Нині економіка України демонструє 5% річного зросту, мають значні прибутки експортери металу, непогані перспективи експорту зерна. Проте Світ входить в десятиліття стагнації. На Україну в близькій перспективі очікують скорочення інвестицій, відток банківського капіталу, зменшення рентабельності основних галузей. Диктатура має не тільки утримувати молодь він повстання, але й ціни від зростання.

 

Зріст цін і пенсійного віку самі по собі не підривають режим, але розмивають його підвалини.

 

Як не смішно, диктатор (більше аніж демократичний політик, який балотується на виборах) має дбати за популярність.

 

Диктатор з низьким рейтингом – це ненадовго і трагічно. Як показує практика, непопулярна демократична партія завдяки вмілому політичному лавіруванню і сприятливим обставинам здатна довше утримувати владу, аніж непопулярний диктатор.

 

Рейтинг Януковича падає і складається враження, що репресивний апарат не є тим механізмом, який здатен підтримати його. Найгірше те, що владу дедалі сильніше не любить економічно активна частина суспільства. В‘язниці переповнені бізнесменами, режим швидко монополізує прибутки.

 

Диктатор зобов‘язаний забезпечити народ не тільки великими термінами ув‘язнення, але і великою ідеєю, дати чітку відповідь на німе запитання про сенс диктатури.

 

Башар Асад каже сірійцям: ви повинні згодитись з тим, що я вас розстрілюю, бо інакше вас розстріляє Ізраїль. Путін каже росіянам: «Я тримаю вас у стойлі, бо за це стойло наші діди воювали і ми коли-небудь запустимо нашу нову ракету «Булава». Лукашенко каже: «Ви повинні любити мій колгосп, бо якщо Росія нас поглине, ми не зможемо з нею інтегруватися.

 

А за що нам розповідає Янукович? За реформи? За Євро 2012? Араби борються з Ізраїлем, Москва з НАТО, Лукашенко з капіталізмом. А Янукович з Юлією Тимошенко. Репресії в ім‘я футболу. Диктатура в ім‘я чергового траншу МВФ.

 

Українська економіка залежить від російських енергоресурсів і західних кредитів. При цьому Януковича недолюблює Москва і підозрює Захід.

 

Нині в Україні для диктатури несприятлива кон'юнктура. Можливо, з цієї причини для Януковича будують софтдиктатуру, таку собі диктатурку.

 

Хоч як би не було, незабаром в Україні щось гучно обвалиться. Тоді українська молодь матиме нагоду вихопити трохи свободи і влади, доки не осяде пилюка.

 

Колись вважалося гарним смаком завершувати статті промовистими історичними прикладами. Так ось, римляни вважали найкращим імператором з усіх Траяна. На момент його приходу до влади функцію прокуратури в Римі виконували т. зв. явні донощики. Вони також підтримували і державне звинувачення. Траян зібрав їх усіх і втопив у морі. При ньому в Римі не переслідувалися противники режиму. Всі історики сходяться на тому, що роки правління Траяна були найщасливішим часом Римської Імперії, роками її найбільшої могутності і слави.

 

Дмитро Корчинський

Спеціально для www.tsn.ua


Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494