Лікарі навчають, як правильно поводитися під час спеки

 

/data/blog/84127/324c822e62e85c64ad97f337604ea72e.jpg

 

У зв’язку з аномальною спекою, медичні працівники міської поліклініки №1 вирішили провести гігієнічне навчання для громадян з питань правильного поводження в умовах такого температурного режиму.

13 серпня у приміщеннях сільських рад с. Хриплин та с. Крихівці було проведено чергування медичних працівників відділення Загальної практики сімейної медицини.

За такої погоди людина може зазнати сонячного або теплового удару. Задля уникнення небезпеки, мешканців закликають обмежити перебування на сонці з 12.00 до 16.00 год.

Першими ознаками сонячного або теплового удару є слабкість, відчуття втоми, головний біль та запаморочення. Температура тіла може піднятися до 39-40 градусів. Можуть виникати судоми і непритомність. Тому вкрай важливо надати потерпілому першу допомогу. Насамперед необхідно транспортувати його у прохолодне приміщення, покласти на спину, трохи підняти ноги, зняти одяг і відкрити всі вікна у приміщенні. Потрібно дати потерпілому випити мінеральної або чистої води. У випадку, коли виникає підозра, що потерпілий втрачає свідомість, слід дати йому вдихнути нашатирю або натерти скроні спиртом.

Серед основних заходів з профілактики теплового чи сонячного ударів потрібно пам’ятати і знати наступне:

Правильний одяг

Якщо носити в спеку синтетичні речі, то можна легко отримати тепловий удар або шкірні хвороби. Одяг повинен бути з натуральних тканин, зручний, світлих відтінків. Обов'язковим елементом гардеробу влітку є легкий головний убір.

Що краще пити у спеку

Через високу температуру повітря ми потребуємо постійного відновлення рідини з солями і мікроелементами, що втрачається з потом. Рекомендовано пити не менше 2,5-3 л рідини на день. Це може бути будь-яка рідина з температурою 18-20 градусів. Вживати її бажано кожні 40-50 хвилин по 100-200 мл. Це може бути вода, компоти, чай, свіжі соки та морси тощо. Проте і тут є свої „підводні камені”. Людям із захворюваннями серцево-судинної системи, порушеннями обміну речовин, захворюваннями нирок потрібно зменшувати кількість рідини в спеку до одного літра на добу, це враховуючи воду, перші страви, а також овочі та фрукти. Відмовтеся від алкоголю та кави – це зайве навантаження на судини в спеку. Лимонад – не найкращий спосіб втамувати спрагу, тому що в ньому багато цукру і він підвищує тиск.

Постіль „з льодом”

Якщо спека не дає заснути, за кілька годин до сну складіть постільну білизну в поліетиленовий пакет і покладіть в холодильник. З часом ліжко нагріється, але заснути буде простіше. Головне – не перестаратися і не заморозити білизну в „камінь”. По-перше, ви не зможете її нормально постелити і, додатково, прокинетеся з нежиттю.

Якщо немає кондиціонера

Якщо немає кондиціонера, можна зволожувати повітря в приміщенні за допомогою пульверизатора. Можна завісити вікна та двері вологою тканиною. А краще за все користуватися вентилятором, поставивши перед ним пляшки із замороженою водою.

Кімнатне затемнення

Закрийте всі штори і жалюзі. Потрапляючи в приміщення, сонячне світло піднімає температуру на 3-10 градусів. Можна наклеїти на шибки сонцезахисну дзеркальну плівку. Якісна плівка затримує ультрафіолет майже на 99 %, а інфрачервоне випромінювання – на 40-80 %.

Холодні зап’ястя

Охолодіть зап’ястя, потримавши їх у холодній воді не менше 10 секунд. Це знизить температуру тіла мінімум на годину.

„Правильний” душ

Приймаючи душ, намагайтеся не користуватися миючими засобами: вони сушать шкіру. Потрібно звести до мінімуму використання декоративної косметики, особливо тонального крему і пудри. Вони забивають пори, і як результат – запалення шкіри, вугровий висип. Також трапляються випадки індивідуальних алергічних реакцій на декоративну косметику у спеку, яка при взаємодії з сонцем виділяє токсичні речовини.

Відкрийте всі вікна на ніч

Увечері температура зазвичай дещо знижується, а в деяких місцях різниця між максимальною і мінімальною температурами може досягати десятка градусів. Не втрачайте можливість скористатися цим і спробуйте накопичити нічну прохолоду на всю першу половину дня. Для цього з настанням вечора відкрийте всі вікна в будинку, можете навіть влаштувати своєрідну аеродинамічну трубу за допомогою протягу. Тільки обов'язково закрийте все до сходу сонця, поки температура не почала підніматися.

Їмо правильно

Не їжте солодкі та гострі страви. Вони посилюють потовиділення. Корисні – багаті клітковиною і білком страви. Їжа має бути легкою, „літньою”. Потрібно утриматись від смаженої, жирної, гострої і солоної їжі. Порції – невеликі, а від приготування їжі про запас варто відмовитись, аби потім не лікуватися від харчового отруєння. Снідати краще раніше – о 6.00-7.00 ранку, обідати – до настання полуденної спеки – об 11.00, а вечеряти – о 18.00. Ті, хто не може заснути на порожній шлунок, можуть собі не відмовляти у невеликому перекусі за кілька годин до сну. Для цього найкраще підійдуть кисломолочні продукти з низьким вмістом жиру. Дієтологи рекомендують у спекотну погоду вживати холодні рідкі страви, адже потреба в енергії в жарку погоду знижується приблизно на 5% і нашому організму влітку потрібна менш калорійна їжа.


14.08.2015 2249 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

326
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1395
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2547 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3633
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2971
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2146

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

615

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

466

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1635

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1799
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

286
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

503
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

802
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4986
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

358
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

879
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10126
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

510
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

263
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

373
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

400
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

721