Держава щорічно виділяє мільярди гривень на ліки для важкохворих українців. Проте у кабінетах лікарів безкоштовні медикаменти конвертуються назад у готівку, вирушаючи в кишені білих халатів.
Щорічно держбюджет виділяє на безкоштовні ліки для важкохворих значні суми. Приміром, на дорослих онкохворих у 2013 році виділили 230 млн грн., на дітей - 216 млн. На ВІЛ-інфікованих ще більше - 305,5 млн, на хворих туберкульозом - 175,8 млн, і, нарешті, на хворих на гемофілію - 63,6 млн грн, повідомляє Корреспондент.
Цього року фінансування зросло на 14%, досягнувши в цілому 2,1 млрд грн. Однак про існування безкоштовної медикаментозної допомоги більшість важких пацієнтів навіть не підозрюють, стверджує Ольга Стефанишина, виконавчий директор пацієнтської організації ЮКАБ. Найбільші метастази махінацій з безкоштовними препаратами розвиваються у галузі онкології, де лікування найбільш витратне.
«Ми знаємо випадки, коли ліки списували на хворих, а потім перепродували в аптеках», - говорить Стефанишина, - «Буває й так: пацієнт приходить до лікаря, а той зовсім випадково в шафці знаходить потрібний препарат, передбачений хворому безкоштовно, і продає його за повною вартістю».