«Лідерські якості та цілеспрямованість в Едуарда з дитинства», - Ліда Прощук про сина

У День родини ми поговорили з Лідою Прощук. Ця добра жінка – мама Едуарда Прощука. Він йде від партії «Слуга народу» у Верховну Раду від Калуського, Рогатинського та Галицького районів.

Ліда Прощук каже, що в синові поєдналися її доброта і батькова цілеспрямованість. У відвертому інтерв’ю мами про сина – про дитинство Едуарда Прощука, перші перемоги та шлях у політику.


– Сьогодні Едуард Прощук є найцікавішим кандидатом по 85 округу, власне про нього найбільше говорять. Ми знаємо його як голову Федерації вільної боротьби Івано-Франківщини, як мецената, як підприємця. Розкажіть про його дитинство.

– Едуард виріс та вчився у Калуші. Школа була з математичним нахилом. Зі шкільних років був дуже відповідальним, самостійним та дисциплінованим. Намагався ніколи не пропускати школу. Навіть коли хворів, важко було вмовити залишитися вдома.

Окрім навчання, він також дуже любив школу, бо там були його друзі. З ними він дружить і досі, в дорослому віці. Вчителі завжди мені казали, що в Едуарда яскраво виражені лідерські якості, він дуже активний та має математичний склад розуму.

Він ніколи не скаржився на якісь проблеми на вулиці чи в школі. Завжди все вирішував сам.  Хоч знав, що нам можна все розповісти і ми завжди були готові допомогти.

– У якому віці Едуард почав займатися спортом?

– Ще з першого класу, за компанію з друзями, Едуард пішов на гурток з вільної боротьби. Ми його підтримували у цьому, хоча й ніколи не примушували ходити. Був час, що він залишав цей гурток, пробував відвідувати інші, але за деякий час знову повертався.

Будь-який спорт – це важка праця. Ми, як батьки, це розуміли. І ніколи не ставили завдання, що він має перемагати в змаганнях. Просто раділи його участі, раділи, що він вільний час проводить не на вулиці, а в спорті. Першу нагороду він отримав у першому класі – це така велика ваза, яку досі зберігаємо вдома. А закінчуючи школу, він вже отримав майстра спорту.

Едуард завжди все встигав. Крім спорту, також брав участь в олімпіадах з математики та з англійської мови.

– У дитинстві він не мріяв продовжити гарну справу батька – пекти хліб?

– В Едуарда ще зі школи проглядалися підприємницькі задатки. Саме тому він пішов вивчати фінанси у Прикарпатському національному університеті.

До речі, мій чоловік досі займається хлібопекарським бізнесом, ось уже 20 років. Едуард завжди підтримував справу батька. Коли вже завершив університет, давав поради, ділився баченням.

Насправді, саме батько його сформував як особистість, людину, яка багато працює і досягає поставлених цілей. Я ж, як мама просто його підтримувала у всьому. Так і поєдналися в Едуарда моя доброта і батькова цілеспрямованість.

– Сьогодні День родини. А українські родини завжди об’єднують спільні традиції. Які традиції були у вас?

– Найцікавіша традиція, яку Едуард досі згадує з теплотою, це наші щорічні поїздки на Великдень та Різдво до бабусь та дідусів. Там збиралися Едуардові двоюрідні брати та сестри. Вони гуртом колядували і дуже весело проводили час.

Зараз в Едуарда вже є своя сім’я, дружина та діти, але ми досі дотримуємося цієї традиції. І вже правнуки їдуть до бабусь і дідусів.

Моя мама дуже зраділа, коли почула, що Едуард іде в депутати. Сказала, що такі люди, які захищатимуть українські традиції та звичаї, дуже потрібні в Парламенті. 

– А як ви сприйняли новину, що Едуард іде в депутати? Не злякалися, що конкуренти почнуть писати про нього щось погане?

– Едуард має багато друзів і велике коло знайомих. Він завжди готовий усім допомогти: комусь порадою, а комусь ділом. Тому його так усі люблять. І про нього завжди чую від людей тільки хороше. І я дуже щаслива від того, що маю такого хорошого сина.

Знаю, що у політиці багато підступних людей. Тому розумію, що можуть на нього придумувати якісь наклепи. І, справді, дуже б цього не хотілося. Але знаю активну громадянську позицію Едуарда. Він завжди казав, що за Україну потрібно боротися і робити все, щоб наші люди жили краще та щасливіше. І молоді люди повинні не боятися, а йти в політику, якщо знають як можна змінити країну на краще. Так, щоб люди не були змушені виїжджати на заробітки за кордон, щоб у нас були кращі дороги. Тому я просто підтримала це його рішення, як підтримувала всі його рішення ще з того часу, як він був дитиною.

– Чи радився він з вами перед тим, як прийняти це рішення?

– З нами, батьками, він не радився. Він порадився зі своєю дружиною. А нам вже повідомили рішення. Ми, як завжди, просто підтримали його в його добрих починаннях. Бо це дійсно хороша справа – розбудовувати Україну.

Впевнена, що округ потребує і давно чекав такої людини як Едуард. Його всі люблять та поважають, бо він усіх чує та спілкується з людьми.  


08.07.2019 6592
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

667
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1924 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1129 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

553
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6902 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11393 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

333

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1077

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1115

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1109
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

48
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

282
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1081
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

655
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

752
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2948
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4440
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18440
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

44
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

321
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

352
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

663