Лідерські якості та командний дух: в Івано-Франківську провели естафети серед дітей та молоді з функціональними обмеженнями (ФОТО)

Спортивні естафети серед підлітків та молодих людей з функціональними обмеженнями відбулися сьогодні в Івано-Франківську.

Змагання організував Івано-Франківський міський центр соціально-психологічної реабілітації молоді з функціональними обмеженнями «Дивосвіт» у співпраці з Івано-Франківським міським центром з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт», повідомляє Фіртка.

Двадцять п'ять учасників заходу змагалися у спритності, вправності та технічності у різних видах естафет, які спеціально розробили для них фахівці-реабілітологи залежно від віку та фізичних можливостей.

Усі спортсмени – вихованці центру «Дивосвіт» – діти та молодь віком від 16 до 35 років, які мають певні функціональні обмеження.

Як стверджує Оксана Вінтоняк, директорка центру, такі змагання проводяться у закладі, який вона  очолює, практично щомісяця. Заняття проводять професійні реабілітологи у співпраці з міським центром «Інваспорт». Метою таких заходів є підтримка командного духу, фізичний розвиток та розвиток лідерських якостей у підопічних центру.

«Це є лідерські якості обов’язково плюс фізичний розвиток. У нас реабілітолог через день проводить заняття з фізкультури, масажі та загалом такі вправи піднімають настрій», - розповідає директорка.

«Естафети проводяться завжди командні, де по черзі кожен учасник виконує певну вправу. - коментує змагання реабілітолог Андрій Костюк, - Естафети виконуються на швидкість, на вправність, на правильність техніки виконання. Тобто за назвами якщо взяти, то це: естафета з м’ячем - перенесення м’яча між ногами, перенесення м’яча на швидкість та інші. Всі учасники діляться на чотири команди та з них уже визначається найсильніша».

Зі слів реабілітолога, вправи на естафетах підібрані з урахуванням можливостей усіх учасників, оскільки у кожного свої особливості, діти дуже різні.

«Тобто є дуже швидкі, дуже вправні, - зазначає, - а є такі, що рухаються не дуже швидко. Ну але в середньому у командах учасники дуже мішані: є сильні, а є слабкі. Відповідно за всіма показниками учасники приблизно компенсують один одного – так, щоб команди були більш-менш рівні у своїх можливостях».

Міський центр з фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» співпрацює з центром «Дивосвіт» вже 13 років. З 2008 року заклади разом проводять спільні спортивні заходи, які пов'язані з певними пам’ятними датами, державними та релігійними святами тощо, або навіть без особливого приводу – один-два рази на місяць.

У таких заходах, як сьогоднішній, «Інваспорт» виконує роль ідейного натхненника, а ще готує для його учасників нагороди та цікаві призи.  

«Моя пропозиція про проведення, бо в них (у центрі «Дивосвіт» - ред.) тут працюють вчителі, які займаються, знають, яку вправу краще дітям дати, тобто програму пропонують вони. Я пропоную захід і до заходу нагородження, тобто грамоти, медалі, солодкі призи, спортивні призи», - розповідає Марія Василюк, керівниця міського центру «Інваспорт».

Попри те, що нинішня подія за своєю суттю є спортивною, переможених сьогодні не було. Усі учасники естафет отримали грамоти, призи та шоколадки. Зі слів Марії Василюк, для людей з функціональними обмеженнями участь у спортивних змаганнях – це вже перемога.  

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Можливо все: в Івано-Франківську пройшли змагання осіб з інвалідністю на веломобілях (ФОТО)

Франківців кличуть стати патронатними вихователями


22.09.2021 Сергій Білий 1642
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

452
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2011
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

87

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

766

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2185

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

489
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1028
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

188
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

707
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8252
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

929 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

905
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

852