"Лекції онлайн, заняття у симуляційних центрах та з пацієнтами", - претендент на посаду ректора ІФНМУ Микола Островський

Через чотири дні відбудеться другий тур виборів ректора ІФНМУ.

Один із «фіналістів» Микола Островський розповів про плани, які хочуть реалізувати в медичному університеті, в разі його перемоги, інформує Фіртка.

"Студентство - це основа функціонування університету! Без студентів - нема ні університетів, ні майбутнього у держави. Станом на зараз є і плани, але вже є і певні напрацювання", - говорить він.

За словами Островського, планують створити мобільний застосунок типу «Мій розклад», який вже працює в ПНУ ім. В. Стефаника та ІФТУНГ і користується популярністю серед студентів. Також варіантом може бути чат-бот у Телеграмі.

"Студентам вже давно набрид строкатий розклад, яким користувалися ще їхні батьки при навчанні в нашому ВИШі, - я вважаю, що пора мати його у смартфоні і студенти теж хочуть цього.

До того ж, це дозволить навчальній частині оперативно вносити туди зміни, про які студенти отримуватимуть автоматичні сповіщення", - пояснює кандидат на посаду ректора.

Островський говорить, що лекції онлайн є прогресивнішими за лекції офлайн. Його стратегія, однозначно передбачає, що в університеті – лекції тільки у онлайн форматі і ніяк інакше.

"Крім того, маємо наш університетський портал, де можна розміщувати записи лекцій, щоб студент зміг переглянути їх безпосередньо перед практичним заняттям чи модулем.

Час офлайн можна використовувати значно раціональніше, витрачаючи його на майстер-класи, заняття з прямим контактом з пацієнтом, чи відпрацюванням навичок в симуляційних центрах", - розповідає він.

Формат занять в обʼєднаних підгрупах по 20 осіб, які проходять в тісному кабінеті, або коли студенти залишаються напризволяще після «переклички» чи півтори години пишуть тести, теж повинен канути в небуття.

Також, перетворення студентських кафе на робочі середовища зі швидкісним інтернетом, зручними кріслами і столами - своєрідні коворкінг-зони та майданчики не тільки для навчання і розвитку, а й для проведення активними студентами заходів та проєктів після пар. Обовʼязкова можливість оплати карткою та попереднього замовлення онлайн.

"Вже є напрацювання щодо грантової підтримки проєктів переформатування наших гуртожитків під студентські кампуси та забезпечення таких базових потреб, як тепла вода цілий рік, незалежно від роботи міських котелень", - продовжує Микола Островський.

Студенти-стоматологи споконвіків прагнуть навчитися «працювати руками» і ми вже запровадили таку модель роботи Центру стоматології університетської клініки, яка забезпечує максимальне партнерство лікаря і студента.

Для студентів фармацевтичного факультету Островський має чіткий план відновлення роботи навчально-виробничої аптеки, яка вже роками простоює, а також створення чогось нового - навчально-виробничого підприємства з виробництва лікувальних, дієтичних та біологічно-активних середників з використанням ресурсів Карпатського регіону.

"Рівень впровадження цифрових технологій у ВИШі, станом на зараз, відповідає рівню ентузіазму окремо взятих людей, які займаються цим у свій вільний час!

Маємо в планах запровадити системний підхід до вирішення ситуації, що склалася - це і цифровий журнал, і додаткові електронні сервіси в деканатах, і можливість отримати медичну довідку із застосуванням телемедицини. Вкрай потрібним є максимально швидке оцифрування навчальних підручників.

І це не тільки вплив війни - студенти вже давно навчаються із своїх планшетів та телефонів, то чому б університету не допомогти із цим, надавши доступ до інформації, яка знаходиться у нашій бібліотеці?", - задається цим питанням кандидат на посаду ректора.

Островський додав, що часто кажуть, що все нове - давно забуте старе. Маючи честь навчатися в медичному університеті, він застав систему, коли студенти, набравши певну кількість балів, не здавали іспити. Тоді, на його думку, чому б не спробувати запровадити схожу модель при здачі підсумкового модульного контролю.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вибори ректора ІФНМУ: що обіцяють кандидати у передвиборчий день (ФОТО)


22.01.2024 Іван Муканик 2171
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. З якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

257
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1628
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

981
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1374 7
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2698
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2050

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

392

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

488

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1417

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1397
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

253
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18163
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1121
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3473
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

833
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10591
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6334
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

985
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

265
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

490
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3089
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

810