"Лекції онлайн, заняття у симуляційних центрах та з пацієнтами", - претендент на посаду ректора ІФНМУ Микола Островський

Через чотири дні відбудеться другий тур виборів ректора ІФНМУ.

Один із «фіналістів» Микола Островський розповів про плани, які хочуть реалізувати в медичному університеті, в разі його перемоги, інформує Фіртка.

"Студентство - це основа функціонування університету! Без студентів - нема ні університетів, ні майбутнього у держави. Станом на зараз є і плани, але вже є і певні напрацювання", - говорить він.

За словами Островського, планують створити мобільний застосунок типу «Мій розклад», який вже працює в ПНУ ім. В. Стефаника та ІФТУНГ і користується популярністю серед студентів. Також варіантом може бути чат-бот у Телеграмі.

"Студентам вже давно набрид строкатий розклад, яким користувалися ще їхні батьки при навчанні в нашому ВИШі, - я вважаю, що пора мати його у смартфоні і студенти теж хочуть цього.

До того ж, це дозволить навчальній частині оперативно вносити туди зміни, про які студенти отримуватимуть автоматичні сповіщення", - пояснює кандидат на посаду ректора.

Островський говорить, що лекції онлайн є прогресивнішими за лекції офлайн. Його стратегія, однозначно передбачає, що в університеті – лекції тільки у онлайн форматі і ніяк інакше.

"Крім того, маємо наш університетський портал, де можна розміщувати записи лекцій, щоб студент зміг переглянути їх безпосередньо перед практичним заняттям чи модулем.

Час офлайн можна використовувати значно раціональніше, витрачаючи його на майстер-класи, заняття з прямим контактом з пацієнтом, чи відпрацюванням навичок в симуляційних центрах", - розповідає він.

Формат занять в обʼєднаних підгрупах по 20 осіб, які проходять в тісному кабінеті, або коли студенти залишаються напризволяще після «переклички» чи півтори години пишуть тести, теж повинен канути в небуття.

Також, перетворення студентських кафе на робочі середовища зі швидкісним інтернетом, зручними кріслами і столами - своєрідні коворкінг-зони та майданчики не тільки для навчання і розвитку, а й для проведення активними студентами заходів та проєктів після пар. Обовʼязкова можливість оплати карткою та попереднього замовлення онлайн.

"Вже є напрацювання щодо грантової підтримки проєктів переформатування наших гуртожитків під студентські кампуси та забезпечення таких базових потреб, як тепла вода цілий рік, незалежно від роботи міських котелень", - продовжує Микола Островський.

Студенти-стоматологи споконвіків прагнуть навчитися «працювати руками» і ми вже запровадили таку модель роботи Центру стоматології університетської клініки, яка забезпечує максимальне партнерство лікаря і студента.

Для студентів фармацевтичного факультету Островський має чіткий план відновлення роботи навчально-виробничої аптеки, яка вже роками простоює, а також створення чогось нового - навчально-виробничого підприємства з виробництва лікувальних, дієтичних та біологічно-активних середників з використанням ресурсів Карпатського регіону.

"Рівень впровадження цифрових технологій у ВИШі, станом на зараз, відповідає рівню ентузіазму окремо взятих людей, які займаються цим у свій вільний час!

Маємо в планах запровадити системний підхід до вирішення ситуації, що склалася - це і цифровий журнал, і додаткові електронні сервіси в деканатах, і можливість отримати медичну довідку із застосуванням телемедицини. Вкрай потрібним є максимально швидке оцифрування навчальних підручників.

І це не тільки вплив війни - студенти вже давно навчаються із своїх планшетів та телефонів, то чому б університету не допомогти із цим, надавши доступ до інформації, яка знаходиться у нашій бібліотеці?", - задається цим питанням кандидат на посаду ректора.

Островський додав, що часто кажуть, що все нове - давно забуте старе. Маючи честь навчатися в медичному університеті, він застав систему, коли студенти, набравши певну кількість балів, не здавали іспити. Тоді, на його думку, чому б не спробувати запровадити схожу модель при здачі підсумкового модульного контролю.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Вибори ректора ІФНМУ: що обіцяють кандидати у передвиборчий день (ФОТО)


22.01.2024 Іван Муканик 2272
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

887
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

401
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14211 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1638
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

919
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6255

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

684

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1511

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1317

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1203
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

557
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

698
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1620
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

639
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

928
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5971
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13852
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

304
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

597
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

527
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

844 2