Легендарні козаки повертаються на екрани через 21 рік перерви

 

 

 

Запорожці врятують лепрекона в Ірландії, влаштують кориду в Іспанії і підкорять фрау в Німеччині.

 

В Україні складно знайти людину, яка не бачила хоча б однієї серії з легендарного мультиплікаційного циклу «Козаки» режисера Володимира Дахна.

 

Більш того, головні герої цього серіалу – хитромудрий здоровань Грай, романтичний коротун Око і сором’язливий силач Тур – настільки полюбилися народу, що навіть стали окремим брендом. Усміхнені фізіономії запорожців можна зустріти скрізь: на вуличних графіті, в магазинах на полицях з сувенірами, як малюнки на футболках і т. п.

 

І ось через 21 рік (остання серія циклу «Як козаки в хокей грали» вийшла в 1995-му) браві герої, пригладивши «вуса та оселедці», знову з’являться на екранах.

 

Вже скоро в ефірі каналу «1+1» відбудеться прем’єра нового проекту «Козаки. Футбол», який буде складатися з 26 серій по дві хвилини кожна.

 

«Заточений» ж мультсеріал під чемпіонат Європи з футболу, який стартує 10 червня. І, природно, наші козаки будуть подорожувати по місцях прийдешніх футбольних баталій. У нових серіях чубатим героям доведеться пережити безліч пригод.

 

Наприклад, в Ірландії козаки врятують лепрекона від безгрошів’я тим, що допоможуть наповнити йому горщик золотом, а в Іспанії влаштують кориду на полі. «Сегодня» вдалося поспілкуватися з режисером проекту.

 

 

ЯК ВІДРОДЖУВАЛИ КОЗАКІВ. Повернути культову трійцю на екрани придумав Едуард Ахрамович – генеральний продюсер студії анімації Baraban, яка, власне, і займається виробництвом серіалу. Режисером мультсеріалу (Володимир Дахно помер в 2006-му) стала учениця нашого метра від анімації Давида Черкаського («Острів скарбів») Марина Медведь, а художником виступив Едуард Кирич – творець і художник оригінальних «Козаків». Всього ж над серіалом працює більше 30 осіб. «Знаєте, чому мені не було страшно братися за цей? – Питає нас Медведь. – Та тому що я перебуваю в надійних руках Кирича! Він не тільки великий художник, він ще і дуже милий. І, крім того, просто невичерпний на вигадки».

 

Зізнатися, ми спочатку переживали, що нові Грай, Око і Тур заговорять, адже старі козаки не вимовляли ні слова. На щастя, нова версія продовжила традиції старої. «Я вважаю, що наше головне завдання – відродити тих козаків: улюблених, рідних, яких все добре знають з дитинства», – каже Марина Медведь.

 

До речі, старі козаки – герої мальованої анімації, тобто їх створювали вручну на папері, і робив це особисто Кирич. Нові теж «зіскочили» з олівця: «Я малюю їх по-старому, – каже режисер. – А вже потім наші хлопці переганяють їх в комп’ютери, а далі все створюється на машинах». Народжувалися «Козаки» досить швидко: до роботи приступили в жовтні минулого року, а на сьогодні серіал вже повністю готовий до прем’єри. Для порівняння, робота над 70-хвилинним анімаційним українським мультиком «Бабай» тривала два роки, так як постійно не вистачало фінансування.

 

 

З ТОГО, ЩО НЕ УВІЙШЛО. Ідей і вигадок так багато, що сценарій серій часто листувався від і до. Наприклад, одних тільки варіантів того, як герої пустували в Голландії, було шість. Зміни торкнулися і німецької частини мульта. У перших версіях козаки гуляли близько берлінської стіни і милувалися знаменитим графіті «Поцілунок Брежнєва і Хонеккера». Але в підсумку всі ці варіанти відкинули і вирішили, що наші хлопці повинні познайомитися з місцевими фрау (у білих фартушках, природно) і німецьким пивом.

 

«Нам важливо було, щоб в кожній серії рівний час було приділено національному колориту, козакам і, звичайно ж, футболу», – каже режисер.

 

 

за матеріалами: Сегодня


18.05.2016 2029 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16438
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1543
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1111
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3681
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1395

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1802

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

576

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1204

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

678
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24310
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

558
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

526
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

671
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1565
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7498
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

675
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1763 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

663
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

571