Легалізація політичного насильства по-рошенівськи

 

Изображение: Reuters

 

31 серпня почалась нова сторінка в історії політичної боротьби в Україні. Спочатку в ВР було легалізовано насилля як засіб політичної боротьби. І одразу ж під ВР цей, вже легалізований, засіб було застосовано.

 

Вносячи в Конституцію умову про особливий статус для Д/ЛНР, нинішня влада фактично вводить в норму практику, коли політичних цілей можна досягати здійснюючи насилля до представників влади.

 

Якщо тим, хто виступає ЗА особливий статус Д/ЛНР, можна добиватися цього, застосовуючи насилля до представників влади, то, відповідно, і їхнім опонентам (тим, хто ПРОТИ особливого статусу) – дозволено те ж саме. Це як мінімум. А як максимум – цей прецедент взагалі дає підстави застосовувати насилля для досягнення будь-яких політичних цілей.

 

Надання особливого статусу Д/ЛНР – це класичний приклад дискримінації (приниження в правах) всіх інших громадян в порівнянні до привілейованих. Надаючи преференції Д/ЛНР, Влада розписується в своїй неспроможності забезпечити всім громадянам рівність в правах і у відповідальності перед законом.

 

По суті, Влада легалізує ситуацію, коли ті, хто захищав Україну, стають лохами в порівняні з тими, хто її знищував. Тобто, в принижене становище ставляться саме ті, хто ідентифікує себе українцем. (Термін українських націоналістів «внутрішня окупація» до існуючого Режиму зараз підходить без натяжки).

 

Створення в одній країні різних соціальних груп, які мають відмінності в правах (тим більше відмінності несправедливі), завжди призводить до зростання соціальних конфліктів. І вирішуватись вони будуть не у «законний» спосіб, так як регулюючий закон – завідомо дискримінаційний і несправедливий.

 

Отже, легалізація особливого статусу Д/ЛНР призводить до зростання насилля в суспільстві по двом напрямкам.

 

По-перше, між двома соціальними групами (штучно створеними) – привілейованою і дискримінованою.

 

По-друге, по відношенню до представників влади. Так як додаткових прав Д/ЛНР добивались шляхом застосування насилля проти діючої влади. І Влада, врешті-решт, надає такі права, тим самим визнаючи, що цей інструмент політичної боротьби є нормальним. Визнаючи політичне насилля нормою, Влада відкриває скриньку Пандори – коли кожен, хто хоче добитись чи відстояти права, вдається до цього інструменту.

 

(Хоча, можливо, збільшення насилля в суспільстві умисно провокується Владою. Так як дає підстави виправдати посилення режиму.)

 

Як висновок можна сказати, що якби 31 вересня ВР проголосувала ПРОТИ особливого статусу для Д/ЛНР, то кидок гранати кваліфікувався б як чистий теракт. Але, так як ВР проголосувала ЗА, то кидок гранати – це лише інструмент політичної боротьби, який нинішня Влада вже вважає цілком прийнятним.

 

ПС. Гранату кинув Гуменюк, але вклали її в його руку депутати, які своїм голосуванням показали, що насилля для досягнення політичних цілей – це нормально.

 

Фото: Reuters

Сергій Шинкаренко для Хвилі


22.09.2015 895 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

284
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1596 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1832 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2658
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2386 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7623

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

398

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1103

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1174

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1962
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

340
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

717
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

959
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

43464
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3155
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

990
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

2010
25.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35211 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

337
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

547
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

690
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

1016