Купівля вживаного авто з дизельним двигуном

Дизельні двигуни дозволяють економити пальне, але вимагають значних витрат на обслуговування та ремонт. В свою чергу, його догляд та відновлення коштує в рази більше ніж бензиновий двигун. Тому розглядаючи покупку вживаного автомобіля з дизельним двигуном слід бути особливо обережними та приділити велику увагу його діагностиці.

В Україні популярність дизельних машин швидко зростає. Ті, хто вже має змогу ознайомитись й відчути роботу такого автомобіля, знають, що краще за них тільки нове дизельне авто. У результаті цього багато власників старих дизельних машин продають їх і купують нові, вибираючи імпортовані з Європи "дизеля".

Ще одна причина зростання кількості дизелів в Україні це - "євробляхи". За останні роки кількість охочих пригнати залізного друга з Європи тільки зростає. По перше - вигідно, по друге - живий транспортний засіб. Однак з такими авто також потрібно бути особливо обережними.

Важливим фактором є також введення законодавчих обмежень на дизельний двигун в Європі, що вже призвело до зниження вартості автомобілів. І імовірно, подібні тенденції будуть продовжуватися, що продовжить здешевлення старих Європейських дизелів і їх появи на ринку в Україні.

Слабкі місця дизельного мотора

Незалежно від шаленої популярності та попиту, практично будь-який дизельний двигун починає демонструвати проблеми вже після 150-200 тисяч кілометрів пробігу. Однією з найвразливіших його частин є паливна система. Низькоякісне дизельне пальне, на яке все ще можна потрапити на наших заправках, може стати причиною поломок та коштовного ремонту. Проблеми можуть виникнути через забруднення паливних фільтрів, що може призвести до викиду чорного диму й поломки насосу чи форсунок.

Всі ці товари пропонує магазин автозапчастин в Івано-Франківську з гарантією від виробників.

Для дизельних двигунів, особливо систем common rail, які більш чутливі до якості пального, проблеми у паливній системі можуть призвести до нерівномірної роботи двигуна, збільшення витрати пального й інших неполадок.

Під час вибору автомобіля, зверніться до продавця з проханням не заводити машину перед вашим приходом, і самостійно запустити холодний двигун. Обов'язково слід перевірити роботу форсунок як на холодному, так і на розігрітому двигуні.

Турбіни, які часто встановлюються в дизельних автомобілях, також можна вважати слабким місцем. Нормальний ресурс турбокомпресора зазвичай становить від 150 до 350 тисяч кілометрів, залежно від конструкції. Проблеми з турбокомпресором можуть призвести до зменшення потужності двигуна, підвищену втрату масла, сизий дим з вихлопу й інше.

Клапан рециркуляції відпрацьованих газів (EGR) - ще один елемент, який часто стає джерелом проблем для дизельних двигунів двохтисячних років. Несправний клапан EGR може призводити до смикання, підвищеної витрати пального і зниження динамічних характеристик автомобіля. На регулярній основі має проводиться його чистка.

Якщо ж він вже вийшов з ладу допоможуть автозапчастини Івано Франківськ, де вам нададуть професійну консультацію та гарантію на придбані товари.

Також слід звернути увагу на електроніку в дизельних двигунах. Для повноцінної експертизи електронної системи краще звертатися до спеціалізованих СТО та підключати діагностичний сканер. Однак самостійно можна перевірити лампу "Check Engine", яка повинна загорітися після запуску двигуна та загаснути через декілька секунд. Якщо лампа веде себе інакше, це може вказувати на проблеми з електронікою.

Рекомендується перевірити мотор на прорив картерних газів – для цього заведіть авто й відкрийте маслозаливну горловину. Якщо з неї виходить дим, це може свідчити про потребу в ремонті в найближчому майбутньому. Також важливо перевірити бачок охолоджувальної рідини – наявність слідів масла або білого емульсійного відкладення може свідчити про серйозні проблеми.

Крім того, рекомендується провести вимір компресії в циліндрах.

Перед покупкою вживаного дизельного автомобіля важливо враховувати, що ресурс більшості таких двигунів, випущених у XXI столітті розрахований максимум на 300-500 тисяч кілометрів.

Ремонт мотора довготривалий і фінансово затратний процес. Ніхто не бажає з покупкою машини викинути додаткові гроші та залишиться на кілька тижнів або навіть місяців без коліс. Тому важливо ставитися до діагностики відповідально і завчасно залучати професіоналів для оцінки технічного стану авто.

Партнерський матеріал


23.12.2023 3416
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

478
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

1831
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1050
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1453 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2720
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

2075

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

448

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

527

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1447

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1419
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

284
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18184
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1150
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3488
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

854
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10616
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6374
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1016
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

287
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

511
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3118
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

829