Купівля вживаного авто з дизельним двигуном

Дизельні двигуни дозволяють економити пальне, але вимагають значних витрат на обслуговування та ремонт. В свою чергу, його догляд та відновлення коштує в рази більше ніж бензиновий двигун. Тому розглядаючи покупку вживаного автомобіля з дизельним двигуном слід бути особливо обережними та приділити велику увагу його діагностиці.

В Україні популярність дизельних машин швидко зростає. Ті, хто вже має змогу ознайомитись й відчути роботу такого автомобіля, знають, що краще за них тільки нове дизельне авто. У результаті цього багато власників старих дизельних машин продають їх і купують нові, вибираючи імпортовані з Європи "дизеля".

Ще одна причина зростання кількості дизелів в Україні це - "євробляхи". За останні роки кількість охочих пригнати залізного друга з Європи тільки зростає. По перше - вигідно, по друге - живий транспортний засіб. Однак з такими авто також потрібно бути особливо обережними.

Важливим фактором є також введення законодавчих обмежень на дизельний двигун в Європі, що вже призвело до зниження вартості автомобілів. І імовірно, подібні тенденції будуть продовжуватися, що продовжить здешевлення старих Європейських дизелів і їх появи на ринку в Україні.

Слабкі місця дизельного мотора

Незалежно від шаленої популярності та попиту, практично будь-який дизельний двигун починає демонструвати проблеми вже після 150-200 тисяч кілометрів пробігу. Однією з найвразливіших його частин є паливна система. Низькоякісне дизельне пальне, на яке все ще можна потрапити на наших заправках, може стати причиною поломок та коштовного ремонту. Проблеми можуть виникнути через забруднення паливних фільтрів, що може призвести до викиду чорного диму й поломки насосу чи форсунок.

Всі ці товари пропонує магазин автозапчастин в Івано-Франківську з гарантією від виробників.

Для дизельних двигунів, особливо систем common rail, які більш чутливі до якості пального, проблеми у паливній системі можуть призвести до нерівномірної роботи двигуна, збільшення витрати пального й інших неполадок.

Під час вибору автомобіля, зверніться до продавця з проханням не заводити машину перед вашим приходом, і самостійно запустити холодний двигун. Обов'язково слід перевірити роботу форсунок як на холодному, так і на розігрітому двигуні.

Турбіни, які часто встановлюються в дизельних автомобілях, також можна вважати слабким місцем. Нормальний ресурс турбокомпресора зазвичай становить від 150 до 350 тисяч кілометрів, залежно від конструкції. Проблеми з турбокомпресором можуть призвести до зменшення потужності двигуна, підвищену втрату масла, сизий дим з вихлопу й інше.

Клапан рециркуляції відпрацьованих газів (EGR) - ще один елемент, який часто стає джерелом проблем для дизельних двигунів двохтисячних років. Несправний клапан EGR може призводити до смикання, підвищеної витрати пального і зниження динамічних характеристик автомобіля. На регулярній основі має проводиться його чистка.

Якщо ж він вже вийшов з ладу допоможуть автозапчастини Івано Франківськ, де вам нададуть професійну консультацію та гарантію на придбані товари.

Також слід звернути увагу на електроніку в дизельних двигунах. Для повноцінної експертизи електронної системи краще звертатися до спеціалізованих СТО та підключати діагностичний сканер. Однак самостійно можна перевірити лампу "Check Engine", яка повинна загорітися після запуску двигуна та загаснути через декілька секунд. Якщо лампа веде себе інакше, це може вказувати на проблеми з електронікою.

Рекомендується перевірити мотор на прорив картерних газів – для цього заведіть авто й відкрийте маслозаливну горловину. Якщо з неї виходить дим, це може свідчити про потребу в ремонті в найближчому майбутньому. Також важливо перевірити бачок охолоджувальної рідини – наявність слідів масла або білого емульсійного відкладення може свідчити про серйозні проблеми.

Крім того, рекомендується провести вимір компресії в циліндрах.

Перед покупкою вживаного дизельного автомобіля важливо враховувати, що ресурс більшості таких двигунів, випущених у XXI столітті розрахований максимум на 300-500 тисяч кілометрів.

Ремонт мотора довготривалий і фінансово затратний процес. Ніхто не бажає з покупкою машини викинути додаткові гроші та залишиться на кілька тижнів або навіть місяців без коліс. Тому важливо ставитися до діагностики відповідально і завчасно залучати професіоналів для оцінки технічного стану авто.

Партнерський матеріал


23.12.2023 3869
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

639
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3152
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2151 3
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4248
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6037

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

478

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

456

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

442

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

544
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10083
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

903
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

857
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

618
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2468
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

893
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1218
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34179 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

344
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

440
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

785 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

961