Купити квартиру, щоб заробити: чому українці все більше вкладаються в нерухомість?

Інвестиції в нерухомість завжди були найвигіднішим способом збереження грошей. І на сьогодні такий варіант капіталовкладення являється чи не найефективнішим інструментом управління вільними коштами. Чому?

Експерти відзначають, що житлова нерухомість для українців вже стала традиційним засобом доходу. Багато хто ще до війни спробував вкладатися в будівництво житлових комплексів та отримали дивіденди від операцій з купленим житлом. А враховуючи позитивну динаміку збільшення вартості 1 кв. м, яка простежується вже не один рік, актуальність інвестування в первинну нерухомість залишається високою.

Очевидно, що тимчасова окупація та руйнування міст поруч з лінією фронту, релокація населення та бізнесу в західні області вносять зміни в структуру попиту на нерухомість. Проте чимало інвесторів продовжують вкладати гроші в «бетон» і, як показує їхній досвід, отримують найбільші вигоди.

За даними аналітичного центру blago, за 2023 рік кількість інвесторів, залучених в проєкти компанії, зросла на 20%. «Через ситуацію в країні, високий ризик банкрутства все більше українців не довіряють банкам та шукають способи більш надійного капіталовкладення, щоб не втратити, зберегти та заробити. Нерухомість – це капітал, вартість якого лише зростає. І хто це розуміє – впевнено інвестує в наші проєкти», – пояснюють аналітики компанії.

Оцінюємо перспективи

Найпривабливішими регіонами для інвестицій та для життя на сьогодні є Івано-Франківськ, Тернопіль, Чернівці та Львів. Девелопери з цих міст розуміють цю перевагу та наділяють нові проєкти унікальними перевагами, щоб зробити їх ще більш привабливими для потенційних покупців. Ретельніше підходять до проєктування і вимог безпеки клієнтів та облаштовують інфраструктуру ЖК за принципом «місто в місті»: зони відпочинку, спортивні та дитячі майданчики, підземний паркінг, торгові центри, офіси та навчальні заклади. Для інвесторів такі проєкти мають високу ліквідність, а отже – більшу інвестиційну цінність.

Що з цінами? Якщо проаналізувати теперішній ринок первинного житла, то помітне щорічне зростання квадратного метра у житлових комплексах всіх цінових сегментів. За даними порталу ЛУН, середня ціна 1 кв. м квартири преміумкласу в Івано-Франківську в червні 2023 року складала 34 900 грн, що на 900 грн більше ніж у травні та на 1900 грн – ніж у квітні. Вартість житла комфорт-класу за останні два місяці виросла на 1 100 грн. Якщо порівнювати динаміку середньої ціни на первинку в довшому періоді, від серпня 2022 року вона виросла на 30,76%. Зараз ціна за квартиру в новобудові у західних областях коливається від 16 700 до 33 200 грн за 1 кв. м.

Фахівці прогнозують, що ціна квартир буде лише рости. Собівартість будівництва та ремонту, імпорт будівельних матеріалів впливає на вартість житла. Також очікується, що ринок нерухомості України буде позитивно розвиватися, але попит зберігатиметься здебільшого на об’єкти в західних регіонах. Аналізуючи активність інвесторів та їхню поведінку до та після війни, можна зауважити, що більшість із них продовжують активно долучатися до будівництва нових ЖК.

Вибір тактики інвестування

Інвестувати в нерухомість можливо двома способами, кожен з яким приносить дохід:

Участь у будівництві – передбачає фінансування будівництва ЖК. Вкладаючи в проєкт на старті реалізації, можна очікувати на прибуток вже через 1,5-2 роки. Перевагою такого варіанту є можливість заробити на зростанні ціни самого ЖК. За словами аналітиків blago, від етапу риття котловану до введення в експлуатацію вартість 1 кв. м зростає на 30-40%.

Перепродаж чи оренда – привабливий варіант швидкого заробітку. Купивши квартиру, можна отримати дохід вже за 1-2 місяці. Це доволі популярна схема бізнесу з гарантованим прибутком та високою окупністю. Як це працює? Інвестори купують квартири, роблять ремонт, облаштовують та виставляють на продаж вже готове житло. Або, якщо хочуть отримувати регулярний щомісячний заробіток, здають квартиру в оренду. Такий варіант інвестування менш вигідний в короткостроковому періоді, але забезпечує стабільний пасивний дохід у вигляді місячної орендної плати.

Моніторинг нерухомості під інвестиції

При виборі проєкту, важливо правильно оцінити його перспективи та очікуваний дохід. Перший параметр – привабливість самого ЖК. Його розташування, інфраструктура з усім важливим для життя (майданчики, школи, парки, медичні заклади), швидкість будівництва, якість матеріалів, конкурентні переваги перед іншими ЖК міста. Звісно, не менш важливою є репутація забудівника. Якщо девелопер продовжує будувати та здавати в терміни всі свої ЖК, це свідчить про надійність, наявність капіталу та відповідальність перед клієнтами.

Наступний крок – аналіз ринку нерухомості. Потрібно промоніторити вартість оренди, ціни на квартири з ремонтом та наявний попит. Отримані дані дозволять оцінити можливий дохід від різних варіантів інвестицій, щоб обрати найвигідніший.

Хто вагається, може отримати фахову консультацію менеджерів з продажу. Великі компанії пропонують вже готові бізнес-моделі під інвестиції у вигляді пайових фондів з прописаними гарантіями, захистом від можливих ризиків та експертний супровід на всіх етапах участі в проєкті. Інвестор отримує доступ до фінансових даних та щомісячних звітів. Все прозоро та, що важливо, зрозуміло.

Партнерський матеріал

Фотогалерея


10.07.2023 1342
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

496
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5120
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1424
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1302
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2566
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3955

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

343

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1177

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1020

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

940
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

256
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10631
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

333
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

598
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5650
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1414
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

291
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

197
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

571 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1004
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

875