Культурний обмін та допомога ЗСУ: співпраця Долинської громади з Нідерландами

Долинська громада багато років співпрацює з нідерландським хором імені Лисенка.

Детальніше про це розповів Іван Дирів, очільник Долинської громади, під час етеру програми «Новий погляд», передає Фіртка.

Зі слів посадовця, хор імені Лисенка роками мав багато спільних проєктів із Долинською музичною школою. Це проєкти, як культурного обміну, так і допомоги одне одному.

Так, зокрема, завдяки цій співпраці провели ремонт у приміщенні музичної школи та зробили концертний зал.

"Хор імені Лисенка приїжджав в Україну і виступав на заході й на сході нашої держави перед початком повномасштабної війни.

Артисти співають українські пісні - і це громадяни Нідерландів. Проте, мають розуміння, про що текст", - зазначив Дирів.

Дирів продовжує, така багаторічна співпраця продовжується. Хор під час повномасштабного вторгнення допоміг багатопрофільній лікарні з генератором.

"Була така традиція, що діти з музичної школи їдуть на деякий час у Нідерланди. Знайомляться з їхньою культурою, відпочивають, виступають.

Цього року також мали зустріч не тільки з хором. В Нідерландах проводили благодійні концерти на підтримку ЗСУ. Мали знайомство з Урядом. Намітили план дій щодо взаємного партнерства в різних галузях.

А також отримали від наших друзів 300 крісел для закладів культури. Така міжнародна співпраця, зокрема такі поїздки є корисними.

У Нідерландах мали зустріч з українцями. Дуже добре нідерландці ставляться до біженців з України. Цю багаторічну співпрацю потрібно продовжувати та розвивати", - зауважив Іван Дирів.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Конференції та тренінги: як на Долинщині покращують медичне обслуговування за допомогою міжнародної співпраці

Збільшення робочих місць та туристичний бізнес: на Долинщині планують створити агротуристичний кластер


Коментарі ()

19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

109
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1432
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1517
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1515
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5443
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7980 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

784

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1493

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2238

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2271
16.09.2024

Хоча вживання гострої їжі може допомогти зміцнити імунну систему, не варто на неї налягати, якщо маєте проблеми зі шлунком.  

383
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2387
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3804
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2277
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3291
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

1075
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

877
16.09.2024

Вперше в Івано-Франківську з сольним концертом виступить DOMIY. 

424
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

661
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

902 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

609
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

2074 6