Кулінарія як покликання і професія: історія франківського бренд-шефа з Еквадору

Його історія з Івано-Франківськом та Україною почалася з дружини майже дванадцять років тому. Він еквадорець, вона франківчанка – зустрілися в Лондоні. А далі як у найвідоміших романах, чи найкращих фільмах…

Знайомтесь, Дарвін Седеньо – еквадорець, бренд-кухар у ресторані “ШефКлуб”. Він створює революцію у гастрономії Івано-Франківська. У самому місті йому подобається абсолютно все – тут є комфорт, можливості, а найголовніше сім’я, яка почувається щасливо вдома. Повернення до Еквадору? Можливо колись, але не зараз – кар’єра росте, завжди є багато роботи,  та й самому Дарвіну подобається тут бути. Кухар розповів про гастрономічні смаки франківців, нові заклади та плани на майбутнє.

Кулінарія як покликання і професія 

Коли я був маленьким, то хотів бути драйвером, але не вийшло. Пробував різні сфери і роботи, але коли потрапив на кухню, то зрозумів це те, що я хочу робити. Коли ти відчуваєш відповідальність за свою роботу, то ти розумієш, що улюблена справа може стати твоєю кар’єрою. Є інженери, є архітектори, є лікарі і є кухарі. Це найголовніші, на мою думку, професії у світі. І наші кар’єри є всі на одному рівні. Ми всі можемо готувати, але не всі можуть задовольнити інших людей.

Про вподобання клієнтів

Коли я приїхав в Україну було дуже мало різних закладів. Ми відкривали, можна сказати, перше європейське кафе. Завдання було не просте – люди ще не бачили Європи, як зараз. За весь цей час дуже змінилися гастрономічні вподобання франківців. За допомогою соціальних мереж можна подивитися, що робиться у світі. Як, де і що готується. Багато-багато кухарів набираються інформації і вони роблять добрими не тільки себе і заклади, а й гостей.

Наш клієнт вимагає всього три речі: інтер’єр, сервіс та смачну кухню. Ми стараємося, щоб всі ці три елементи були рівноцінними. Не може один бути більш кращим, інший менш. Наприклад, ресторан не може мати бомбезний інтер’єр, а погану їжу, або навпаки.

Робота “ШефКлубу”

У ресторані авторської кухні “ШефКлуб” ми постаралися зробити всю роботу так, щоб всі елементи балансували. Ви приходите сюди, відчуваєте комфорт, сервіс і смачну їжу. Ми робили ТОП-ресторан. Те, що люди хочуть бачити, це цей заклад. Вони ходять по різних закладах і у них складається розуміння, куди саме вони хочуть піти на наступний раз, і що вони хочуть їсти.

У “ШефКлубі”частиною сервісу є те, що до клієнтів виходить шеф-кухар, або бренд-шеф, а й всі наші кухарі. Вони виходять до відвідувачів і питають, що подобається, що ні. Це живе спілкування – слухаємо їх побажання. Коли в когось є свято, то ми виходимо цілою командою – співаємо для них, приносимо торта.

Авторська кухня

Ми називаємося авторською кухнею. Користуємося всіма локальними продуктами, якими ми максимально можемо користуватися. Але і є продукти, які ми привозимо з-за кордону. Саме меню не є якесь китайське, італійське, іспанське, воно є таким, яким його бачу я.

“ШефКлуб” робився для того, щоб кухарі могли втілити свої ідеї. Ми кожного дня експериментуємо. Разом з кухарями пробуємо, робимо і тоді наша директива оцінює. Вісім з десяти клієнтів їдять м’ясо, холодні страви продаються всі на однакову кількість. За деякий час ми змінимо меню для того, щоб клієнтам не було скучно. Місто маленьке і вони протягом декількох разів повертаються. Поки що ми працюємо над новим меню і дуже скоро ми його представимо.

“Без” досвіду чи “з”

Персонал ми вибирали відкрито. Їм цікаво працювати на нову місці, набиратися досвіду. Коли приходили на співбесіду, зразу давалося питання на рахунок приготування страви, така собі логістика. Після цього розумієш чи людина має бажання і можливість працювати кухарем. Наприклад, коли я ставлю питання, а мені відповідають: “А скільки платиш?”, то зразу зрозуміло, що ця людина не буде і не хоче працювати. Я також зразу дивлюся на руки. Зразу розумію чи така людина до роботи. Знаю руки кухарів і руки не кухарів.

В команду може потрапити людина, яка не має досвіду. Проходити стажування, працювати біля кухарів і потім стати кухарем також. Наші працівники знають, що і як мають робити зранку до вечора. Це є дисципліна. Приходити вчасно на роботу, в чистій формі, вчасно приносити клієнту страву, продукти мають проходити всі стадії обробки. А наші продукти всі стикеровані. Ми стараємося робити все так, щоб не було зауважень. Кожна частина має бути ТОП.

Українське севіче чи еквадорський борщ

Попробували тут робити традиційну страву севіче з Еквадору з локальних продуктів, то все виходить. За смаком, майже, не відчувалося. Звісно, вони туди додають якісь такі особливі спеції, яких у нас нема. Проте, якщо максимально старатися, то виходить. Також в Еквадорі ми пробували робити український борщ, то нічим не гірший ніж тут на Україні. Там є всі інгредієнти і за смаком також нагадує традиційний український.

Домашня їжа

Вдома готує моя дружина. Вона не дозволяє мені готувати і каже, що я роблю безлад. Я звик тут, (прим. – ресторані),  що я роблю і зразу за мною прибирають, а дома такого нема. Останніх п’ять років я не маю доступу до кухні. В нас двоє дітей і їм треба готувати вдома. Але коли вихідні, то стараємося їсти у якомусь закладі, щоб не мати рутинності домашньої.

Про участь у телешоу

В такому ж проекті, як “Пекельна кухня”, я б не хотів брати участь. Щось інше – можливо. Було запрошення на проект, де треба було бути ведучим. Але були некомфортні умови. Треба було цілий рік кататися. Трошки заважко, в мене тут є робота. Тай думаю, що проект має бути на місяць-два, щоб було цікаво. А на рік, то задовго.

Майбутні проекти

Нашим бажанням є зробити у Франківську гарну гастрономічну мережу. Ми вже почали це робити – скоро відкриється ще один проект “Брамборак”. Це буде така точка, де продаватимуть страви з картоплі, які можна буде взяти “з собою”. Наступний проект, поки не скажу ім’я, будемо продавати гарний лікер у чарках із закусками. На наступний рік маємо ще один проект, я дуже хочу, щоб це був справжній італійський ресторан. Хочу сконцентруватися на ньому, бо він має бути одним із найважливіших у моїй кар’єрі.

Побажання

Я хочу, щоб люди знали  – все що ми тут робимо це для того, щоб давати нашим гостям гарні емоції. Хочу їх запросити відвідати кожен наш заклад в залежності від вподобання – їдальня, кав’ярня, пекарня, ресторан. Хочемо, щоб вони відчували себе як вдома. Бажаю їм здоров’я, щоб мали можливість ходити та дегустувати наше меню. І щастя, щоб ви займалися тим чим вам подобається і це приносило задоволення.

Люся Грибик, westnews


14.09.2018 4911
Коментарі ()

28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

461
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

843
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

3510 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2842
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6999 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

3345

«Співвідношення людського знання і незнання в різні епохи залишається тим самим, змінюються лише сфери знання і незнання…»

235

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

617

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1388

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2530
25.10.2024

Суші — це не просто їжа, це справжня філософія, яка об'єднує смак, естетику та майстерність. З давніх часів японці вважали суші витвором мистецтва, і сьогодні цей кулінарний шедевр завойовує все більше шанувальників по всьому світу.  

199
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17244
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

855
26.10.2024

Гелловін відзначають 31 жовтня. Це свято передує Дню всіх святих, який відзначають 1 листопада.  

7938 1
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

474
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

875
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2260
28.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27573 1
29.10.2024

Поїздка генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша в Казань на зібрання лідерів БРІКС викликала бурхливу критику з боку України та її союзників.  

325
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

388
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

635
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

667