Круглий стіл, за яким обговорювали методи покращення якості харчування в івано-франківських школах, перетворився на «замкнене коло»

 

 

В Івано-Франківському управлінні освіти і науки провели круглий стіл, за яким обговорювали, пропонували і шукали компроміс в питанні якості продуктів, які постачаються в дитячі садки та школи Івано-Франківська.

 

За круглим столом засідали представники управління освіти, технологи, громадські організації «Мами Прикарпаття» та «Контроль», представники санстанції а також підприємці, які надають послугу гарячого харчування в школах, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Представники круглого столу з’ясовували яким би мав бути порядок і сама процедура закупівлі харчових продуктів, тендерні торги, правову базу і фінансове забезпечення організації харчування.

 

«Ми не говорим, що харчування погане, ми говорим про те, що його треба зробити кращим, і ми маємо достеменно зрозуміти, де ми не допрацьовуєм, чи це законодавчий недолік чи недолік підприємців», - заявив голова «Асоціації піклувальних рад навчальних закладів міста» Петро Хмельовський.

 

Зі слів Петра Хмельовського правова база, яка забезпечує організацію харчування не є досконалою і вона не дозволяє своєчасно поставляти якісну продукцію.

 

Пропонувалось створити курси для підняття кваліфікації кухарів, проводити непланові перевірки , посилити відповідальність для керівників навчальних закладів і контролю над ними, внести корективи в процес тендерних торгів і впорядкувати електронні торги, залучити до торгів виробників продуктової продукції і гуртові бази, а не орієнтуватись лише на приватного підприємця, який підвищує ціни в декілька разів.

 

Інша сторона не погодилась з відміною тендерних торгів, бо вилізуть якісь інші організаційні моменти, а для електронних торгів взагалі потрібні додаткові матеріальні ресурси, яких звичайно нема. Тому всі питання щодо організації скеровувались в бік депутатів Верховної Ради, мовляв кардинально ми змінити нічого не можем, але будем намагатись якось вплинути.

 

«Виходить, що ми дуримо один одного, бо держава ніби надає безкоштовне харчування, а підприємці роблять вигляд, що ніби годують дітей», - додав Петро Хмельовський.

 

Пропонувалось скасувати обов’язкове харчування, бо є категорії родин, яким воно потрібне і є ті, яким не потрібне, але це знову ж таки стосується депутатів Верховної Ради , які мали би винести це питання на розгляд.

 

Говорилось про недоцільність приготування деяких продуктів, які діти не їдять, наприклад, гречку, яка зі столу майже вся потрапляє в сміття.

 

Підприємці в свою ж чергу сказали, що вони завжди починають харчувати дітей в борг, відповідно їм потрібно знайти постачальника, який буде давати продукцію також в борг, а таких дуже мало, і серед них немає гуртових баз.

 

Громадські організації провели перевірки, які зафіксували в буфеті івано-франківської ЗОШ №21, де послугу гарячого харчування надає підприємець Валентина Руміш, бруд, несмачні страви, масні столи і «вітамінізовану їжу», яка обмежувалась декількома пачками печива. А санстанція тут же доповіла, що їхні перевірки не виявили ніяких порушень. Сама ж  підприємець заявила, що неякісну їжу, яку вона надає, треба було віддати на експертизу, яка б довела її несвіжість, хоча прекрасно розуміє, що 300 гривень на експертизу ще треба мати, тому нею дуже вигідно прикриватись.

 

Всі зійшлися на тому, що має бути прозора співпраця між батьками-учнями-педагогами-підприємцями-кухарями, і всі ці ланки ланцюжка мають бути зацікавленими один в одному і насамперед в дітях і в їх здоров’ї. Але загальної згоди у спірних питаннях так і не дійшли, тому ланцюжок утворив «замкнене коло».


03.06.2015 558 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3863
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1391
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1485
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2613
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2332
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2261

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

232

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1468

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2219

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2959
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

518
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

666
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

659
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

505
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15951
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2849
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1131
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26609 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

981
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

841 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

645