Круглий стіл, за яким обговорювали методи покращення якості харчування в івано-франківських школах, перетворився на «замкнене коло»

 

 

В Івано-Франківському управлінні освіти і науки провели круглий стіл, за яким обговорювали, пропонували і шукали компроміс в питанні якості продуктів, які постачаються в дитячі садки та школи Івано-Франківська.

 

За круглим столом засідали представники управління освіти, технологи, громадські організації «Мами Прикарпаття» та «Контроль», представники санстанції а також підприємці, які надають послугу гарячого харчування в школах, повідомляє кореспондент Фіртки.

 

Представники круглого столу з’ясовували яким би мав бути порядок і сама процедура закупівлі харчових продуктів, тендерні торги, правову базу і фінансове забезпечення організації харчування.

 

«Ми не говорим, що харчування погане, ми говорим про те, що його треба зробити кращим, і ми маємо достеменно зрозуміти, де ми не допрацьовуєм, чи це законодавчий недолік чи недолік підприємців», - заявив голова «Асоціації піклувальних рад навчальних закладів міста» Петро Хмельовський.

 

Зі слів Петра Хмельовського правова база, яка забезпечує організацію харчування не є досконалою і вона не дозволяє своєчасно поставляти якісну продукцію.

 

Пропонувалось створити курси для підняття кваліфікації кухарів, проводити непланові перевірки , посилити відповідальність для керівників навчальних закладів і контролю над ними, внести корективи в процес тендерних торгів і впорядкувати електронні торги, залучити до торгів виробників продуктової продукції і гуртові бази, а не орієнтуватись лише на приватного підприємця, який підвищує ціни в декілька разів.

 

Інша сторона не погодилась з відміною тендерних торгів, бо вилізуть якісь інші організаційні моменти, а для електронних торгів взагалі потрібні додаткові матеріальні ресурси, яких звичайно нема. Тому всі питання щодо організації скеровувались в бік депутатів Верховної Ради, мовляв кардинально ми змінити нічого не можем, але будем намагатись якось вплинути.

 

«Виходить, що ми дуримо один одного, бо держава ніби надає безкоштовне харчування, а підприємці роблять вигляд, що ніби годують дітей», - додав Петро Хмельовський.

 

Пропонувалось скасувати обов’язкове харчування, бо є категорії родин, яким воно потрібне і є ті, яким не потрібне, але це знову ж таки стосується депутатів Верховної Ради , які мали би винести це питання на розгляд.

 

Говорилось про недоцільність приготування деяких продуктів, які діти не їдять, наприклад, гречку, яка зі столу майже вся потрапляє в сміття.

 

Підприємці в свою ж чергу сказали, що вони завжди починають харчувати дітей в борг, відповідно їм потрібно знайти постачальника, який буде давати продукцію також в борг, а таких дуже мало, і серед них немає гуртових баз.

 

Громадські організації провели перевірки, які зафіксували в буфеті івано-франківської ЗОШ №21, де послугу гарячого харчування надає підприємець Валентина Руміш, бруд, несмачні страви, масні столи і «вітамінізовану їжу», яка обмежувалась декількома пачками печива. А санстанція тут же доповіла, що їхні перевірки не виявили ніяких порушень. Сама ж  підприємець заявила, що неякісну їжу, яку вона надає, треба було віддати на експертизу, яка б довела її несвіжість, хоча прекрасно розуміє, що 300 гривень на експертизу ще треба мати, тому нею дуже вигідно прикриватись.

 

Всі зійшлися на тому, що має бути прозора співпраця між батьками-учнями-педагогами-підприємцями-кухарями, і всі ці ланки ланцюжка мають бути зацікавленими один в одному і насамперед в дітях і в їх здоров’ї. Але загальної згоди у спірних питаннях так і не дійшли, тому ланцюжок утворив «замкнене коло».


03.06.2015 614 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

147
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13122 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1491
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

816
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6015
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1669

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

590

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1411

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1226

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1125
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

476
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

605
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1522
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

549
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

831
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5865
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13334
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

174
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

485
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

435
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

747 2