Крижма — невід'ємний артибут будь-якого хрещення

Хрестини – це стародавній ритуал, що дійшов до наших часів майже без змін. Хрестини – це хрещення новонародженого малюка в церкві. Існує багато повір’їв та традицій, пов’язаних із даним ритуалом. Вони всі важливі, тому що, згідно з повір’ями, тоді дитина буде мати божий захист.

Рушники також важливі у даному випадку, адже він теж є традиційним. Крижма для хрещення – це один із найголовніших атрибутів даного ритуалу. Це рушник для малюка, і з ним також пов’язані деякі традиції. Також до крижм є певні вимоги щодо якості.

Основні вимоги до даного типу одягу

Оскільки крижма – це рушник для малюка, то до нього висуваються дуже серйозні вимоги. Основні з них – такі:

  • Матеріал. Він має бути натуральним. Завдяки цьому рушник не викликає жодних алергічних реакцій у дитини. Це важливо, адже малюки дуже чутливі, і кожний серйозний елемент впливу може негативно вразити здоров’я. Тоді доведеться витрачати кошти на лікування.
  • Рушник має бути м’яким та не подразнювати шкіру дитини своїм ворсом тощо. Шкіра дитини також чутлива до різноманітних подразників, тому її краще вберегти, адже потім ситуація може сильно погіршитися.
  • Крижма має ходити довго та зберігати свій хороший стан. Причина в тому, що крижма передається у спадок наступним поколінням, і краще, якщо тканина не буде руйнуватися з плином часу (адже матеріал старішає все одно). Тому подібні рушники виготовляють із відповідних тканин, котрі розраховані на довгу службу людям.
  • Рушник повинен мати певні розміри, відповідно до того, який зріст у дитини. Так можна буде спокійно загорнути дитину в рушник. Адже згідно з традиціями, дитину до крижми завертають після ритуалу хрещення.

Сучасні рушники відповідають усім цим вимогам, адже від виконання цих вимог залежить здоров’я малюка. Тому й виробники сьогодні прикладають максимум зусиль, щоб крижми були якомога більш якісними.

Переваги сучасних рушників

Даний атрибут хрестин має кілька головних переваг. Основні з них – такі:

  • Надійність та висока якість. Крижми служитимуть родинам довго. Це все – завдяки хорошому матеріалу, з якого вони виготовляються.
  • Безпека для дитини. Даний атрибут хрещення безпечний в усіх сенсах цього слова для дитини.
  • Доступна ціна. На рушники вартість є невисокою. Тому їх зможуть придбати всі.

Слідувати традиціям – це хороша ідея, і тому крижми – це невід’ємний атрибут. І його треба використовувати, якщо люди дійсно цінують ритуали.

Реклама


14.09.2024 458
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2448
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19558
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2014

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2059 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740