Криза тілесного-2

«Якщо у вас немає доброго набору зброї для виживання, купіть його негайно. Хай це буде одним із пріорітетів – після запасу продовольства, води, палива, житла. Купіть хоча б середніх розмірів пістолет, військову напівавтоматичну гвинтівку і пістолет або гвинтівку 22-го калібра… Непогано мати також помпову рушницю, а ще краще – напівавтоматичний карабін…», - це не цитата з романа-детектива чи інструкції по створенню вуличної банди, це всього лише порада з інтернет-щоденника людини, що пережила дефолт в Аргентині в 2001 році. Коли в грудні 2001-го одномоментно обвалилося «аргентинське економічне чудо», країна з благополучної  і досить заможної «житниці Європи» перетворилася в чи не найнебезпечніше місце на землі. Країна з комфортним кліматом, добрими землями, розміреним і безпечним життям, що ще кілька років тому претендувала на входження в десятку найзаможніших країн світу за кілька тижнів перетворилася на країну голодних бунтів, погромів, вуличних перестрілок та грабежів, де загальною проблемою стало задоаолення елементарних проблем – їжа, вода, безпека, житло.

Анлогій з сучасною Україною в Аргетнини десятолітньої давності достатньо. Ті самі масова приватизація, лібералізація, відсутність протекціонізму щодо національного виробника, надспоживання завдяки дешевим зовнішнім запозиченням, спрощення механізму входження трнаснаціональних компаній в економіку Аргентини. Все за інструкціями Міжнародного Валютного Фонду, який вважав своє «дітище» - Аргентину 90-х років минулого століття, – зразком для наслідування… І все насправді було симпатичним та прогесивним. Але… щось змінюється в сучасному світі. Схоже, що епоха надмірного захоплення речами віртуальними завершується. Світова економіка, що як виявилося діяла останні сто років як гігантська доларова піраміда себе вичерпує. Падіння з «віртуалу» в «реал» буде болісним і жорстоким.

…Гігантський зовнішній борг Аргентини при неконтрольованому імпорті (зовсім як в Україні, в якій за останніми даними Держстатистики в 2008 році негативне сальдо зовнішньої торгівлі склало 18,5(!!!) мільярда доларів) вимагав  ще більше іноземної валюти, поглиблював залежність країни від зовнішніх запозичень. Крах економіки боргового «пірамідального» типу в таих випадках є лише питанням часу… В 2001 році високі врожаї в світі на зернові (основна стаття експорту та валютних надходжень до Аргентини) привів до падіння валютних надходжень в країну. (Порівнюємо з падінням ринків українського експорту – металургії та хімії – від початку 2008-го і дотепер). Обвал національної валюти. І в результаті – в грудні 2001-го – дефолт, зі всім набором деструкції. А далі – довгі роки економічного занепаду та соціального хаосу.

Виглядає на те, що стуація в Україні може повторити аргентинську, і не виключено, що в ще більш жорсткому варіанті. В післядефолтній Аргентині звичне явище, коли на полях на найродючіших землях, що огорожені високими парканами,  вирощуються технічні культури, а все продовольство вивозиться за кордон (за дефолтні борги потрібно ж бо розраховуватися, бухгалтери міжнародних фінансів боргів не прощають…). А навколо тих парканів – мільйони голодних, бо земля – єдине ліквідне, чим ми зможемо розрахуватися за кілька років кредитного надспоживання.

Можливо я згущую фарби, але в цій ситуації, на всіх рівнях, від держави до кожної окремої сім’ї як казав Подервянський «краще перебдіть, ніж недобдіти».

 

P.S. Що робити? Запас продуктів, палива, побутових товарів не зашкодить. А хто вважає це маячнею, то є й інші варіанти. Досвід з інтернету:

Жартівники кажуть, що якщо ви кажете що щурі несмачні, то це означає, що просто не  вмієте їх готувати.

Криза тілесного-2

Схема розробки  тушки щура та рекомендації по приготуванню:

  1. 1.      Мозги (в харчових щурів солодкі, в диких трохі гірчать).
  2. 2.      Вуха. Засушити або підсмажити (добре смакують під пиво).
  3. 3.      Морда (проблем багато, краще пустити на холодець).
  4. 4.      Вуса (єдине з щура нідочого не придатне)..
  5. 5.      Шийна частина (їсти можна).
  6. 6.      Загривок (шкіри багато, м’яса мало).
  7. 7.      Голяшка (добра холодна закуска).
  8. 8.      Лапки (добре йдуть на холодець).
  9. 9.      Лопаточна частина (найсмачніша),
  10. 10.  Грудна частина (також смакота),
  11. 11.  Спинка (м’ясиста, добра для зажарки),
  12. 12.  Тазобедрена частина (чиста філейка!),
  13. 13.  Пашина (ну-у.., це для гурманів),
  14. 14.  Хвіст (річ багатофункціональна).

Такі ж інструкції є і по тараканах-прусаках, голубах, «песиках і котиках»….


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5204 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1840 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4050 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3175 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7966 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20297 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

280

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

822

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1916

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2395
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

191
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

700
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

481
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18385
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

980
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1219 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6104 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23396 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

297
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

995 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1182 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

501