"Кришталевому хлопчику" з Прикарпаття потрібно 135 тисяч на операцію (реквізити)

Таких, як Володя, називають «кришталевими дітьми». Це пов’язано із сильною крихкістю кісток: у дітей із цим захворюванням може бути до десятка переломів за рік, а ламаються кістки постійно, навіть просто при ходінні.

Хлопчик народився повністю здоровим, але із чотирирічного віку почав часто ламати щось: то руку, то стегно. Батьки не могли зрозуміти, чому у сина такі крихкі кістки, та й лікарі переконували – «не треба видумувати собі хворобу». Згодом після численних обстежень медики таки підтвердили у хлопчика рідкісне захворювання — «недосконалий остеогенез», інформує Фіртка з посиланням на "UFOND".

Володя ріс і навіть пішов у школу, але кістки продовжували ламатись. У другому класі хлопчик вже сидів не за партою, а на інвалідному візку і навчався вдома. Батьки не здавались, але оскільки захворювання – рідкісне, вдома не знайшли спеціалістів, які б могли допомогти хлопчику. Якось батькам порадили поїхати у Харків, в Інститут патології хребта та суглобів імені професора М. І. Ситенка. Там вже у Володі і розпочалось справжнє лікування для укріплення кісток.

"Хірургічне втручання, що планується є черговим і буде проводитись у плановому порядку, після ретельного обстеження пацієнта та підготовки до самого хірургічного втручання. Операція направлена на видалення стрижня лівого стегна, що було встановлено кілька років тому в іншій лікарні та який, на теперішній час, прорізав кістку і знаходиться у м`яких тканинах. Після видалення стрижня буде проведено корекцію (виправлення) деформацій кісток лівого стегна та лівої гомілки. Стегнова кістка буде пересічена в кількох місцях, з метою виправлення її деформації та наступним встановленням у середину індивідуально виготовленого телескопічного стрижня, який дозволить утримувати фрагменти кістки у анатомічно правильному положенні, буде запобігати повторному викривленню кістки, й зменшувати вірогідність переломів на протязі подальшого життя, за рахунок конструктивних особливостей самого стрижня («пасивно росте» під час росту самої кістки)", - каже лікар відділення дитячої ортопедії Інституту патології хребта та суглобів ім. проф. М.І. Ситенка НАМН України Андрій Пашенко.

За словами лікаря, у відношенні хірургічного лікування деформації кісток гомілки планується виконання корекції деформації малогомілкової та великогомілкової кісток, наступним встановленням у середину великогомілкової кістки індивідуально виготовленого телескопічного стрижня, аналогічного, за своїми властивостями та функцією тому стрижню, який буде встановлено у стегнову кістку. Таким чином, після даного етапу хірургічного лікування і наступного проведеного реабілітаційного лікування, у пацієнта покращиться якість життя, підвищиться ефективність самообслуговування, зменшиться ризик повторних переломів та значно зменшиться ризик відновлення деформацій, а також – з`явиться можливість самостійно пересуватись без допомоги інвалідного візка чи зовнішньої допомоги.

Вартість необхідного обладнання 138 672 грн.

Для допомоги калушанину організовують різноманітні ярмарки. Однак наразі не вистачає 134 762 грн.

"Якщо ви вирішите допомогти Володі Базюк, нехай вас не бентежить ціна порятунку. Будь-яке ваше пожертвування буде з вдячністю прийнято. Гроші можна перерахувати, відправивши SMS зі словом ДОБРО на номер 3809. Вартість SMS-повідомлень 9 грн. Можна відправити пожертвування банківським переказом в Уфонд. Всі необхідні реквізити є в Фонді. Можна скористатися і нашою системою електронних платежів, зробивши пожертвування з кредитної картки або електронною готівкою, в тому числі і з-за кордону", - звертаються у фонді.

Картка Привату мами Володі — Надії Лавринчук: 4149 4978 6479 1837.


15.04.2019 1428
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1398
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2967
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1032
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3276 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

999

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

836

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

207
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2399
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7415
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

320
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

409
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1151