Криптовалюта — що це таке?

Криптовалюту можна назвати «дітищем Інтернету». Перша криптовалюта з'явилася наприкінці нульових років поточного століття, і, незважаючи на свій «юний вік», вже стала одним із найпопулярніших платіжних засобів у світі. Зараз за криптовалюту можна не тільки робити покупки, але навіть брати кредити в криптовалюті. Наприклад, в Україні це можна зробити на порталі https://bitcapital.online/. Для криптовалютного кредиту не потрібен криптовалютний гаманець, достатньо буде доступу до мережі Інтернет та бажання клієнта. Чим же так «приваблива» криптовалюта, і що вона являє собою – читайте в даному матеріалі.

Що таке криптовалюта

Криптовалюта – це цифрова або віртуальна валюта, яка використовує криптографію для забезпечення безпеки транзакцій. Вона децентралізована, тобто не контролюється жодними урядами чи фінансовими інституціями, як традиційні валюти. Основною технологією, на якій базується більшість криптовалютів, є блокчейн.

Як працює блокчейн?

Блокчейн - це ланцюжок блоків даних, який зберігає інформацію про транзакції. Кожен блок містить інформацію про транзакції (хто відправив монети, хто і скільки отримав), криптографічний "хеш" попереднього блоку (аналог цифрового відбитка пальця), тимчасову мітку.

Коли відбувається транзакція, інформація про неї об'єднується з іншими транзакціями в новий блок. Цей блок перевіряється мережею комп'ютерів (вузлами) і додається до ланцюжка блоків, якщо всі вузли погоджуються, що інформація є правильною. Таким чином, вся історія транзакцій у блокчейні є прозорою і незмінною, що робить підробку транзакцій практично неможливою.

Принцип децентралізації

Ключовою особливістю криптовалют є децентралізація. Це означає, що вони працюють не через центральний банк або один сервер, а через мережу вузлів, які одночасно зберігають та оновлюють інформацію. Кожен вузол має копію блокчейна, і всі вузли працюють разом для перевірки та підтвердження транзакцій. Таким чином, для управління криптовалютою не потрібний центральний посередник (наприклад, банк).

Роль криптовалют

Як показала практика, за відносний короткий час криптовалюта стала реальною альтернативою фіатним грошам, дозволяючи швидко та безпечно надсилати гроші по всьому світу без участі банків. Багато клієнтів використовують криптовалюту для інвестицій, оскільки вона схильна до високої волатильності, її вартість може значно зрости за короткий час.

На основі криптовалют  розвиваються нові фінансові системи без посередників — наприклад, децентралізовані кредити та обміни активами. Криптовалюти надають користувачам більше контролю над своїми коштами та підвищують рівень безпеки за рахунок криптографічного захисту.

Найбільш популярними криптовалютами в даний час є Bitcoin (перша та найвідоміша криптовалюта) та Ethereum (платформа, на якій можна створювати децентралізовані програми з використанням смарт-контрактів).

Можна сміливо стверджувати, що криптовалюта відкрила новий етап у розвитку фінансових технологій, що пропонує не лише інноваційні рішення, а й нові можливості у сфері регулювання та використання.

Реклама


05.10.2024 246
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

471
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2588 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2436
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6574 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2867
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2487

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

285

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1110

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2213

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3011
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

567
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

846
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

868
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

628
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

1963
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34473
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

1272
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27263 1
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

235
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

392
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2113
14.10.2024

Серед мешканців заходу довіра до президента України Володимира Зеленського залишається на рівні 58%.

1097