Креативні індустрії є однією з найсучасніших галузей, яка забезпечує значну кількість високооплачуваних робочих місць і має великий економічний вплив.
Креативні індустрії включають такі галузі, як театральне та образотворче мистецтво, кінематограф, телебачення та радіо, музика, видавнича справа, комп'ютерне програмування, нові медіа, реклама та архітектура. Детальніший перелік галузей, які входять до складу креативних індустрій, можна знайти за посиланням.
Віктор Вінтоняк, очільник Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області, член Правління Бізнес-Асоціації Івано-Франківська, розповів журналістці Фіртки, у чому ж важливість креативних індустрій.
"Протягом тривалого часу на заході України існувала серйозна проблема масового безробіття. Багато молодих людей з цього регіону виїжджали за кордон у пошуках роботи, оскільки землі для всіх не вистачало.
Ця проблема безробіття була характерною не лише для нашого регіону, а й для багатьох інших територій СРСР. Заводи будувалися тут з метою забезпечення працевлаштування населення.
Втім, сьогодні багато з цих заводів не працюють, і знову постала потреба у створенні нових робочих місць. В цьому контексті креативні індустрії можуть виступити як сучасна галузь, яка може задовольнити цю потребу та «затримати» молодь у країні.
Наша область передусім має великий потенціал у розвитку креативних індустрій, оскільки вона є туристичним регіоном з перспективами розвитку".
Так, наприклад, галицьке кіновиробництво як кіноіндустрія може об’єднати щонайменше п’ятнадцять професій з переліку креативних індустрій.
"Для прикладу — внесок креативних індустрій кіновиробництва в Угорщині — вже понад 30% валового національного продукту. Відтак, в Угорщині знімають десятки голлівудських фільмів щороку.
Ми це враховуємо й вже маємо контакти, які готові співпрацювати з нами. Тобто, можливості є, але ними потрібно правильно скористатись".
Детальніше у матеріалі.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни