Креатин як спортивна добавка: що потрібно знати

Креатин – це природна речовина, яка міститься у м'язових волокнах. Основною функцією добавки є забезпечення організму енергією під час інтенсивних фізичних навантажень. Креатин здатний самостійно продукуватись в організмі з протеїногенних амінокислот. Для цього необхідно включати до раціону багато білкової їжі. Набагато простіше вживати креатин для маси у вигляді спортивного харчування, яке можна придбати на https://muscle.ua/creatine/.

Чи потрібний креатин спортсменам

Насамперед креатин приймають для набору м'язової маси. Посилення інтенсивності тренувань є особливо показовим при малоповторних навантаженнях з великими вагами. Приріст м'язів йде швидше, ніж тренуватися без додавання креатину.

Але не можна списувати його з рахунків і за мети втратити вагу. Справа в тому, що процеси жироспалювання проходять саме за рахунок поглинання енергії жирових відкладень. А найбільше енергії у тілі споживають саме м'язи. Тобто чим більше м'язів, тим швидше йде зайва вага.

Крім того, дослідження довели, що збільшення ваги тіла під час прийому креатину відбувається за рахунок сухої м'язової маси. Тобто, немає ризику набрати зайвий жир, вживаючи креатин.

За даними досліджень, люди, які займаються несиловими видами спорту – бігуни, плавці чи велосипедисти – також показують найкращі результати при додаванні до раціону креатину. Тому необов'язково бути бодібілдером або активно худнути, щоб оцінити корисність цієї добавки.

Чому сприяє креатин? Це цілий спектр спортивних показників:

  • поліпшення кисневого живлення тканин;
  • збільшення витривалості та фізичної сили;
  • прискорення набору м'язової маси;
  • пригнічення вироблення молочної кислоти та зниження болю після тренувань.

Як правильно вибрати креатин

Кожен із видів креатину має різний вплив на організм, і правильно вибирати той, який найкраще відповідає вашим очікуванням. Моногідрат, будучи основним у лінійці, залишається затребуваним завдяки своїй доступності та доведеній ефективності. Він забезпечує накопичення фосфокреатину у м'язах, що допомагає підвищити рівень енергії під час коротких та інтенсивних фізичних зусиль.

З іншого боку, етиловий ефір і HCL набирають популярності завдяки своїй розчинності та біодоступності. Вони можуть бути відмінними варіантами для тих, хто шукає комфортніші способи прийому добавки, особливо якщо попередній досвід застосування компонента викликав дискомфорт.

AD_4nXcVaoGTyObAaSGMT7198Rhy_qM48Z5V4gl4mNYFd-A3l4Ex54N6KmL-0U9carwUeVJOmZ8M6lFw8C--w0SqOhTVpQI5rhnuIShP_NCIa7isPIEFYEe6proSEHyj4c-SR_0w3y5p?key=S-c0kCinyKPgjhPisZGTqY4i

Малат та нітрат забезпечують швидке транспортування креатину до м'язових тканин. Важливо враховувати сумісність вибраного типу добавок з вашою програмою тренувань та загальними спортивними цілями, щоб максимізувати результати.

На muscle.ua представлені різні види добавок, тому кожен може вибрати той варіант, який підходить йому найкращим чином.

Схема прийому креатину

Є кілька рекомендацій, щоб правильно застосовувати моногідрат креатин:

  • добре змішувати порошок саме з солодким напоєм, дотримуючись інструкцій на упаковці;
  • не пити його на голодний шлунок, а тільки після їжі;
  • частка креатину не повинна перевищувати 30 грамів на добу у фазі наявності завантаження (більше м'язи просто не можуть засвоїти, а за підсумком завершення даного періоду рекомендується випивати не більше 5-10 грамів креатину на добу);
  • пити добову дозу відразу не варто, її краще розділити на невеликі прийоми у кількості по 5 грам і вживати рівномірно протягом дня (такий поділ дозволяє речовині краще засвоїтись);
  • розчиняти одну порцію добре 300 мл рідини;
  • оптимальна тривалість курсу при вживанні добавки щодня становить два місяці, після чого рекомендується зробити перерву на 30 днів.


25.02.2025 189
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2493
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1593 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3662
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5437
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1688
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2085

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

186

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

198

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

888
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

483
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

777
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2472 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

513
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

878
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4923
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

741
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

660
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

594
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

405
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

733
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

893 2