Кравчук, Кучма і Ющенко: Кабмін повинен піти у відставку

 

Головне для країни - це мир, демократія і свобода, а силові методи вирішення проблем є неприйнятними, вважають екс-президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко.

Колишні президенти України Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко зійшлися в думці про те, що дії нинішньої влади України спровокували в країні глибоку політичну криза, пише Сегодня.

Екс-глави держави вважають, що уряд повинен піти у відставку, а влада - налагодити діалог України як з ЄС, так і з Росією.

Про це в коментарі Сегодня розповів перший президент України Леонід Кравчук.

«В Україні сталася глибока політична криза. Причиною кризи стало непослідовне вирішення питання реалізації курсу на євроінтеграцію, а саме зрив підписання у Вільнюсі угоди про асоціацію України та ЄС, про який своєчасно і всебічно не проінформували українців. Швидка зміна позиції призвела до протестів людей. І ці протести на сьогодні є загрозою, яка може стати загрозою дестабілізації України, причиною розколу країни і призвести до тяжких політичних, економічних і інших наслідків», - висловив загальну думку Кравчук.

Екс-президент зазначив, що він та колеги дійшли висновку, що нинішній уряд повинен піти у відставку. Крім того, екс-президенти закликають відновити і налагодити діалог України як з ЄС, так і з Росією.

«Ми вважаємо, що влада повинна негайно відновити діалог з ЄС, а уряд - піти у відставку згідно з європейськими цивілізованими нормами. Ми вважаємо, що повинен початися загальнонаціональний діалог і чи круглий стіл для того, щоб всебічне пояснити і розробити загальні плани, і розділити відповідальність за майбутнє України. Сьогодні для України є загроза, загроза для найвищих цінностей - демократії, свободи. Ми категорично засуджуємо застосування сили по відношенню до мирних демонстрантів. Конституцією та законами передбачено право мирно висловлювати свої позиції», - розповів Кравчук.

«Це наше бачення, ми хочемо, щоб був забезпечений мир і злагода, забезпечені стратегічні відносини з іншими країнами, в тому числі і з Росією. Ми висловили свою позицію з метою забезпечення конституційних гарантій миру і злагоди людям, з метою гарантії незалежності та демократії в країні. Ми сподіваємося, що це відбудеться, і що влада буде чути свій народ і виконувати свої завдання», - підсумував екс-президент.

Троє колишніх президентів України Віктор Ющенко, Леонід Кучма і Леонід Кравчук провели зустріч, на якій обговорили ситуацію з євроінтеграцією України та акціями протесту.


03.12.2013 497 5
Коментарі (5)

Петро 2013.12.03, 19:55
Якими б вони не були,але ніхто з них не підняв руку на народ своєї держави!
дідо 2013.12.03, 20:44
Ви собі балакайте, а то донецьке чмо створює поліцейську державу плював він на все і асіх....ох і трудно буде збутисядонецьких гопників... вони ввійшли в азарт від вседозволеності та безкарності...
Михайло 2013.12.03, 20:50
Що би там не казали, але вони були Президентами України. Велике бачиться здалеку. А з йолки ми спочатку сміялися, потім не любили, а тепер зненавиділи. В план дій необхідно вносити корективи, якщо не вийшло з відставкою. Що таке нічне пікетування можу розповісти. На ранок ноги так набрякають, що важко зняти черевики. Потрібно на найближчому велелюдному мітингу обрати оргкомітет ради національного порятунку, розробити механізм її формування, обрати делегатів, створити паралельні структури і почати діяти, починаючи з розслідувань державних злочинів і закінчуючи силами самооборони. Ні одна людина з майдану не повинна сидіти, всіх відстояти у влади, інакше організаторам проосто треба піти. Робити все швидко і енергійно. Обрати єдиного керівника. Він вже вимальовується, але про нього поки що мало говорять. Професіоналів на майдані хоч греблю гати, тільки завантаж їх роботою, землю гризтимуть. Президентів теж потрібно включити, вони мудрі люди і зацікавлені у збереженні цілісної країни і не слюні розпус5кати, а діяти.
Софія 2013.12.03, 21:01
Трьохголова комуністична гідра фактично не має жодної мудрої голови.
Пасічнянин 2013.12.03, 21:16
До "Михайло"- чому не діє за Вашим алгоритмом Триголов? Опозиційні депутати вже мандати здають?
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

364
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4903 3
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1576
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1618
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2762
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2431

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

354

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1566

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2319

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3057
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

663
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

824
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

752
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

608
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16081
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2961
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1215
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26716 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1088
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

947 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

748