Краще Діккенс

 

 

Пост стосуватиметься російської мови, російської культури і одного "українського діяча".

І може комусь дивно, але почну його анекдотом.

У російській школі нова вчителька молодших класів вирішила познайомитися з учнями без класного журналу.

-Твоє як прізвище?

-Сідорова.

-Молодець, а твоє?

-Іванов.

-А твоє, - звертається до наступної дівчинки. Та зашарілася і мовчить.

-Що сталося?

-Мені незручно вголос казати своє прізвище.

-Ну що ти, - заспокоює її вчителька. – Тут же нічого страшного нема. Ти мені натякни і здогадаюся.

-Те, що в рот беруть.

-А!!! …уйкіна?!

-Ні. Ложкіна…

Прізвище Ложкін (а) відкладу до наступного абзацу. Продовжу про російську мову і культуру.

Коли я ще вчився у своїй СШ №8 м. Львова, ми з 5-го класу почали посилено вивчати російську мову і літературу. Наш клас розбили на групи, як для вивчення іноземної. А вчителька російської мала надбавку у 40% за те, що викладала нам "Радной язик". А наша "українка" Іванна Іванівна, пригадую, з того часу ніколи не піднімала очей, не усміхалась і десь виглядала навіть як побита собака.

Так нас перетворювали у "насітєлєй рускага язика і культури". І Л.Толстого, і Достоєвського, і Єсєніна і т.д. і т.п. я читав у максимальному обсязі. Адже як нам товкмачили – "Ета єсть вєлікая міравая культура".

Ну а тепер повернемось до того, що, судячи із російського культурного анекдоту, в рот беруть. Ви може десь і здогадалися, що мова йтиме про голову президентської адміністрації Ложкіна і його книжку "Четверта республіка". Не буду торкатися його міркувань про побудову української держави, позаяк це банальні і тривалі словесні висери людини, яка за два роки зі своїм Президентом нічого українського (не кажу вже й про державу) не побудувала.

А щоб зрозуміти суть, достатньо однієї фрази, яку цитую довільно. В Україні мільйони носіїв російської мови, та що там мови – культури. І треба зробити так, щоб їм тут було комфортно. Цю думку я можу сміливо вкласти в уста Гіркіна, Плотніцького, Мотороли, Жиріновського і, зрештою, Путіна.

Мені дехто заперечить. Адже дійсно ми маємо справу з великою культурою Толстого і Пушкіна. Тому з цього приводу розповім ще один анекдот.

Потрапляє чоловік після автокатастрофи на той світ і в нього св. Петро питає: "Куди хочеш? До раю чи до пекла?" А той питає: "А де краще?" "Можеш сам глянути".

Відкриває чоловік двері раю. Там всі в білих сорочках на хмаринках про щось тихенько розмовляють. Нудьга, словом. Глянув до пекла, а там пивасік рікою, віскі, музика, голі баби…

-Все, - каже, - до пекла хочу!

Ну його і відправили до пекла. А там вже чорти, смола, кочерга в дупу…

-А де ж баби і пиво, - кричить він.

- Це ж реклама...

Так і російське письменство, кіно та іже з ними, насправді, є рекламою. А пекло – на Сході України з приходом рускаго міра.

Тому краще вже Діккенс з Майн Рідом чи Фенімором Купером.

У мене лише питання до наших патріотів і їхніх партій. Чому Ложкін досі на посаді? Напевно, рило по вуха в кориті.

 

Отож.


27.03.2016 Олег Олексюк 1673 4
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494