Краса і велич Буковинських Карпат

 

 

 

Буковинські Карпати часто ставали темою багатьох легенд, пісень чи оповідок. Ці гори радо відвідують як туристи, так і буковинці, адже краса природи, національні страви так і манять. Буковинські Карпати пролягають у Вижницькому та Путильському районах Чернівецької області. Більше про їх особливості та гірський відпочинок – далі.

 

У Вижницькому районі розташовані майже невичерпні запаси мінеральної води та запаси лікувальної грязі, а тамтешні гори створені для альпінізму та енергійного відпочинку. Всі ці дива належать Вижницькому національному природному парку, який захищається державою, площа якого становить більше восьмиста гектарів. Рослинність території, значна її частина, занесена до Червоної Книги. У вижницьких лісах є багато рідкісних тварин, які теж оберігаються Книгою.

 

Тут можна відпочити як влітку, так і взимку. В теплу пору є змога піднятись до вершин гір, прокататись гірською річкою Черемош та рафті чи катамаранах, байдарках, а для любителів гострого екстриму – скелелазіння. Взимку ж охочі катаються на лижах чи санях. Після енергійного відпочинку ви зможете поласувати традиційними буковинськими стравами із гуцульським присмаком: банош із овечою бринзою, міцні настоянки, вареники із найрізноманітнішим начинням.

 

Не менш вражаючий край Путильщина є одним із найколоритніших районів Буковини, де тече найбільша притока ріки Черемош – Путилка. Тут протягом багатьох століть височіють найвищі гори Буковинських Карпат – Жупани, Чорний Діл, Яровиця та найвища – Піп Іван. Між скелями масивів протікають прохолодні джерела та річки, в яких навіть водиться форель. Район багатий рідкісниими тваринами і рослинами, тут росте едельвейс і лікарський звіробій. Також на Путильщині є багато покладів мармуру та мінеральних джерел.

 

Високі гори створенні для того, щоб їх підкорили, а путильська гостинність лише сприяє цьому. Тут ви зможете відпочити не у звичайному готелі, а у справжній колибі поруч озера, де лише наявні елементарні умови сучасного сервісу. А справжнім грандіозним дійством є вихід на полонину, після Великодня. У кожну останню неділю травня всі жителі Путили та гості вирушають до верхів`я гір.

 

Традиція виникла ще багато років тому, пастухи збирають свої отари, відводять їх до гірських вершин, щоб залишити худобу там до осені. Нині ж це дійство відзначається масовими гуляннями та танцями, люди у національних гуцульських костюмах співають пісень та виносять символічний вогонь, яким проводжають пастухів у путь.

 
 


22.06.2016 1027 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

859
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1565 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2333
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2172 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7512
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15226 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

275

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1006

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1073

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1860
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

256
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

633
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

878
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3109
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

892
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1930
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

976
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35123 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

226
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

458
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

600
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

926