"Крапля крові дарує життя": у Прикарпатському центрі служби крові стартувала благодійна акція (ФОТО/ВІДЕО)

Благодійна акція "Крапля крові дарує життя" стартувала у Прикарпатському центрі служби крові. Її присвятили до Всесвітнього дня донора крові, який відзначають 14 червня. За словами лікарки-методистки Любові Грицишин, благодійна здача крові триватиме тиждень.

У станції переливання кожен донор здає приблизно 450 мілілітрів крові. Перед цим потрібно пройти обстеження у терапевта й отримати результати необхідних аналізів, пише Фіртка з посиланням на Суспільне Карпати.

Стати донором може кожен, кому виповнилося 18 років. Також серед обов'язкових вимог – відсутність хронічних хвороб. Перед здачею крові не можна вживати алкоголь та жирну їжу, а із собою треба взяти паспорт та ідентифікаційний код.

Іванофранківка Христина Зорій сьогодні вперше здала кров. Каже, що хотіла це зробити й раніше.

"Всі, хто хоче, може сьогодні здати кров. Я хотіла вже давніше прийти, ніяк не виходило, а зараз була нагода. Після операції дуже багато людей потребують крові. Деколи дуже важко знайти потрібну групу, – говорить Христина Зорій. – Я є медиком, тому можу сказати, що потрібно здавати кров. Якщо ви здорові та не маєте шкідливих звичок, то потрібно прийти та здати кров".

Перед тим, як здавати кров, донорам пропонують солодкий чай із печивом. Забір крові триває до 12 хвилин. Опісля донор може відпочити у спеціально облаштованій кімнаті. Лейтенант Служби судової охорони Тетяна Татарин також прийшла підтримати благодійну акцію.

"Сьогодні я хочу взяти участь в цій акції та здати кров, яка, можливо, знадобиться для порятунку життя інших людей. Зараз я почуваю себе здоровою і вважаю, що готова до цього відповідального вибору. Донорство – це вибір відповідальний, донори повинні піклуватися не тільки про своє здоров’я, а й здоров’я реципієнтів", – розповіла Тетяна Татарин.

Далі кров та її компоненти зберігають при особливих умовах до 40 діб. За словами лікарки-методистки обласного центру служби крові Любові Грицишин, через пандемію кількість донорів крові на Прикарпатті зменшилася. Зараз ситуація змінилася та покращилася. Щодня тут здають кров приблизно 25 людей.

"Інколи буває й менше. У перші дні епідемії люди трохи налякані були та не йшли. А потім почали йти. Зараз у нас є електронна база, є реєстр донорів. І кожен, хто виявив бажання стати донором, залишає тут свої контактні дані. Люди відгукуються, вони відчувають біду та приходять. Крім того, у нас тут усі донори проходять обстеження на наявність антитіл до COVID-19. Тому є зацікавленість, бо люди не завжди клінічно були впевнені, що вони перехворіли, а тут вони можуть це дізнатися. У нас же все йде безкоштовно", – розповіла Любов Грицишин.

Любов Грицишин додає, що найбільше потребують першої та другої групи крові із негативним резусом. Прикарпатський обласний центр служби крові працює у будні. Здати кров тут можна з 8:00 до 14:30 год.


Читайте також:

У Львові прикарпатцю пересадили донорське серце (ФОТО)


09.06.2021 1342
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

337
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2931
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21083
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1984
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1355 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2367

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

710

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2143

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

826

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1414
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

146
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

469
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1003
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

149
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

768
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

743
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

684
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8216
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

839 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

881
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2176 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

825