Крадіжка газу: прикарпатцям розповіли про небезпеку та відповідальність

Самовільне втручання в роботу газових мереж — не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для здоров’я і життя людей.

В Івано-Франківській філії «Газмережі» рекомендують споживачам, придбавши квартиру чи будинок на вторинному ринку, перевірити чи відповідає система газопостачання вимогам чинного законодавства.

Це варто зробити, щоб у майбутньому не довелося відповідати за незаконні дії попередніх власників – перепланування приміщень,  втручання в газову мережу, лічильник. 

Практика свідчить, що заощадити гроші через крадіжку газу не вийде. Фахівці  Івано-Франківської філії «Газмережі» у будь-якому разі з часом виявлять порушення. Натомість споживач буде змушений оплатити не лише за незаконно відібраний газ, а й за усунення пошкоджень у газорозподільній системі.

У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника, з метою зменшення його показів, споживач змушений буде додатково оплатити вартість експертизи, послуг зняття-встановлення приладу, вартість самого лічильника, а також відшкодувати збитки, завдані газорозподільній компанії.

Від споживачів, в яких виявили факт втручання в роботу лічильників чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, часто можна почути, що вони тривалий час здавали помешкання в оренду чи придбали житло на вторинному ринку. Відповідно, про маніпуляції з лічильником чи самовільне втручання в мережі не підозрювали.

Однак, згідно з чинним законодавством, при виявленні втручання в роботу приладів обліку чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, відповідальність за такі дії несе власник житла. 

«Візуально людина не завжди може побачити втручання в роботу лічильника газу, але фахівець завжди виявить такі порушення.

При первинному огляді ми бачимо характерні механічні пошкодження на відліковому механізмі, підроблені пломби, відбитки тавр та інше, а при проведенні повірки фіксується невідповідність  метрологічних характеристик», — розповідає головний метролог Івано-Франківської філії «Газмережі» Микола Бугра

В газорозподільній компанії рекомендують споживачам, які придбали помешкання ініціювати проведення позачергової повірки газового лічильника, щоб бути впевненим, що у майбутньому не доведеться відповідати за втручання в прилад обліку, яке не здійснювали.

Окрім того, необхідно звірити відповідність газових приладів проєкту, чи нема самовільного  перенесення їх попередніми власниками, а також незаконних підключень, щоб надалі уникнути донарахувань та убезпечити своє помешкання від витоків газу. 

«Самовільне втручання в роботу газових мереж - не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для життя і здоров’я людей. Адже, як правило, самовільні врізки зроблені з порушеннями правил техніки безпеки — негерметичні, з витоками газу.

А це шлях до виникнення аварійної ситуації», — говорить заступник головного інженера Івано-Франківської філії «Газмережі» Андрій Витрикуш.

У газорозподільній компанії зазначають, споживачі можуть звернутись до центру обслуговування клієнтів, де їм допоможуть скласти відповідну заяву для виконання газовиками процедури зняття лічильника на позачергову повірку та звірки відповідності газових приладів проєкту.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З 2024 року: розмір плати за розподіл газу для прикарпатців зміниться


18.10.2024 793
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

826
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2747
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1712 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3846
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5613
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1791

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

312

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

297

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

459

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

992
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

592
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

587
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

868
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

31
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2113
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

635
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

959
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1205
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

507 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

707
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

485
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

809