Крадіжка газу: прикарпатцям розповіли про небезпеку та відповідальність

Самовільне втручання в роботу газових мереж — не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для здоров’я і життя людей.

В Івано-Франківській філії «Газмережі» рекомендують споживачам, придбавши квартиру чи будинок на вторинному ринку, перевірити чи відповідає система газопостачання вимогам чинного законодавства.

Це варто зробити, щоб у майбутньому не довелося відповідати за незаконні дії попередніх власників – перепланування приміщень,  втручання в газову мережу, лічильник. 

Практика свідчить, що заощадити гроші через крадіжку газу не вийде. Фахівці  Івано-Франківської філії «Газмережі» у будь-якому разі з часом виявлять порушення. Натомість споживач буде змушений оплатити не лише за незаконно відібраний газ, а й за усунення пошкоджень у газорозподільній системі.

У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника, з метою зменшення його показів, споживач змушений буде додатково оплатити вартість експертизи, послуг зняття-встановлення приладу, вартість самого лічильника, а також відшкодувати збитки, завдані газорозподільній компанії.

Від споживачів, в яких виявили факт втручання в роботу лічильників чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, часто можна почути, що вони тривалий час здавали помешкання в оренду чи придбали житло на вторинному ринку. Відповідно, про маніпуляції з лічильником чи самовільне втручання в мережі не підозрювали.

Однак, згідно з чинним законодавством, при виявленні втручання в роботу приладів обліку чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, відповідальність за такі дії несе власник житла. 

«Візуально людина не завжди може побачити втручання в роботу лічильника газу, але фахівець завжди виявить такі порушення.

При первинному огляді ми бачимо характерні механічні пошкодження на відліковому механізмі, підроблені пломби, відбитки тавр та інше, а при проведенні повірки фіксується невідповідність  метрологічних характеристик», — розповідає головний метролог Івано-Франківської філії «Газмережі» Микола Бугра

В газорозподільній компанії рекомендують споживачам, які придбали помешкання ініціювати проведення позачергової повірки газового лічильника, щоб бути впевненим, що у майбутньому не доведеться відповідати за втручання в прилад обліку, яке не здійснювали.

Окрім того, необхідно звірити відповідність газових приладів проєкту, чи нема самовільного  перенесення їх попередніми власниками, а також незаконних підключень, щоб надалі уникнути донарахувань та убезпечити своє помешкання від витоків газу. 

«Самовільне втручання в роботу газових мереж - не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для життя і здоров’я людей. Адже, як правило, самовільні врізки зроблені з порушеннями правил техніки безпеки — негерметичні, з витоками газу.

А це шлях до виникнення аварійної ситуації», — говорить заступник головного інженера Івано-Франківської філії «Газмережі» Андрій Витрикуш.

У газорозподільній компанії зазначають, споживачі можуть звернутись до центру обслуговування клієнтів, де їм допоможуть скласти відповідну заяву для виконання газовиками процедури зняття лічильника на позачергову повірку та звірки відповідності газових приладів проєкту.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З 2024 року: розмір плати за розподіл газу для прикарпатців зміниться


18.10.2024 600
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1830
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1140
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1406 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3938 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33988
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2992

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

423

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

847

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1827

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1159
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1208
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

722
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

596
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2062
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12284
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1588
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1371
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30548 1
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

898
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

345
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

419
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

457