Самовільне втручання в роботу газових мереж — не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для здоров’я і життя людей.
В Івано-Франківській філії «Газмережі» рекомендують споживачам, придбавши квартиру чи будинок на вторинному ринку, перевірити чи відповідає система газопостачання вимогам чинного законодавства.
Це варто зробити, щоб у майбутньому не довелося відповідати за незаконні дії попередніх власників – перепланування приміщень, втручання в газову мережу, лічильник.
Практика свідчить, що заощадити гроші через крадіжку газу не вийде. Фахівці Івано-Франківської філії «Газмережі» у будь-якому разі з часом виявлять порушення. Натомість споживач буде змушений оплатити не лише за незаконно відібраний газ, а й за усунення пошкоджень у газорозподільній системі.
У разі встановлення факту втручання у роботу лічильника, з метою зменшення його показів, споживач змушений буде додатково оплатити вартість експертизи, послуг зняття-встановлення приладу, вартість самого лічильника, а також відшкодувати збитки, завдані газорозподільній компанії.
Від споживачів, в яких виявили факт втручання в роботу лічильників чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, часто можна почути, що вони тривалий час здавали помешкання в оренду чи придбали житло на вторинному ринку. Відповідно, про маніпуляції з лічильником чи самовільне втручання в мережі не підозрювали.
Однак, згідно з чинним законодавством, при виявленні втручання в роботу приладів обліку чи несанкціонованого втручання в роботу газорозподільної системи, відповідальність за такі дії несе власник житла.
«Візуально людина не завжди може побачити втручання в роботу лічильника газу, але фахівець завжди виявить такі порушення.
При первинному огляді ми бачимо характерні механічні пошкодження на відліковому механізмі, підроблені пломби, відбитки тавр та інше, а при проведенні повірки фіксується невідповідність метрологічних характеристик», — розповідає головний метролог Івано-Франківської філії «Газмережі» Микола Бугра.
В газорозподільній компанії рекомендують споживачам, які придбали помешкання ініціювати проведення позачергової повірки газового лічильника, щоб бути впевненим, що у майбутньому не доведеться відповідати за втручання в прилад обліку, яке не здійснювали.
Окрім того, необхідно звірити відповідність газових приладів проєкту, чи нема самовільного перенесення їх попередніми власниками, а також незаконних підключень, щоб надалі уникнути донарахувань та убезпечити своє помешкання від витоків газу.
«Самовільне втручання в роботу газових мереж - не лише порушення чинного законодавства, а й небезпека для життя і здоров’я людей. Адже, як правило, самовільні врізки зроблені з порушеннями правил техніки безпеки — негерметичні, з витоками газу.
А це шлях до виникнення аварійної ситуації», — говорить заступник головного інженера Івано-Франківської філії «Газмережі» Андрій Витрикуш.
У газорозподільній компанії зазначають, споживачі можуть звернутись до центру обслуговування клієнтів, де їм допоможуть скласти відповідну заяву для виконання газовиками процедури зняття лічильника на позачергову повірку та звірки відповідності газових приладів проєкту.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
З 2024 року: розмір плати за розподіл газу для прикарпатців зміниться