«Ковчег 2011- Діти єдиного Бога» відбувся у Яремчі

У Яремчі 28 липня розпочався VІ Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег-2011 – Діти єдиного Бога». Такі семінари проводяться з 2006 року.
П’ять років поспіль вони проходили в Унівській Лаврі, де під час Другої світової війни священики та ченці греко-католицької церкви під проводом Митрополита Андрея Шептицького та його брата Архімандрита Климентія Шептицького рятували від полум’я Голокосту єврейських дітей, а також надавали допомогу українським та польським дітям.
Драматичні події, що відбувалися на цій землі, є прикладом злагоди та порозуміння для наших народів. Цьогоріч «Ковчег» проходить в Яремчі, в студитському монастирі. Відкриття роботи семінару відбулося у Візит–центрі Карпатського національного природного парку. У роботі семінару взяли участь студенти трьох національностей: української, польської та єврейської.
Організаторами цієї зустрічі виступили Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Федерація польських організацій в Україні, Центр вивчення Голокосту «Ткума» (Дніпропетровськ), Український католицький університет (Львів) та Палац культури імені Гната Хоткевича (Львів) за підтримки Фонду «Допомога полякам на Сході» та Американського єврейського розподільчого комітету «Джойнт».
З вітальними словами до учасників зібрання звернулись міський голова міста Яремча Василь Онутчак, консул (ЧОГО?) Марчін Зєнєвіч, Ігор Щупак (центр «ТКУМА»), Емілія Хмельова (Федерація польських організацій в Україні), Ігор Мартиненко (Міський палац культури ім. Г. Хоткевича у Лвові).
 Учасники семінару роз’їжджаються до своїх домівок, несуть із собою ідеї толерантності та порозуміння, прагнуть продовжити цей діалог в своїх колах спілкування. За словами керівника Федерації польських організацій в Україні Емілії Хмельової, на цьому семінарі змінено акценти: якщо на попередніх семінарах розглядали насамперед драматичні сторінки історії трьох народів, то «Ковчег-2011» присвячений позитивному сприйняттю народів-сусідів і позбавленню взаємних стереотипів, бо «всі ми в одному Ковчезі».
 «Головна ідея - це толерантність і добро. Цей семінар охоплений добром», – говорить Емілія Хмельова.
 
 У рамках заходу відбулися національно-культурні презентації, на яких учасники продемонстрували особливості та цікавинки національних традицій та культур, історії. Учасники «Ковчегу» ознайомились з українськими, польськими та єврейськими народними обрядами, танцями, піснями, іграми, історичними розповідями. «Головна ідея семінару – об’єднання через взаємопізнання. Культура об’єднує всю Україну, бо «інший» – то не означає «чужий», – говорить Ігор Мартиненко.
 За час роботи семінару учасники «Ковчегу» відвідали греко-католицькі, православні, римо-католицькі, юдейські святині та релігійні установи, провели духовні бесіди «Ми – діти єдиного Бога», разом піднятися на Говерлу.


08.08.2011 2363 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2448
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19557
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1750
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1226 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2270
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3877

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

144

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2013

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

699

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1314
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

382
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

910
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24407
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

640
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

614
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

750
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1645
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8057
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

495
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

783
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2059 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

740