В Музеї мистецтв Прикарпаття майстриня із села Космач Марія Кіращук презентувала нову технологію писанкарства.
«Ця технологія – розпис кольоровим воском. Його можна здійснювати лише електричним писачком», - повідомила Марія Кіращук.
Цю технологію, розповідає майстриня, їй кілька років тому привезла жінка з Австралії. Точніше, привезла кольоровий віск і замовлення – розписати ним писанки космацькими візерунками. Майстрині, яка роками творила писанки традиційним методом, довелось освоїти нову технологію.
«Нині в Космачі я єдина, хто пише кольоровим воском. У нас використовують лише бджолиний віск та спеціальні фарби», - зізнається Марія Кіращук.
Покриття кольоровим воском потребує охайності та уважності. Віск різних кольорів може змішатись на яйці. Цю технологію використовують, радше, для різноманітності. Матеріал застосовують той, який призначений для виготовлення кольорових свічок.
Навчитись цій технології писанкарства, каже Марія Кіращук, дуже просто. Варто лише перейняти секрети майстрині. «Є писанкарки, які все тримають у секреті. Я – ні. Це дуже недобре», - зауважує Марія Кіращук і додає, що в день можна розписати до 100 писанок.
Бухгалтер за фахом Марія Кіращук почала займатись писанкарством 20 років тому. Цю дивовижну справу перейняла у свекрухи.
Спочатку творила писанки, коли діти були малі. Тепер, каже, діти виросли, але повертатись до бухгалтерії вона не збирається.
Стверджує, освоювати писанкарство для неї значно цікавіше та й часу не вистачає. Адже знана писанкарка нині бажаний гість на різноманітних виставках та майстер-класах.
Читайте також:
У Коломиї розпочали створення парку скульптур «7 ЧУДЕСних ПИСАНОК»