
12 грудня Косівську мальовану кераміку внесли до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО.
Таке рішення прийняли вчора під час засідання 14-ї сесії Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини у Боготі (Колумбія), пише Фіртка.
На тарілці - смереки, гори, за смереками сходить сонце, у середині відома квітка Олекси Бахматюка.
"Це другий український елемент, після петриківського розпису. Косівській техніці багато років. Для одного виробу треба багато праці. На тарілці є великий символізм. Настільки грамотно все було підготовлено, ми були впевнені, що отримаємо це визнання", - відзначив голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль.
До складу делегації, яка представляла Україну у Колумбії, ввійшло і двоє прикарпатців: член Національної спілки художників України Марія Гринюк з Косівщини та секретар Косівської міської ради Роман Печижак.
До речі, Президент Володимир Зеленський надав звання "Заслужений діяч мистецтв" Марії Гринюк.
«Я погодилася написати про Косівську кераміку. Це великий шмат роботи: поговорити з майстрами, перечитати матеріали, відвідати виставки. Пройшли ці шість років і наше досьє було одне з найкращих. 148 країн світу дивилися, як 42 країни представляють свої елементи. Ми були майже останні, бо все було по алфавіту. Це такий рубіж, який для всіх нас має бути поштовхом для подальшої роботи. Мені здається, що ще наша держава мало приділяє уваги нематеріальній культурній спадщині. Посол Ескару, запитав чому у нашому національному переліку так мало таких елементів. Зовсім недавно було подано шість позицій до національного переліку. Гуцульські колядки прийняті до нього. Ми можемо подавати безліч елементів і над цим треба працювати. Через 4 роки Україна буде звітувати, як ми розвиваємо і охороняємо кераміку. Ми плануємо побудувати культурно-мистецький комплекс у формі збанку. Треба зробити своєрідну меку. Наша кераміка особлива тим, що ми зберегли традиції тисячоліть. Символи сонця, природи - це початки з далеких глибин. Гуцули вміють зробити казку. Тут є триколірна гама і закладений глибокий символізм», - пояснює Марія Гринюк.
Добре що визнання отримало певний статус.
Але дивлюся на цю особу , пані Гринюк, диву дивуюся, ця пані є дуже підлою аферистом! Через свідомі дії М. Гринюк ледь на ліквідували статус Косівського художнього Інституту. Саме ця особа Гринюк систематично підлими способами працює на розвал даного закладу…
як людина пані Гринюк є неадекватною та неврівноваженою постаттю . Переважна більшість студентів за час її роботи викладачем неодноразово піднімали питання про її звільнення з посади. А також більшість викладацького складу нічого позитивного та доброго про цю особу М. Гринюк не скаже!
Ось така ця гниль Марія Гринюк, яка хитрими та підлими способами в чергове розгрібає собі дорогу до керівництва закладу …, хоча тоді знову всі повстануть проти неї!
Люди будьте уважні !