Корисні властивості зелені

Зелень має безліч корисних властивостей, зокрема – містить велику кількість різноманітних вітамінів та мікроелементів.

Про це пише Фіртка з посиланням на сайт Центрального ринку.

Компонентів та речовин, яких потребує наш організм для активної діяльності у зелені набагато більше, ніж в інших продуктах, таких як м’ясо, риба, хліб.

Петрушка, кріп, кінза, селера, зелена цибуля та інші ароматні трави також вітамінізують наш організм після зими та в період вірусів чи застуд. А ще, зелень надає незабутній смак багатьом стравам.

Отож, в чому користь зелені і як вона впливає на організм.

Кріп. Кріп життєво необхідний для діабетиків та людей з підвищеним холестерином у крові, оскільки він вирізняється низьким вмістом калорій та зовсім не містить холестерину. Наприклад, у 100 г кропу є 100 мг вітаміну С і 335 мг калію. При цьому він містить багато антиоксидантів, вітамінів В, АА, РР, Е та харчових волокон, завдяки яким зменшується кількість цукру в крові. Також це ефективний засіб покращити травлення, позбутися головного болю та безсоння. Крім того, кріп використовують для профілактики раку.

Зелень цибулі. Цибуля на 90% складається з води. Решта 10% – це харчові волокна, мінерали та вітаміни. В 100 г зеленої цибулі міститься денна норма вітаміну С. Також у ній є каротин, ефірні олії, вітаміни А і В, цинк, залізо, калій, магній та багато інших корисних речовин. Наявність цинку, фтору та кальцію покращує стан волосся, зубів і нігтів. 

Свіжу цибулю використовують для профілактики застуди, авітамінозу та для покращення травлення. Зелена цибуля – чудовий засіб для боротьби з анемією, запаленнями та природні ліки проти погіршення травлення або підвищення кров’яного тиску. 

Селера. Гіппократ вважав селеру не тільки овочем, але й ліками. Завдяки своєму унікальному складу селера здійснює загально зміцнювальну, очищувальну, а головне – омолоджувальну дію на організм. 

Світові дієтологи називають селеру овочем із «від’ємною калорійністю», оскільки вона дає багато корисних речовин організму всього лиш при 18 ккал у 100 г продукту. До її складу входять вітаміни В, А, Е, С, К, фолієва, аскорбінова, щавлева кислота. Також селера багата на мінеральні солі кальцію, калію, фосфору, натрію. Саме завдяки великому вмісту перерахованих корисних речовин листя селери захищає організм від онкологічних захворювань, бактерій та грибків, покращує обмін речовин і травлення. Окрім цього, добре дезінфікує ротову порожнину, стінки шлунка та кишківника. 

Петрушка. Харчовий склад петрушки універсальний, її корисні властивості – комплексні. У петрушці в чотири рази більше вітаміну С, ніж у лимоні. Також в ній є вітамін А, В, Е, бета-каротин, фосфор, селен, залізо, цинк, фтор, а також інулін, який запобігає онкологічним захворюванням.

Ця зелень покращує склад крові, запобігає анемії та атеросклерозу, підтримує еластичність кровоносних судин і захищає організм від артритів. 

Кінза. Кінза – це не тільки смачна, але й корисна зелень, яка дозволяє запобігти багатьом захворюванням. Вживання кінзи у їжу допомагає уникнути проблем із серцем. Крім того, це потужний антиоксидант – завдяки вмісту значної кількості вітаміну С. Тому кінза захищає від сезонних захворювань та зміцнює імунітет.

Щавель. Щавель ще називають «весняним королем», зелень цієї рослини однією з перших з'являється на грядках ранньої весни та радує своєю свіжістю і кислуватим смаком. Багатий вітамінно-мінеральний склад легко пояснює всі унікальні цілющі та корисні властивості щавлю. 

Щавель містить вітаміни C, K, E, вітаміни ряду B, біотин, β-каротин, ефірну олію, щавлеву та інші кислоти. Також в щавлі присутні мінеральні елементи: магній, кальцій, фосфор, залізо та інше.


23.03.2020 6749
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497