Консульство Польщі в Івано-Франківську: Свої своїх же ошукують (фото)

 

Рік тому Івано-Франківськ став першим містом в Україні, де одна з приватних компаній відкрила пункт приймання візових анкет.

 

Отже для того, аби отримати документ для виїзду до Польщі, вже необов’язково їхати до Львова.

 

Але чи все так добре у центрі, який, за початковою своєю метою, мав би полегшувати отримання віз. Від листопада 2001 до липня 2012 в Україні відкрилося 14 таких візових центрів.

 

В Івано-Франківському центрі, що має площу близько 400 метрів квадратних є 11 віконець, в тому числі й для людей з обмеженими можливостями.

 

Віконця обслуговують 19 працівників, які володіють українською, російською, польською та англійською мовами. Середній час обслуговування однієї людини - 12 хвилин. Є три віконця для банківських оплат. Серед зручностей для клієнтів працює ксерокс, кабінка, для фотографування, а також тут можна оплатити страхівку. В цілому від загальної кількості віз виданих у Львівському консулярному окрузі, в який входить Івано-Франківськ, в обласному центрі Прикарпаття видають 19 відсотків дозвільних печаток на виїзд до Польщі.

 

«Усього за рік в Івано-Франківську видано 58 тисяч віз, найбільше робочих, — каже Лідія Аньоловська.

 

Звісно, окрім здобутків, є і проблеми. Перші місяці візовий центр працював, мов добре відлагоджений механізм: сьогодні реєструєшся і хоч завтра можеш здавати документи. Воно і не дивина, адже індійська фірма VFS Global, яка виграла тендер на надання посередницьких візових послуг, успішно працює у цій сфері у більш як півсотні країн для консульських установ різних держав.

 

Також у перші місяці роботи центру можна було прийти без попередньої реєстрації, так би мовити, у «живу» чергу, і також без проблем здати документи. Але згодом ситуація кардинально змінилась. Люди почали скаржитись, що записатись на чергу для здачі документів на отримання візи в принципі неможливо. На сайті онлайн зробити це важко. А дехто, не таємниця, не може нормально заповнити документи на візу.

 

Особливо це стосується мешканців із сіл, які хочуть їхати на роботу до Польщі. Люди розгублюються, коли бачать іноземні назви. І тут їм на допомогу поспішають «підприємливі» ділки, які відкрито ходять поблизу візового центру і навіть нав’язливо пропонують свої послуги для заповнення документів на візу, оформлення страхових полісів, фотографування, реєстрація на здачу візових документів. А ще на вулиці Короля Данила, де власне й знаходиться візовий центр наразі є близько 10 центрів, які також пропонують ці послуги. Ось за кілька кроків від власне офіційної будівлі щось схоже на кіоск початку 1990-их, десь більш цивілізовані умови, а на одному з таких пунктів написано навіть «Громадська організація культурно-освітнє польське товариство імені Адама Міцкевича».

 

Цікаво, яку ще, окрім заповнення віз «освітню» роботу проводить це товариство? Питання риторичне! «Люди самі винні, що переплачують ділкам, — говорить Консул Ярослав Дрозд. – Мені прикро, коли я дізнаюся, що такі послуги коштують від 300 до 500 гривень. Проте хочу запевнити, що шенген віза коштує 35 євро, а плата за послуги візового центру 19,5 євро, пишуть Вікна.

 

А ще з вересня цього року національні візи до Польщі стали безкоштовні». Тому пан Консул порадив всім користувачам послуг візового центру в Івано-Франківську самостійно все вирішувати, не шукаючи допомоги по дорозі та переплачуючи утричі ще й абикому. А згодом ще й нарікати на Консульство, що ніякого відношення до здирництва не має. «Часто можна побачити біля центру картину, коли до людини, яка хоче отримати візу, підходить гарно одягнений пан чи пані та каже, що там, тобто у центрі, бандити, а я вам допоможу. Прикро, але свої своїх же ошукують, — із сумом у голосі мовить пан Дрозд. — Цим повинна зайнятися міліція, прокуратура».

 

Та ще й ніхто не звертається до правоохоронців». Вочевидь, бояться, і люди надалі купляють місця у черзі на здачу документів. Ошукувати людей, за словами івано-франківців, допомагають навіть й самі охоронці центру (!), які направляють клієнтів у пункти прийому документів на візи. Менеджер компанії VFS Global, який також був присутній на відзначенні річниці центру, сказав, що про це нічого не знає (?!). Дають спритники, що крутяться біля візового центру, і фальшиві запрошення на роботу до Польщі, беруть за це гроші, а людина візи при цьому може й не отримати. А

 

дже у консульстві бачать, що щось тут не так. Проте насамкінець Консул Ярослав Дрозд висловив сподівання, що в наступний рік діяльності візового центру таких проблем уже просто не буде.

 

 


15.11.2012 6010 2
Коментарі (2)

Діма Данилюк 2016.03.09, 12:32
доброго дня ,скажіть будь-ласка ,чи можна в вашому посольстві подати документи на отримання карти поляка ?
Yulia Yacumenco 2016.07.15, 13:08
Доброго дня скажіть будь-ласка чи можна в вашому посольстві подати документи на отримання карти поляка?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1414
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2684
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2201
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2273
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6832 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2554 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

443

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1275

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1372

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1541
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

390
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

255
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

658
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

152
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26619
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

626
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10552 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

161
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

183
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

495
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

639
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

704