Консенсус як необхідність

Консенсус як необхідністьНезважаючи на абсолютну протилежність в ідеологічних пріоритетах і політичних поглядах, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк і опозиційний до влади голова новообраної обласної ради «свободівець» Олександр Сич зацікавлені в домовленостях. Обом необхідно досягнути консенсусу.

 

Михайло Вишиванюк вперше опинився на посаді губернатора Прикарпаття за призначенням президента Леоніда Кучми. За каденції Кучми, Вишиванюк на посаді голови ОДА демонстрував абсолютну відданість Президенту, який доручив йому керівництво регіоном. В ті часи Михайло Вишиванюк був чи не найавторитетнішим головою ОДА правобережної України. Визначним було, скажімо те, що до Конституційної комісії в свій час Леонід Кучма включив лише двох губернаторів: від Заходу Михайла Вишиванюка, від Сходу тодішнього губернатора Донеччини Віктора Януковича.

 

Михайло Вишиванюк завжди був відданим бійцем Президента Кучми і є таким самим демонстративно відданим Віктору Януковичу. Керівництво країни міняється, а риса відданого служіння «начальству» у Михайла Вишиванюка нікуди не зникає. Заробивши імідж «людини Президента», Вишиванюк чітко виконує вказівки та робить усе можливе, щоби підтримати імідж «універсального солдата» Президента України, незалежно від політичної приналежності останнього. В кожному спічі Вишиванюка звучать слова: «Програма Президента…», «Президент поставив завдання…», «Президент вимагає…» і т.д. При цьому, Михайло Васильович ніколи не згадує про власну партійну приналежність, для нього партійність не є важливою. Його програми в стилі «Писанкового Прикарпаття» завжди аполітичні. І це стратегічно правильно в українських умовах. Партійні бренди з'являються, розвиваються, набувають розквіту, а потім втрачають авторитет і йдуть в забуття. А імідж «міцного господарника», бійця, «відданого служаки» - універсальний і завжди витребуваний. Сповідуючи означену стратегію, Михайло Висильович тому і пережив провладні партії, які канули в лету. Хто тепер згадає про колишні впливовість і рейтинги НДП, СДПУ(0) та інші?

 

Важливим для Вишиванюка є перманентна підтримка іміджу «людини Президента». Губернатор робить усе можливе щоби виправдати надії Віктора Януковича, показати себе професіоналом, довести і підтвердити необхідність і незамінність саме своєї особи на цій посаді. А для плідної роботи чітка, злагоджена співпраця з головою облради необхідна, як рибі вода. Тому губернатор і всіляко просував на посаду голови обласної ради «регіонала», міністра охорони здоров'я Зіновія Митника. Але навіть сумарний авторитет Вишиванюка і Митника не забезпечив останньому перемогу. Причиною провалу проекту «Митник - голова облради» стала жорстка прив'язка міністра охорони здоров'я до Партії регіонів. А що працює в Коломиї, то не завжди спрацьовує в не-Коломиї.

 

Тож, якщо Михайло Вишиванюк без проблем співпрацював з  колишнім головою обласної ради Ігорем Олійником, то з Олександром Сичем ситуація буде хоч і складнішою, але в жодному разі не програшною. Консенсус необхідний обом.

 

Тепер голова обласної організації ВО «Свобода» Олександ Сич, став головою обласної ради Івано-Франківська і за сумісництвом палкою в колесі губернатора. Але як кажуть краяни, «нема такого зле, щоби на добре не вийшло». Тепер вже Тягнибок не буди йти на штурм Білого будинку ОДА (як це було в перші післявиборчі дні). Чого ж його штурмувати, якщо твої люди в тому будинку на найвищих посадах? І Михайло Вишиванюк на це вказав вже «колезі» по спільних владних коридорах О. Сичу: «Колись ви приводили сюди людей, як опозиційна сила, а тепер будете змушені виходити до цих людей вже як представник влади».

 

Олександр Сич, як голова облради, наразі також зацікавлений в конструктивній співпраці з усіма без вийнятку. Зараз основне його завдання - показати і, в ідеалі, довести, що «Свобода» вміє не тільки кричати на мітингах, відправляти всіх «за грати» і штурмувати облдержадміністрацію, а й злагоджено та плідно працювати. Зважаючи на наближення виборів до Верховної Ради України, «Свободі» просто необхідно довести своєму  електорату, що «націоналісти» дозріли до роботи у владних структурах.

 

Знову ж таки, для результативної роботи обласної ради на благо процвітання нашого «писанкового краю» Сичу необхідно домовитися про співпрацю з головою ОДА Михайлом Вишиванюком.

 

Тепер приходимо до висновку, що в конструктивній співпраці та в розбудові інфраструктури Прикарпаття зацікавлені як і голова ОДА Михайло Вишиванюк, так і голова обласної ради Олександр Сич. Тільки є велика різниця: Вишиванюк зацікавлений вкотре підтвердити статус «людини Президента», а Сич зацікавлений довести спроможність команди «Свободи» на конструктивну роботу і цим завоювати електорат новими для «Свободи» методами. При цьому, обоє чиновників  будуть всі здобутки приписувати собі і використовувати у власних цілях.

 

Є ще один цікавий нюанс.

«Свобода» без сумнівів буде продовжувати політику націоналізму, грізних заяв та вимог. Тільки вже вислови Олександра Сича втратять свою провокативність, нахабність, а подекуди, і правдивість.

Але, наразі, обом добре. І обоє «в дамках».

В перші тижні «притирки» взаємостосунки між Сичем та Вишиванюком можуть видаватися консенсусними та партнерськими. Але партнерство апріорі штука складна і тимчасова….


Коментарі (6)

Гаррі Потт 2010.12.06, 14:41
О, малий вміє не тільки про рагулів писати.
Солоний 2010.12.06, 18:37
насправді у них однаковий погляд на гроші: лише у Михайла їх дуже багато, а в Сашка трішки, аще Дядя Миша знає звідки ці гроші у Сашка. Ось вам у секрет консенсусу. Мине кілька сесій і виявиться,що Сич для Вишиванюка ще краще,ніж Митник
кук 2010.12.06, 19:29
Солоному - 100%. І Сашко трошки прибарахлиться під мудрим батьківським наглядом
Вася К. 2010.12.06, 20:16
Гарантія, шо Сич на голові ради для Вишиванюка то більше плюсів, як мінусів. А Михайло Васильович ще той тіпок, вміє приголубити... А тепер опозиції в нього немає. Прийдуть під раду покричати недовольні, а він їм Сича відправить не перговори. А "Свобода" вже виступати не буде.
Люся 2010.12.07, 11:40
сейозно!
Jozef 2010.12.07, 15:20
Добре Владзю, дякую. Але жиби було ліпше, тра мати інфу на кожного-де спит,що їсть, чим сі миє,чи користає при цім дустовим милом і.т.д., і т.п. А судячи з тексту сисего у вас братчику нема. А якщо серйозно то яка опозиція,який спротив? Вже тепер прорисовується, що Гора(Свобода) народила Миш.А ще якщо ця Миша щомиті буде озиратися на Мішу(Міська по-нашому) то горе тій Горі, тай миші коло неї.Що має в руках Місьо-місцеве СБУ, міліцію,податкову та кишенькову прокуратуру.А що має Саня (Сяньо-по нашому) ніц,крім заприщавілих малолєток,що хочут ґвалтувати РРеволюцію та робити ґранду.Чи може не так?
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1963
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1861
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1858
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5494 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2154 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1510

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

745

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

798

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1000

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1005
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1770
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3680
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10258
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26149
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10184 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7714
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

899
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

209
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

264
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

381
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1277
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

884