
Зокрема, Кабмін рекомендує не підвищувати тарифи протягом дії воєнного стану, передає Фіртка.
Зауважимо, що війна не звільняє від оплати комунальних послуг, однак деякі послаблення таки є — за протермінування оплати платежів не нараховують пеню та штрафи.
Світло
У квітні Кабмін ухвалив рішення щонайменше на шість місяців заморозити вартість електроенергії – тарифи для населення залишались без змін до кінця жовтня. Разом з тим 28 жовтня Міненерго повідомило, що уряд продовжив дію спецобов’язків на ринку електроенергії до 31 березня 2023 року.
Тому у листопаді та грудні тариф для населення залишиться на тому самому рівні. Зокрема:
- до 250 кВт*год (включно, за весь обсяг споживання) — 1,44 гривні за 1 кВт*год;
- понад 250 кВт*год (за весь обсяг споживання) — 1,68 гривні за 1 кВт*год.
Вода
Наразі регулятор, який визначає тарифи на воду для водоканалів не повідомляв про зміну тарифів — вони будуть на чинному рівні.
Тарифи на водопостачання та водовідведення залежать від регіонів (КП «Івано-Франківськводоекотехпром» — 28,24 гривні за кубометр води (водопостачання — 10,79, водовідведення — 12,74).
Водночас через війну в Україні багато були змушені покинути домівки, дехто немає можливості передати показання лічильників, тому Міністерство розвитку громад та територій розробило зміни до нарахування плати за воду.
Згідно з наказом, з березня 2022 року і до закінчення дії воєнного стану при нарахуванні плати за послуги централізованого водопостачання, постачання гарячої води та централізованого водовідведення застосовуватимуть так званий «корегуючий коефіцієнт».
Відтак, ті, хто не має лічильників або не подали показання, отримуватимуть рахунки за середніми показниками споживання послуг і не переплачуватимуть за комуналку.
Газ
Згідно з законом № 7427, тарифи на час війни та протягом шести місяців після неї зафіксовані на рівні чинних станом на 24 лютого. Тариф найбільшого газопостачальника «Нафтогазу» складає 7,99 гривні за кубометр газу. Тарифи інших газопостачальників дещо відрізняються.
При цьому новим клієнтам потрібно буде зареєструватися в компанії та отримати особистий номер особового рахунку. Для цього потрібно:
-
перейти в чат-бот GASUA у Viber, Telegram або NaftogazGasSupply у Facebook Messenger;
-
ввести ЕІС-код із 16 символів (латинських літер та цифр), який можна знайти в особистому кабінеті, контакт-центрі вашого облгазу або в рахунку за розподіл чи постачання газу;
-
отримавши особовий рахунок, потрібно зареєструватися в особистому кабінеті на сайті «Нафтогазу».
Також особовий рахунок можна отримати, звернувшись до контакт-центру «Нафтогазу».
Тарифи на тепло

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Якщо вимкнуть світло, воду та тепло. Як Івано-Франківськ готується до зими під час війни
«Якщо буде потреба, то обмежуватимемо», — Марцінків про роботу тролейбусів в Івано-Франківську