«Чому одну вулицю відключають, а іншу — ні»: що варто знати про аварійні вимкнення світла на Прикарпатті

За тиждень, відколи були введені графіки аварійних вимкнень, прикарпатці адресували енергетикам понад 1 500 питань. Як правило, вони були однотипні.

Пресслужба «Прикарпаттяобленерго» згрупувала їх та підготувала відповіді, передає Фіртка.


1. Що означає, якщо у жодній черзі немає моєї адреси? 


Якщо ви не знайшли свою адресу  у жодній із черг Графіку, то ймовірніше всього, що за вашою адресою вимкнення електроенергії поки що не заплановано.

Можливо, ваш будинок заживлений від того ж приєднання, що й об’єкти критичної інфраструктури, які вимикатимуть лише у крайньому разі. Проте, слід мати на увазі, що графіки оновлюються, тому їх все ж періодично слід проглядати.


2. Моєї адреси немає в графіках, але вимкнення відбуваються. Чому?


Причин може бути одразу кілька. Оскільки, ситуація не штатна та вкрай динамічна, можливо деякі адреси у Графіках пропущені. Список доповнюватиметься та невдовзі увійде в норму. Але поки вони опрацьовуються та доповнюються, орієнтуйтеся по великих вулицях, до яких ваша вуличка є прилеглою. Якщо вона є у списках черг, ваша вулиця скоріш за все буде у тій самій черзі.

Також це можуть бути звичайні аварійні вимкнення через погодні умови або пошкодження в мережах. Від них не застрахований ніхто.

Або це планові вимкнення. Не зважаючи на введені Графіки, ми все ще повинні опікуватись нашими мережами: проводити ремонтні роботи, розчищати траси ліній електропередачі тощо.

Якщо для цих робіт можна не вимикати споживачів, ми не вимикаємо. Але якщо без планових вимкнень обійтись неможливо — доводиться знеструмлювати. Як правило, про планові роботи повідомляють через смс-повідомлення заздалегідь тим абонентам, номера телефонів яких є у базі. 


3. Моя адреса відразу у двох чергах. Це означає, що світла не буде два рази під ряд?


Одна адреса (чи вулиця) може бути у двох чергах одночасно у тому випадку, коли будинок (чи вулиця) має кілька приєднань. Тобто, фактично в одному багатоквартирному будинку частина квартир може бути заживлена від одного приєднання, а частина – від іншого. 
На жаль, зрозуміти до якої черги ви відноситесь можна лише під час першого вимкнення, зафіксувавши час вимкнення та співставивши із чергами. 


4. Чому вимкнення/увімкнення світла не за графіком? 


Оскільки АТ «Прикарпаттяобленерго» вимикає та вмикає споживачів за прямим розпорядженням диспетчера НЕК «Укренерго», протягом 15 хвилин від часу такого розпорядження, час вимкнення та увімкнення інколи може не співпадати з Графіками. Періоди є орієнтовними, хоч і диспетчер НЕК «Укренерго», і диспетчери АТ «Прикарпаттяобленерго» роблять все можливе, щоб графіки діяли максимально точно.

Проте, в умовах постійних обстрілів енергетичної інфраструктури, при дефіциті потужності в енергосистемі, дотримуватись графіків на усі 100% складно, інколи лік, щоб збалансувати енергосистему, іде на хвилини, тому рішення приймаються поза графіком. 

У графік також не закладена поправка на той час, поки бригади доїжджають до місць приєднань, щоб їх вимкнути та увімкнути.

Окрім того, під час тривог, оперативно-виїзні бригади й диспетчери перебувають в укритті та не можуть знаходитись поблизу енергообладнання. Тому, там де увімкнути  та вимкнути електроенергію неможливо дистанційно, можливі відхилення від графіків як на увімкнення, так і на вимкнення. 


5. Чому одну вулицю відключають, а іншу ні?


За рекомендацією НЕК «Укренерго» до Графіків можна включити до 100% навантаження, тобто усі вулиці області. Але є обмеження щодо об’єктів, які вимикати не можна.

Наприклад, лікарні, водоканали тощо. Якщо один із цих об’єктів живиться від тієї ж лінії, що й ціла вулиця, то цю вулицю теж не вимикатимуть. Лінії, споживачами яких є ці об’єкти, виокремили та не внесли у Графіки. Решта адрес становить 75% навантаження області.


6. Від постійних вимкнень чи може погоріти техніка? Що робити, щоб не погоріли?


Справна та якісна побутова техніка не повинна пошкоджуватись від вимкнень та увімкнень. Але якщо ви все ж переживаєте за неї, вимкніть побутові електроприлади з розеток коли світло зникне та увімкніть в розетку після відновлення електропостачання. Йдучи з дому краще вимкнути з мережі усе обладнання, окрім, можливо, холодильника.


7. Від чого залежить тривалість вимкнень?


Тривалість вимкнень залежить від стану енергосистеми України, від розпорядження диспетчера НЕК «Укренерго», від тривалості тривог, якщо вони є.


8. Де дізнатись про вимкнення?


Щоб вимкнення не застало зненацька, рекомендуємо ще раз знайти до якої групи ви належите на стартовій сторінці сайту обленерго під кнопкою «Графік аварійних вимкнень». 


Нагадаємо, що з 20 жовтня, по всій Україні вводять обмеження постачання електроенергії. Так, з 7:00 години до 23:00 години користування електроенергією мінімізують — це стосуватиметься підприємств і заводів.

У містах також обмежують вуличне освітлення. Водночас «Укренерго» повідомляє, що якщо вимкнення будуть, то вони триватимуть не більше ніж чотири години за добу

Це може статися з 7:00 до 22:00 години. Де саме і в який час будуть відключення — радять дивитись на сайтах операторів розподільчих мереж (обленерго). Причина обмежень — дефіцит потужності в системі

«Не виключаємо, що з настанням холодів ми проситимемо про вашу допомогу частіше.

Намагатимемось інформувати вчасно», — зазначає «Укренерго».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З 17 до 22 години: іванофранківців закликають економити електроенергі

«Якщо буде потреба, то обмежуватимемо», — Марцінків про роботу тролейбусів в Івано-Франківську


Коментарі ()

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

17823
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1587
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1129
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2173
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3715
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1417

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1832

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

600

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1221

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1378
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

736
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24323
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

579
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

541
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

683
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1580
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

741
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7806
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

707
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1846 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

677
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

582