«Чому одну вулицю відключають, а іншу — ні»: що варто знати про аварійні вимкнення світла на Прикарпатті

За тиждень, відколи були введені графіки аварійних вимкнень, прикарпатці адресували енергетикам понад 1 500 питань. Як правило, вони були однотипні.

Пресслужба «Прикарпаттяобленерго» згрупувала їх та підготувала відповіді, передає Фіртка.


1. Що означає, якщо у жодній черзі немає моєї адреси? 


Якщо ви не знайшли свою адресу  у жодній із черг Графіку, то ймовірніше всього, що за вашою адресою вимкнення електроенергії поки що не заплановано.

Можливо, ваш будинок заживлений від того ж приєднання, що й об’єкти критичної інфраструктури, які вимикатимуть лише у крайньому разі. Проте, слід мати на увазі, що графіки оновлюються, тому їх все ж періодично слід проглядати.


2. Моєї адреси немає в графіках, але вимкнення відбуваються. Чому?


Причин може бути одразу кілька. Оскільки, ситуація не штатна та вкрай динамічна, можливо деякі адреси у Графіках пропущені. Список доповнюватиметься та невдовзі увійде в норму. Але поки вони опрацьовуються та доповнюються, орієнтуйтеся по великих вулицях, до яких ваша вуличка є прилеглою. Якщо вона є у списках черг, ваша вулиця скоріш за все буде у тій самій черзі.

Також це можуть бути звичайні аварійні вимкнення через погодні умови або пошкодження в мережах. Від них не застрахований ніхто.

Або це планові вимкнення. Не зважаючи на введені Графіки, ми все ще повинні опікуватись нашими мережами: проводити ремонтні роботи, розчищати траси ліній електропередачі тощо.

Якщо для цих робіт можна не вимикати споживачів, ми не вимикаємо. Але якщо без планових вимкнень обійтись неможливо — доводиться знеструмлювати. Як правило, про планові роботи повідомляють через смс-повідомлення заздалегідь тим абонентам, номера телефонів яких є у базі. 


3. Моя адреса відразу у двох чергах. Це означає, що світла не буде два рази під ряд?


Одна адреса (чи вулиця) може бути у двох чергах одночасно у тому випадку, коли будинок (чи вулиця) має кілька приєднань. Тобто, фактично в одному багатоквартирному будинку частина квартир може бути заживлена від одного приєднання, а частина – від іншого. 
На жаль, зрозуміти до якої черги ви відноситесь можна лише під час першого вимкнення, зафіксувавши час вимкнення та співставивши із чергами. 


4. Чому вимкнення/увімкнення світла не за графіком? 


Оскільки АТ «Прикарпаттяобленерго» вимикає та вмикає споживачів за прямим розпорядженням диспетчера НЕК «Укренерго», протягом 15 хвилин від часу такого розпорядження, час вимкнення та увімкнення інколи може не співпадати з Графіками. Періоди є орієнтовними, хоч і диспетчер НЕК «Укренерго», і диспетчери АТ «Прикарпаттяобленерго» роблять все можливе, щоб графіки діяли максимально точно.

Проте, в умовах постійних обстрілів енергетичної інфраструктури, при дефіциті потужності в енергосистемі, дотримуватись графіків на усі 100% складно, інколи лік, щоб збалансувати енергосистему, іде на хвилини, тому рішення приймаються поза графіком. 

У графік також не закладена поправка на той час, поки бригади доїжджають до місць приєднань, щоб їх вимкнути та увімкнути.

Окрім того, під час тривог, оперативно-виїзні бригади й диспетчери перебувають в укритті та не можуть знаходитись поблизу енергообладнання. Тому, там де увімкнути  та вимкнути електроенергію неможливо дистанційно, можливі відхилення від графіків як на увімкнення, так і на вимкнення. 


5. Чому одну вулицю відключають, а іншу ні?


За рекомендацією НЕК «Укренерго» до Графіків можна включити до 100% навантаження, тобто усі вулиці області. Але є обмеження щодо об’єктів, які вимикати не можна.

Наприклад, лікарні, водоканали тощо. Якщо один із цих об’єктів живиться від тієї ж лінії, що й ціла вулиця, то цю вулицю теж не вимикатимуть. Лінії, споживачами яких є ці об’єкти, виокремили та не внесли у Графіки. Решта адрес становить 75% навантаження області.


6. Від постійних вимкнень чи може погоріти техніка? Що робити, щоб не погоріли?


Справна та якісна побутова техніка не повинна пошкоджуватись від вимкнень та увімкнень. Але якщо ви все ж переживаєте за неї, вимкніть побутові електроприлади з розеток коли світло зникне та увімкніть в розетку після відновлення електропостачання. Йдучи з дому краще вимкнути з мережі усе обладнання, окрім, можливо, холодильника.


7. Від чого залежить тривалість вимкнень?


Тривалість вимкнень залежить від стану енергосистеми України, від розпорядження диспетчера НЕК «Укренерго», від тривалості тривог, якщо вони є.


8. Де дізнатись про вимкнення?


Щоб вимкнення не застало зненацька, рекомендуємо ще раз знайти до якої групи ви належите на стартовій сторінці сайту обленерго під кнопкою «Графік аварійних вимкнень». 


Нагадаємо, що з 20 жовтня, по всій Україні вводять обмеження постачання електроенергії. Так, з 7:00 години до 23:00 години користування електроенергією мінімізують — це стосуватиметься підприємств і заводів.

У містах також обмежують вуличне освітлення. Водночас «Укренерго» повідомляє, що якщо вимкнення будуть, то вони триватимуть не більше ніж чотири години за добу

Це може статися з 7:00 до 22:00 години. Де саме і в який час будуть відключення — радять дивитись на сайтах операторів розподільчих мереж (обленерго). Причина обмежень — дефіцит потужності в системі

«Не виключаємо, що з настанням холодів ми проситимемо про вашу допомогу частіше.

Намагатимемось інформувати вчасно», — зазначає «Укренерго».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

З 17 до 22 години: іванофранківців закликають економити електроенергі

«Якщо буде потреба, то обмежуватимемо», — Марцінків про роботу тролейбусів в Івано-Франківську


Коментарі ()

21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

818
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11149 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

141

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

661

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1976

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1051
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

309
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

692
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886