Композитор Ігор Іванців святкує свій день народження

Улюблені пісні добре відомі нам своїми виконавцями, а от їхні творці — поети, композитори, музиканти — як правило, залишаються десь осторонь широкої публіки. І найчастіше віддаємо пісенним авторам достойну шану вже після того, коли їх втратимо. А так хотілося б не спізнюватися, берегти творців нашої культурної спадщини, доки вони поруч з нами, виявляти їм свою вдячність та повагу, поспішати вчитись від них.

Наш дзвінок застав композитора Ігора Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою. Каже, що день народження свій любить не за свято, а за можливість поспілкуватися з дорогими серцю людьми, творчими однодумцями, побачити, хто з них досі залишається поруч. Вишукуючи все життя музичні таланти серед дітей, каже, що ні краплі не втомився, і найбільша радість для нього — бачити, як ті дитячі дарування ростуть та розвиваються. Для них і творить музику, для них на все готовий.

Про дитячі таланти Ігор Михайлович ще додав, що величезна відповідальність за них лежить на плечах їхніх батьків. Бо часом вони, вважаючи музику неперспективною справою, направляють дитину в зовсім інше русло, коли в неї — безумовний музичний дар. І бачив він не раз, як дитина виростає і через роки таки вертається до музики, але скільки часу та можливостей вже втрачено. Тому, ось побажання батькам від композитора: на талант не шкодуйте ні зусиль, ні часу, ні терпіння, дайте дитині присвятити себе музиці і ви ніколи про це не пожалієте!

На трендове запитання, як минає життя композитора на карантині, Ігор Михайлович по-філософськи відповів, що «не лише пишемо музику, але й садимо, вирощуємо, поливаємо...» І можна одразу подумати, що йде мова про його сад чи городину. А потім ловимо себе на думці: а чи не про юні дарування він каже, які вирощує і поливає, наче ті саджанці?.. З творчими людьми, знаєте, не так просто «вийти на дорогу»...

Минулого року приблизно о цій порі Ігор Михайлович гучним концертом в Бурштині відсвяткував 40-річчя своєї творчої діяльності. І ми з ним вголос потішилися, як добре, що таки встигли того року. Бо якби прийшлось перенести на тепер, то хіба би робили концерт он-лайн, а то вже «не діло». На щастя, збереглися чудові записи з того творчого вечора, які і є символічним «он-лайном» цьогорічного дня народження композитора.

Ігор Іванців зумів оформити свої твори (а їх є більше сотні) в два пісенники, один з яких вже вийшов з друку, а другий — ще готується. І повірте, це не пісні одного хіт-параду чи одного сезону, це навіть не пісні одного покоління. Це наше прикарпатське музичне надбання, наша культурна спадщина, яка житиме аж доки стоять Карпати! Минають роки, приходять нові люди, а разом з ними — нові аранжування, і пісня, написана тридцять років тому, знову оживає і звучить так, ніби написана вчора. (Взяти хоча б за приклад «Квітучу землю», про яку Фіртка нещодавно писала.)

Серед музичних вихованців та виконавців пісень Ігоря Михайловича є багато заслужених імен. Але нам він особливо виділив співачку Оксану Романюк, і навіть любляче назвав її своєю творчою дочкою. Сказав з настроєм, що «мабуть саме їй і залишить в спадок все написане, а вона вже не дасть тому пропасти».

Бажаємо Ігорю Михайловичу міцного здоров`я та творчого натхнення! І те, й інше йому знадобиться, бо в шухляді має ще багато вибраних текстів, що чекають на свою музику. До привітань приєднується його улюблена Оксана Романюк і ще багато музикантів, колег, поціновувачів його творчості, виконавців його пісень та вдячних слухачів. Музика Ігоря Іванціва переживе ще не одне покоління, а ми тішимося, що маємо честь та нагоду особисто спілкуватися та вітати такого талановитого земляка.

Офіційна сторінка композитора: ivantsiv.at.ua

Пісні на музику Ігоря Іванціва (ВІДЕО):

ВІНОК ЛЮБОВІ

МАМИНІ ДОЛОНІ

КВІТУЧА ЗЕМЛЯ

ТИ ЗМОЖЕШ ВСЕ

КОЛИСКОВА БАЮ-БАЙ

 Підготувала Мар'яна Гутич


Читайте також: 

З піснею на карантині: зірки Прикарпаття співають вдома (ВІДЕО)


19.05.2020 7893
Коментарі ()

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195