Під час посівної різноманітних сільськогосподарських культур особливу увагу варто звернути не тільки на підготовку ґрунту, але й на подальше підживлення рослин, адже від цього залежать показники врожайності. різноманітні комплексні мінеральні добрива мають свої особливості застосування. Серед них можна виділити міндобриво нітроамофоска, яке останнім часом досить активно використовується для підживлення сільськогосподарських культур.
Основні правила застосування комплексних мінеральних добрив
При використанні комплексних добрив треба враховувати їх склад та потреби культури. Такі добрива містять різні відсоткові співвідношення мінеральних елементів. Якщо рослинам бракує певного елемента, можна змінити склад, додавши до нього прості форми азоту, фосфору та калію до потрібного співвідношення.
Комплексні мінеральні добрива можуть вноситися до ґрунту різноманітними способами. Серед них виділяють допосівне внесення, припосівне внесення або підживлення. Але не дивлячись на те, якому із методів буде віддано перевагу, існують певні правила внесення мінеральних комплексних добрив, на які варто звертати увагу. До них відносяться наступні:
- при здійсненні кореневого підживлення мінеральне добриво потрібно вносити безпосередньо в максимальній близькості до коренів, після чого застосовувати полив;
- листкове або не кореневе підживлення полягає у обприскуванні рослин завдяки використанню різноманітних добрив у рідкій формі - на цьому етапі варто подбати про підготовку розчину з необхідним показником концентрації для того, щоб не здійснити опік рослини;
- живлення зимуючих рослин варто виконувати восени за допомогою тих добрив, які нададуть можливість насінині пережити зимівлю - найчастіше такі добрива мають пролонговану дію, тобто їх ефективність буде максимально помітною саме навесні;
- існує певна категорія добрив, які варто вносити навесні - до них належать комплексні добрива, аміачна селітра, калійні добрива та суперфосфат. Здійснювати процес їх внесення необхідно під час боронування або культивації.
Листкове та кореневе підживлення варто здійснювати саме влітку, так як цей спосіб належить до категорії додаткових і дозволяє підсилювати дію основних добрив, які були внесені восени і навесні.
При потребі купити npk добрива, які будуть виступати в якості підживлення для сільськогосподарських культур, потрібно звернутися на сайт агрокомпанії Тетра-Агро, яка пропонує максимально доступну вартість для кожного потенційного клієнта. Агрокомпанія пропонує лінійку NPK, які дозволяють отримати високі показники врожайності.
Партнерський матеріал