Комісія з інспектування руслоочисних робіт уникає та ігнорує журналістів і активістів (відео)

(р)

 

Журналісти і активісти вже другий тиждень не можуть долучитися до роботи виїзної комісії з інспектування об'єктів де проводяться руслоочисні та руслорегулювальні роботи. Комісія відверто ігнорує бажання представників ЗМІ брати участь у інспектуванні.


Минулого тижня, створена за рішенням облради комісія розпочала роботу. Інспектування об'єктів по руслоочисних роботах уже відбулося у Калуському, Тисменицькому, Снятинському та Коломийському районах. Однак долучитися до комісії активісти та журналісти так і не змогли. Весь час комісія відверто уникала та ігнорувала їх бажання брати участь у інспектуванні, інформує прес-служба Волі.


На думку активістів, такі дії комісії, яка зараз здійснює перевірку цих об’єктів неможливо назвати відкритими та публічними. Більше того, взагалі невідомо за якими критеріями обирались члени комісії, про це нікого не було повідомлено. Журналіст Євген Гапич, який тривалий час займається вивченням питання руслоочисних та руслорегулювальних робіт, весь цей час намагається поспілкуватись з комісією та взяти участь в інспектуванні. Хоча ще раніше його кандидатура подавалась до складу комісії, однак так і досі журналіста не включено.


В перший день інспектування, у Калуському районі комісія проігнорувала присутність журналіста, а переїжджаючи на наступний об’єкт взагалі пропала з поля зору.


«В селі Добровляни Калуського району роботи проводяться на річці Лімниця,яка відноситься до заповідного фонду, де на відстані 100 метрів взагалі від берега нічого проводитись не може, тут ні не можуть їздити ні звичайні машини ні спецтехніка» - зазначив Євген Гапич.


Наступного дня оглядали об’єкти у Товмачику та Воскресінцях Коломийського району. Однак, і цього разу активістам та журналісту не вдалося взяти участь у інспектуванні. Вони, згідно з графіком роботи комісії прибули на ці об’єкти, однак комісії на місці не було взагалі.


У телефонній розмові з членом комісії, представником управління водних ресурсів області активісти встановили, що комісія розпочала роботу на годину раніше планованого графіку. На запитання хто погоджував склад комісії та чому не включили Гапича точної відповіді так і не отримали.


«У нас в комісії є журналіст з газети Галичина. Приєднатись до комісії можна з дозволу обласної ради. Я такої компетенції щоб кликати когось в комісію не маю, погоджені кандидатури в комісії нам подала юрист з обласної ради» - зазначив член комісії.
В той час Євген Гапич та активісти теж оглянули об’єкти на яких протягом цих двох днів побувала комісія.


Зокрема, у селі Березівка Тисменицького району згідно з офіційними даними управління водних ресурсів зроблено 25 % робіт за три роки, дозвіл спочатку надавався на рік, але його постійно продовжували. Роботи проводить фірма «Гірбудінвест», яка займається ремонтом доріг і берегоукріплювальними роботами. Там же активісти побачили шутрових браконьєрів, які продовжували видобувати піщано-гравійну суміш.


«Казали що тут руслоочисні роботи вже завершені. Але видно свіжий кар’єр який риють кожен день, видно що вода переливається через берег. Перший нормальний повінь і вода піде далі на села, але сільська рада цього не бачить. Так само як комісія, яка сюди приїхала» - зазначив Гапич.


Такі руслоочисні роботи – це узаконений метод розкрадання піщано-гравійної суміші. Тому з 43-ох об’ктів з 2011 року здано лише 7. Собівартість машини піщано-гравійної суміші – 250-300 грн, а на ринку вона коштує від 1500 грн. З таких робіт щодня неофіційно виїжджає близько 100-130, а офіційно записують лише десять. Щомісяця такі підприємці заробляють близько 1 мільйона гривень.


Ситуація не змінилася й через тиждень. Цього разу цілий день на приїзд комісії очікували у Заболотові громадськість, місцеві мешканці, активісти та журналісти. Зустрічі так і не відбулося.


Активісти не дочекавшись комісії зустрілись із селищним головою Заболотова аби перевірити правомірність проведення даних робіт та стану даних обєктів.


Журналіст Євген Гапич зауважив, що зі слів голови Заболотова ці роботи проводяться для того, щоб уберегти селище від повені, щоб не руйнувалась дамба і щоб відвести воду від лівого та правого берегу. «В результаті ми бачимо, що за півтори року робі тут фактично нічого не зроблено, а піщано гравійну суміш вивезли. І в деяких місцях ріка бється та розмиває берег, з правої сторони також розмивається берег і навіть на ділянянці у 100 метрів роботи не доробили. Тобто основна ціль не виконана», - зазначив Євген Гапич.


Активісти запевнили що надалі вимагатимуть та добиватимуться, аби надалі жодних русло очисних та руслорегулювальних робіт по даній схемі більше не проводились.


Загалом, впродовж 2011-2015 років було видано 45 дозволів на проведення руслоочисних та руслорегулювальних робіт. За цей час лише 7 об’єктів здані в експлуатацію, на 15 об’єктах роботи ще здійснюються, 7 дозволів анульовано, на решті об’єктів роботи розпочаті, але так і не завершені.


Нагадаємо, за ініціативи очільниці фракціі «ВОЛЯ» Ольги Галабали обласна рада приймає рішення створити спеціальну комісію та провести відкрите інспектування об’єктів де проводились руслоочисні та руслорегулювальні роботи разом з активістами, журналістами, фахівцями, Держекоінспекцією та депутатами облради, перевірити чи є там порушення і нарахувати збитки. В силу обставин, у «ВОЛІ» вже звернулися до облради і водгоспу щодо неналежної роботи комісії.

 


12.11.2016 570 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

537
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

524
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

897
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1941
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3467
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2362 5

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

732

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

633

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

606

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

618
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10264
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1105
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5163
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

916
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2718
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1120
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

303
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

632
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

547
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

606
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

953 2