Команду з Івано-Франківщини відзначили на турнірі "ПОУМУ" (фото)

 

27 листопада у Тернополі відбулася остання, п’ята, півфінальна гра Всеукраїнського турніру учнівських команд «Професійна Орієнтація Учнівської Молоді України».

 

У профорієнтаційній гумористичній інтелектуальній грі взяли участь команди з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Закарпатської та Чернівецької областей. Журі відзначило професійну підготовку команд, цікаві постановки, влучні жарти, добре продумані реквізити та костюми. Кожен з шести конкурсантів був вартий нагороди в одній з номінацій.

 

Вибір професії – складна та відповідальна справа. З метою проведення простої, зрозумілої і водночас цікавої професійної пропаганди серед молоді Державна служба зайнятості створила щорічний унікальний юнацький проект – всеукраїнський інтелектуально-розважальний турнір профорієнтаційного спрямування.

 

Під час півфіналу «ПОУМУ», який пройшов у Тернополі, учнівська молодь 9-10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів та 1-2 курсів професійно-технічних училищ демонструвала знання світу професій, ринку праці та основ вибору професії. Підготували юнаків до напруженої боротьби всім відомі ветерани КВН. Група стилістів, візажистів, сценаристів та дизайнерів працювала над яскравими та незабутніми образами команд. Вели турнір всім відомі ведучі телеканалу М1 – Дєвушка Блонда та Женя Галич.

 

У п’ятому півфіналі «ПОУМУ» виграли місцеві «Кадри». Команда «Файна Бригада» з с. Лисичово Закарпатської обл. була відзначена журі за компетентність. Команда «Стоп-контроль» з м. Тисмениця Івано-Франківської обл. нагороджена за кращу командну гру. «Стоп-кадр» з смт. Берегомет Чернівецької обл. визнаний найартистичнішим. За творчий підхід та оригінальність виступу номінували «Кадри» з м. Тернопіль. Симпатії глядачів отримав «kRock вперед!» з Луцька. Команда «Вперед, Ворли!» з м. Хирів Львівської обл. відзначена журі за високий естетичний рівень.

 

Голова журі Бондіні Інна Анатоліївна, начальник управління відділу організації профорієнтації Державного центру зайнятості Міністерства соціальної політики України, відзначила, що цю гру було важко судити. «Всі учасники виявилися музичними та колоритні. Якби потрібно було створити команду, яка б представляла Україну на міжнародному рівні, то вона була б збірною з учасників 5-ї півфінальної гри». Деякі глядачі лише завдяки цій грі дізнались про існування таких цікавих професій як кушнір та бариста, відповідно майстер з хутра та фахівець з приготування кави. Кожна команда використала у своїй творчості український народний фольклор – приказки, говірки, пісні.

 

П’ята гра також відрізнялась від всіх попередніх наявністю сильного додаткового гравця в залі – шаленої підтримки земляків.

 

Не обійшлося без експромтів. Капітан луцької команди Даша дебютувала у ролі ведучої, змінивши в кінці гри Дєвушку Блонду. Чарівний лідер «kRockу вперед!» називає свою команду співучою, драйвовою та енергійною. «Будь-яка праця гідна поваги, – запевняє школярка. – Від охоронця до бізнесмена кожен має робити своє діло вправно, досконало. Гра «ПОУМУ» дарує нам багато позитиву та досвіду. Її учасники стануть великими людьми, бо усвідомлять, чого прагнуть. Ми вдячні організаторам цього проекту: нарешті українські діти мають змогу займатись чимось цікавим.

 

«ПОУМУ» – це новий рівень шоу в Україні». «Мамо, я шанована людина на своїй землі, а ти хотіла, щоб я став невідомим менеджером», – вустами хирівської команди говорить тракторист. Капітан «Вперед, Ворли!» Віталій вже визначився із своїм майбутнім: «Професіонал – це той, хто робить із нічого шедеври. Я мрію стати фотографом і задля здійснення мети вже працюю у вільний час, фотографую і вчуся обробляти фото».

 

Минулорічний переможець «ПОУМУ» – «Стоп-кадр» з смт. Берегомет Чернівецької обл. вважає секретом свого успіху – гуцульський колорит. «Найкращим професіоналом вважаємо керівника нашої команди Паранюка Анатолія Івановича. Нам подобається брати участь в «ПОУМУ»: це задоволення від творчості. Токар, столяр і кухар – найпоширеніші професії у нашому селі. Для свідомого вибору професії не вистачає в наших школах уроків з профорієнтації, де б глибше пояснювали особливості кожної з професій», – розповідають учасниці Чернівецької команди.

 

Капітан команди «Стоп-контроль» Іван з гордістю розповів, що його місто – хутрова столиця України. «У нас майже кожен мешканець Тисмениці – кушнір. Мої родичі – також кушніри. А я лінивий, тому піду в політику, – жартує майбутній політолог. – Турнір «ПОУМУ» – це підвищення самооцінки та впевненості учасників, це великий крок вперед. Секрет успіху нашої команди – у дотепних текстах, плідній праці та сильному бажанні перемогти». «Ми станемо такими майстрами, що світ подивується нами» – запевняє закарпатська «Файна Бригада».

 

Учасниця команди з с. Лисичово Закарпатської обл. Марія, майбутня вчителька, розкрила родзинки свого колективу: «Під час гри ми намагаємось показати себе з найкращого боку, свою душу, менталітет. Турнір – це не тільки гра, але й усвідомлення свого покликання, це грандіозний життєвий досвід. Батьки не завжди підтримують вибір дитини,бо він не є престижним. «ПОУМУ» допомагає підтримати дітей у їх виборі. Для вдосконалення профорієнтаційної роботи пропоную гастролі команд-учасниць «ПОУМУ» по українських школах, щоб діти більше і глибше дізнались про різні професії, знайшли себе». «Професіонал – це людина, яка вміє не тільки добре працювати, але й гарно відпочивати» – вважають тернопільські «Кадри».

 

Журналіст у майбутньому, тернополянка Соломія впевнена: «ПОУМУ» – це досвід, агітація свідомого вибору професії, допомога у виборі. Щоб стати професіоналом свого діла, треба бачити мету, йти до неї за будь-яких умов, мати бажання та докладати зусиль. Турнір «ПОУМУ» має проходити по всіх селах і містах, щоб діти з усіх куточків України обрали професію до душі і смаку». Всі учасники півфіналу «ПОУМУ» 2011 отримали у подарунок мобільний телефон та лімітоване видання ілюстрованої енциклопедії України. Команда «Кадри» нагороджена Дипломом переможця та правом виходу у фінал.

 

 


01.12.2011 2592 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

469
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1498
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2744 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3694
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3096
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2194

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

670

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

523

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1679

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1864
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

348
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

554
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

850
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5049
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

405
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

929
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10170
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

567
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

327
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

317
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

422
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

439