Щорічно з міського бюджету громадським організаціям інвалідів надається фінансова підтримка їх діяльності. В 2011 році для надання фінансової підтримки громадським організаціям ветеранів та інвалідів виділено 65,0 тис. грн., а в 2012 році – 70,0 тис. грн.
70 тисяч гривень розділили між 11-ма організаціями ветеранів та інвалідів. Як зазначив міський голова Ігор Слюзар, розподіляли суми згідно з тим, як організація працює. «Це більше визначено вже історично за активністю роботи», – сказав міський голова.
Тож найбільше отримала Коломийська міськрайонна організація Української спілки ветеранів Афганістану – 24 тисячі гривень, так само виділили для Коломийської організації товариства Червоного Хреста України.
Натомість Коломийська громадська організація «Союз Чорнобиль України» отримала лише 6 тисяч гривень. Спілка ветеранів Афганістану подала заявку на 74 тисячі гривень, «Союз Чорнобиль України» приблизно на 50 тисяч гривень. Чому одній організації потребу в коштах задовільнили на 30%, а іншій на 8% – викликало нерозуміння у громадськості.
Якщо роботу Червоного Хреста справді всі знають і бачать, а головне – відчувають знедолені, то до виділення такої суми цій організації ніхто нічого не має проти. Що ж до активності роботи спілки ветеранів Афганістану, на згадку приходить майже двохмісячне намагання встановити в Коломиї БТР та БМП, а також емоційні виступи голови організації стосовно різних питань на сесії міської ради.
Не зрадив традиції пан Йосип Тодорів і цього разу. Під час обговорення питання він виступив із заявою, що гроші з міського бюджету для Коломийської громадської організації «Союз Чорнобиль України» в сумі 6 тисяч гривень взагалі виділяють незаконно. Пан Тодорів, керуючись статею 91 бюджету України, вважає, що чорнобильська організація не підпадає під виділення коштів з місцевого бюджету, а прийняття рішення він назвав корупцією з боку органів місцевого самоврядування та пригрозив, що в разі все ж таки прийняття рішення виконавчим комітетом без змін скаржитиметься в правоохоронні органи.
Проект рішення підтримали одноголосно і без змін.
Коломийській міськрайонній організації Української спілки ветеранів Афганістану – 24000 (двадцять чотири тисячі) гривень;
Коломийській міськрайонній організації Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих – 1000 (одну тисячу) гривень;
Коломийській громадській організації «Союз Чорнобиль України» – 6000 (шість тисяч) гривень;
Коломийській спілці інвалідів-діабетиків – 4500 (чотири тисячі п'ятсот) гривень;
Коломийському міськрайонному громадському об'єднанню інвалідів дитинства загального захворювання, армії – 3000 (три тисячі) гривень;
Коломийській міській організації ветеранів – 1000 (одну тисячу) грн.;
Коломийському відділенню Всеукраїнського об'єднання ветеранів – 1000 (одну тисячу) гривень;
Коломийській територіальній організації Українського товариства глухих – 2000 (дві тисячі) гривень;
Коломийській територіальній первинній організації Українського товариства сліпих – 2500 (дві тисячі п'ятсот) гривень;
Коломийській міськрайонній станиці братства ОУН-УПА – 1000 (одну тисячу) гривень;
Коломийській організації товариства Червоного Хреста України – 24000 (двадцять чотири тисячі) гривень.
Вже наступного року, щоб запобігти претензіям з боку як громадськості, так і членів громадських організацій, буде введено нову форму та нові правила подачі і розгляду документів. До 30 жовтня всі необхідні папери стосовно надання коштів з міського бюджету на потреби організацій мають бути здані. Наскільки це дисциплінує та згладить конфліктні ситуації – побачимо вже наприкінці року. А наразі маємо те, що маємо.
Оксана Островська