Коломийщину відвідали американські українці

 

Американські українці – яскравий приклад любові до рідної землі та мови. Люди, які багато років тому назад виїхати за межі України, продовжують перейматися справами Батьківщини та вносити свою лепту у розвиток національної культури. Подружжя Віри та Юрія Наконечних, які мешкають у місті Філадельфія, що на східному побережжі США у штаті Пенсильванія, - можна, без перебільшень, віднести до когорти справжніх патріотів рідної землі.
 
Пані Віра – американка українського походження з 80-х років минулого століття займається реконструкцією українського народного вбрання, зокрема традиційних головних уборів, в діаспорі. Вона вишиває, створює прикраси з бісеру, робить гуцульські кептарі, реконструює сердаки. Не тільки сама цим займається, а й навчає інших – викладає в Студійному осередку української культури при Менор Коледжі. А щороку, приїжджаючи в Україну, вона завзято збирає інформацію про минувшину. Її чоловік – пан Юрій, виходець з передмістя Тернополя, багатолітній член Спілки української Молоді. Починаючи з 1992 року, керує україномовною радіопередачею у Філадельфії та є засновником програми «Українська книга – Україні».  За 20 років своєї громадської праці він зібрав та подарував майже 14 тисяч книг багатьом національним школам, бібліотекам, установам, Товариствам, осередкам, як Східної, так і Західної  України. Коломийщина не стала виключенням: пан Наконечний зробив чудовий подарунок для справжніх поціновувачів друкованих видань – виславши до писанкового міста понад сто україномовних книг. Презент уже вкотре отримала бібліотека Національного музею Гуцульщини та Покуття ім.. Й. Кобринського. Як розповідає директор музею Мирослава Ткачук, надіслані книги, які коломийці отримали у передріздвяні дні, стали приємною несподіванкою та викликали ще більше бажання поспілкуватися з прекрасною родиною українських еміґрантів. Цього разу музейна бібліотека отримала 37 книг, серед яких були такі цінні видання, як «Археологія України» Ярослава Пастернака, «Історія України» Наталії Полонської-Василенко, «Невигадане» Анатолія Галана, «На поклик рідної землі» Є. Скоцка та чимало інших.

Юрій Наконечний займається благородною справою, повертаючи українську книгу Україні. Він подарував різним містам країни літературу, яка відкриває нам нашу правду. Є чимало книг періоду ІІ Світової війни, особливо про повстанський рух в Україні та за її межами і про діяння людей, які провадили національну боротьбу, - розповіла директор Національного музею Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Мирослава Ткачук.

Першого лютого американські українці потішили своїм приїздом коломийську інтелігенцію, завітавши до стін Національного музею Гуцульщини та Покуття ім.. Й. Кобринського. Зустрітися та поспілкуватися з подружжям патріотів прийшло багато коломийців, серед яких такі поважні гості, як заступник райдержадміністрації Леся Білищак та начальник відділу культури та туризму міської ради Уляна Мандрусяк. Зустріч тривала у формі невимушеної бесіди, під час якої родина Наконечних розповіла про своє життя за кордоном та поділилася думкою про хід справ в Україні. На американському континенті подружжя активно займається суспільно-громадською діяльністю, пропагуючи українську культури. Пан Юрій стверджує, що американський уряд дає цьому добрий поштовх.
 Розумієте, Америка – це країна еміґрантів, тому їхній уряд вважає, чим більше культурних осередків буде на їхній території, тим кращими громадянами США стануть ці люди. До проголошення незалежності України ми не мали можливості відвідувати рідну землю. Зате тепер ми щороку відвідуємо Батьківщину, щоб отримати наснагу та набратися енергетики рідної землі. Коли бачу цікаві україномовні книги, то одразу беру їх до своєї колекції, щоб потім вислати до України. Я вважаю, що теперішній молоді не вистачає розуміння власної історії та культури. Тому її необхідно вступати до різних Товариств та організацій, щоб віднайти власне коріння. Тільки тоді молоді люди усвідомлять своє походження, - ділиться думкою Юрій Наконечний.
 
Гість багато розповів про книги, які пересилає в Україну, - регіональні збірники Бережанщини, Городенківщини, Коломийщини, Збруківщини та чимало інших. Усі присутні мали бажання поспілкуватися особисто з подружжям Наконечних, які займаються безперечно доброчинною справою. Попереду в них чимало планів, зокрема пані Віра готується до персональної виставки головних уборів в музеї Чикаго. Українські емігранти пообіцяли знову відвідати писанкове місто та надалі поповнювати бібліотечні фонди України.

 

Коломийські Вісти


05.02.2012 2119 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

731
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2294
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2015
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2036
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6140 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2324 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

196

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1007

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1005

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1266
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

111
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

491
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1953
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26381
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

438
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10353 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7896
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

445
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

293
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

452
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

523
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1458