Коломия отримала бюджет-2016

 

/data/blog/95734/be2260f8c62034ba41a423f0d448b6c7.jpg

 

Коломия отримала головний фінансовий документ на 2016 рік. Загальна його сума – 311 098 445 грн. Найвагомішим джерелом надходжень до бюджету є податок на доходи фізичних осіб.

 

На освіту запланували 93 493 419 грн. Цих коштів мало б вистачити 34 освітнім установам, серед яких дитячі дошкільні заклади, школи, гімназія, позашкільні установи, методкабінет… На харчування в загальноосвітніх навчальних закладах передбачено 824 568 грн, на безоплатне харчування дітей з малозабезпечених родин припадає 10 грн на дитину, пише Фіртка з посиланням на  Дзеркало Коломиї.

 

Медична субвенція міському бюджету становить 39 290 500 грн. Видатки на культуру — 15 145 344 грн. А це 14 установ – бібліотеки, Народний дім, народні колективи, музична і художня школи. Куди скромніше профінансовані фізкультура і спорт, видатки тут передбачені на суму 2 618 500 грн. Правда, спортсменам не звикати.

 

Серед інших цікавих питань, які прийняли коломийські депутати, – це підвищення на 50% заробітної плати міському голові та його заступникам. У рішенні сказано, що керманичі міста отримуватимуть надбавку за високі досягнення у праці та за виконання особливо важливої роботи.

 

Журналісти зібрали коментарі: чого чекати від нового бюджету Коломиї?

 

Ігор Слюзар, міський голова Коломиї:

“Прийнятий бюджет міста слід розглядати як тимчасовий, і це зрозуміло, оскільки Верховна Рада не прийняла ще Державний бюджет і хто знає, коли народні депутати його приймуть. Тільки після загальнодержавного бюджету буде зрозуміло, наскільки реальні чи нереальні доходи ми запланували. Наразі ж можу сказати, що бюджет розвитку збільшено порівняно з 2015-им на 10 мільйонів, і ця сума виглядає цілком реалістичною”.

Петро Крив’юк, депутат Коломийської міськради («Свобода»):

“Відверто кажучи, бюджет на 2016 рік найкращий за останні роки. Дай Бог, щоб інфляція не прогресувала і вдалось зробити все заплановане. Інша річ, що нам що не даси – все мало. Багато є проблем, які не під силу вирішити власними силами, наприклад укріплення дамби чи проведення реконструкції Молодіжного центру на вул. Петлюри. Там потрібно співпрацювати з обласним і Державним бюджетами.

Не передбачене в нашому фінансовому плані харчування дітей в школах, що дало б велике полегшення коломийцям в цей непростий час. Потрібно б було більше коштів на ремонти і заміну вікон в школах і садочках. Наприклад, терміново треба провести ремонт даху в садочку №2 по вул. Сніжній, бо там, коли є сніг, на стриху вітер намітає метрові кучугури.

Коломия давно потребує наведення порядку в парку Трильовського, зокрема побудови там сучасного, зручного амфітеатру.

Перелік проблем можна наводити дуже довго, але я оптиміст і вірю, що з часом ми все зробимо, і наша Коломия буде перлиною Прикарпаття”.



Володимир Тарновецький,
колишній заступник Коломийського міського голови:

“Прийняття на останній сесії міської ради бюджету на 2016 рік здивувало мене передусім тим, що воно відбулося без жодного обговорення й одноголосно. Наскільки знаю, не вдавалися до якихось дискусій і члени депутатської бюджетної комісії, засідаючи перед сесією. Важко розцінити це інакше – як слабку фахову підготовку новообраних депутатів.

Але повернуся до самого документа. Загальний обсяг доходів бюджету, як знаємо, понад 311 мільйонів гривень, що більше порівняно з нинішнім роком. Це єдиний, як на мене, плюс прийнятого документа, далі суцільні знаки запитання, зокрема стосовно доходів до загального фонду. Бо як вирахувати їх, якщо Податковий кодекс досі не прийнято?

Серйозні застереження маю й щодо запланованого наповнення фонду розвитку. Він явно завищений, тішити себе надією отримати 16 мільйонів від продажу землі – це ілюзія. Щоб переконатися в цьому, достатньо глянути хоча б на два попередні роки, впродовж яких місту майже не вдалося продати більш-менш вигідні ділянки. Та й самих ділянок майже немає вже в центральній частині для приватизації, їх чи не всі віддали воїнам АТО. Доведеться поховати надію й на продаж ділянки в районі вулиці Шарлая під виробництво кабельної продукції. Німецький інвестор, судячи з усього, зупинив свій вибір не на Коломиї, а на Бурштині.

Не бачу перспектив і для поповнення фонду розвитку на 3.6 мільйона внаслідок продажу майна. Тому що не видно цікавої нерухомості, яку можна було б реалізувати. Залишаються, таким чином, десять мільйонів стабільних надходжень із загального фонду в фонд розвитку. У загальному підсумку якщо вдасться наповнити цей фонд на суму 13 мільйонів гривень – буде добре.

З приводу витратної частини бюджету скажу таке. Похвально, що держава нарешті пішла на 25-відсоткове підвищення зарплатні бюджетникам. Хотів би лише тут зауважити, що варто навести порядок з преміюванням працівників бюджетної сфери, тобто не видавати преміальні всім порівну, а залежно від конкретного вкладу кожного в спільну справу. Бо зрівнялівка аж ніяк не стимулює творчий підхід до роботи.

З інших упущень розробників бюджету виділив би позбавлення фінансування комітету доступності, який опікується розвитком інфраструктури для неповносправних осіб, а також недооцінювання потреби в належній матеріальній базі військової підготовки в наших навчальних закладах. Жодної гривні не закладено також задля енергоефективності міста. У нас навіть немає програми сталого енергетичного розвитку, хоча про гостру потребу такої програми, розробленої фахівцями, говорить уже сам факт недавнього саміту в Парижі. Отож про те, щоб ЄС виділив нам кошти для енергоефективної політики, і мови не може бути”.


30.12.2015 544 0
Коментарі (0)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

15077
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1526
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1103
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2131
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3669
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1385

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1795

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

569

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1190

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1357
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

650
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24302
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

547
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

515
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

664
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1555
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7399
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

668
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1725 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

653
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

561