Колишні ЖЕО й досі створюють проблеми для Івано-Франківська

 

Їхнє майно перебуває у податковій заставі. Розпродати його, щоб розрахуватися з боргами, важко, бо воно не має попиту. А тим часом івано-франківським комунальникам самим бракує необхідної техніки.

 

Після проведення комунальної реформи час від часу у місті виникає питання:  що сталося з майном колишніх ЖЕО? І цікавить це не лише мешканців, але, як виявилось, й керівництво міста. Скажімо, навіть міський голова Віктор Анушкевичус на одній із оперативних нарад доручив комунальникам з’ясувати, куди поділося майно, а особливо – техніка колишніх ЖЕО. Мовляв, колись кожна ЖЕО мала трактори, якими щоденно вивозила з міста на полігон сміття. А тепер ЖЕО вже нема, їхніх тракторів у місті не видно, і сміття з прибудинкових територій на полігон ніхто не вивозить.

 

Хибна думка

Побутує думка, що всім, що мали колишні ЖЕО, тепер розпоряджається комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр». Але вона хибна. Відповідно до рішення міськради від 02.06.2011 р. «Про організацію та забезпечення роботи комунального підприємства «Єдиний розрахунковий центр», для житлового фонду комунальної власності територіальної громади Івано-Франківська ЄРЦ визначили лише виконавцем послуг з управління та утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.

 

Цим же рішенням міськрада внесла окремі зміни до «Комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Івано-Франківська на 2010-2015 роки «Реформи, порядок, розвиток». Зокрема, колишньому управлінню житлово-комунального господарства, Фонду комунальної власності, керівникам житлово-експлуатаційних організацій № 1-9, КП «Івано-Франківськліфт» доручили здійснити передачу нерухомого майна (в тому числі житлового фонду) на баланс КП «Єдиний розрахунковий центр», а також організувати процедуру перерозподілу орендованих нежитлових приміщень відповідно до зміни штатних структур та предметів діяльності ЖЕО №№1-9 і КП «Єдиний розрахунковий центр».

 

Водночас, як наголошувало керівництво «Єдиного розрахункового центру», підприємство не є правонаступником ЖЕО і не отримувало від них жодних матеріальних цінностей, іншого належного їм майна, за винятком житлових будинків, які, з огляду на їх особливий правовий статус, не були майном ЖЕО.

 

Нема покупців

Все це підтверджує заступник директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігор Сенчук. Він каже, що зі всіх ЖЕО зараз залишилось лише ЖЕО №9, яке змінило спеціалізацію і займається лише прибиранням своєї колишньої території та території колишнього ЖЕО №7. У нього залишилася вся техніка, за винятком сміттєвоза, який уже давненько орендує «АТП-0928». А у приміщеннях решти колишніх ЖЕО розміщуються структурні підрозділи ЄРЦ та інших комунальних підприємств.

 

Наприклад, у приміщенні колишнього ЖЕО №6 розташовується центральний офіс ЄРЦ, у приміщеннях ЖЕО №2 – Муніципальна інспекція з благоустрою, дирекція полігону твердих побутових відходів тощо. За словами І.Сенчука, щодо ЖЕО №№2, 3, 4, 8 розпочата процедура банкрутства, а ЖЕО №1, 5, 6, 7 перебувають у стані ліквідації. Майно цих ЖЕО перебуває у заставі. Станом на 2011 рік його залишкова вартість становила майже 216 тисяч гривень, а різноманітні борги ЖЕО сягають 30 мільйонів гривень. Зрозуміло, що коштів від реалізації майна не вистачить, щоб розплатитися зі всіма боргами. Тому встановлена відповідна черговість. Найперше погашають борги із зарплат колишнім працівникам ЖЕО, перед якими боргують ще майже 300 тисяч гривень.

 

Майно та техніка ЖЕО не має попиту. Аукціони з їхнього продажу кілька разів не відбувалися через відсутність покупців. Більшість техніки стара, ще з середини 80-х років, розкомплектована, перебуває у незадовільному технічному стані та потребує ремонту. Найновішу машину ЖЕО придбали на початку 2000-х років.

 

Декларація намірів

А тим часом івано-франківським комунальникам самим бракує необхідної техніки. Як каже І.Сенчук, на 2014 рік комунальні підприємства (окрім ДКП «Електроавтотранс») задекларували необхідність оновлення техніки на понад 10 мільйонів гривень. Зокрема, дорожнє ремонтно-експлуатаційне управління потребує нової снігоприбиральної техніки. Парку культури і відпочинку необхідні автовишка і трактор, а  ДП «Міськсвітло» – автовишка і ямобур.

 

«Зеленому господарству» потрібні  автовишка, деревоподрібнювач, газонокосарки, механізм для корчування пнів. «Водоекотехпром» хоче нові «аварійну» і каналопромивну машини та екскаватор. Полігону твердих побутових відходів бракує бульдозера, а міській ритуальній службі – автокатафалка та автобуса супроводу. Окрема мова про державне комунальне підприємство «Електроавтотранс». Воно потребує поповнення як мінімум десятьма тролейбусами і п’ятьма автобусами.

 

Тож зараз міська влада вкотре опрацьовує питання щодо  можливості додаткового залучення коштів під державні гарантії, передбачені Державною програмою активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, для придбання нового рухомого складу цьому комунальному підприємству громадського транспорту, пише ЗК.


17.02.2014 853 3
Коментарі (3)

Сашко 2014.02.17, 21:24
Я вже писав і доводив, що ЄРЦ є паразит на тілі комуналки. Але це є кормушка хабарника Онуфріїва. Войтик вже в Кота Канібалу і ложив на Свободу. Втік він туди бо проходить перевірка так званої ДІЯЛЬНОСТІ ЄРЦ. Він добре знав що опиниться в Товмачику.Бо крав кошти бюджетні міськради та кошти квартплати мешканців. Не слухайте таких делетантів як горе - заступник директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Ігор Сенчук. Це ставленик Свободи який немає власної думки. Так звана комунальна реформа є Свободівським блефом.
07 2014.02.17, 09:05
Якщо ЄРЦ не є власником житлового фонду, тоді хто власник або балансоутримувач житлового фонду м. Івано-Франківська
АРАТТА 2014.02.17, 09:17
ЄРЦ сам не знає хто він є.... Це свободівські гадьониші зробили антизаконну кормушку.А нерозумні люди ще й платять цим бандитам у вишиванках.
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1328
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

419
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14332 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1659
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

938
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6296

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

704

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1528

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1333

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1218
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

573
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

723
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1634
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

652
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

942
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5988
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13952
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

324
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

618
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

545
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

860 2