У християнстві подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.
Як пережити кризовий період у стосунках, аби гідно долати конфлікти та труднощі, які виникають у шлюбі журналістка Фіртки розпитала в отця та секретаря Гошівського монастиря Миколая Микосовського.
Миколай Микосовський наголошує, що кризи бувають у кожному стані: монашому, одруженому чи неодруженому.
"Криза у подружжі припадає на шостий чи сьомий рік подружнього життя. З досвіду, під час цього періоду найбільше розлучень. Кризи приходять та виникають тоді, коли ситуація змінюється, а моделі поведінки залишаються незмінними. Наприклад, партнери охололи одне до одного, але намагаються вдавати, що все гаразд. Як правило, з кризи є два шляхи.
Перший шлях — пара може завершити стосунки й це найлегше. У такому випадку шкода дітей. Все ж таки пара присягала Церкві на вірність до смерті — й про це потрібно пам'ятати. Взагалі добре кожного ранку нагадувати собі подружню присягу.
Є другий шлях — вийти на якісний новий рівень взаємин. У психології головні етапи розвитку сімейних відносин називають кризами. Це такі найбільш гості та емоційні періоди для кожної сім'ї. Шлюб, зокрема християнський, має свою красу. Вона виявляється через труднощі сімейного життя. Проте, через труднощі ми зростаємо, коли віддаємо свої проблеми в Божі руки", — каже монах.
Священник додає, що важливо у шлюбі все обговорювати, спілкуватися.
"Головне спілкуватися без конфліктів та образ. Добре відвідувати реколекції, духовні науки для подружжя. Стосунки потрібно оновлювати, відсвіжувати. Чоловік та дружинна повинні над собою працювати та йти вперед до досконалості", — зазначає отець.
Більше читайте у матеріалі: "Є певні речі, які дозволені тільки у шлюбі": священник з Івано-Франківщини про цінності християнського подружжя.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: