Коли совість за кадром

 

 

Початок тижня запам’ятався дуже неоднозначною ситуацією, пов’язаною з активістом прикарпатського Майдану та волонтером Ярославом Ободянським. Він опинився в Росії, де, начебто, просить політичного притулку. Принаймні, такі висновки можна зробити з сюжету російського телеканалу vesti.ru. Основний лейтмотив сюжету – ситуація на Заході України просто жахлива, ідеї Євромайдану нівельовані, економіка погіршується, процвітає корупція, силові структури не діють, йде нагнітання військової істерії. «Люди, з якими ти стояв поруч, беруть гроші, щоб лобіювати якісь інтереси, не гребують рейдерськими захопленнями», - розповідає Ободянський. Більша частина сюжету – це голос з-за кадру, але й слова Ярослава Ободянського також красномовні. Пізніше з’ясується, що 12 червня в Івано-Франківську  проти нього порушено кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство».

Один з друзів Ободянського пояснив ситуацію «проблемами з алкоголем». Та дуже важко повірити в те, що будь-які наркологічні проблеми можуть призвести до того, що людина опиниться  в іншій країні, тим паче країні-агресорці стосовно Батьківщини, просячи у цій державі політичний притулок та роблячи схожі заяви. Навіть пост Ободянського, який він опублікував наступного дня на власній сторінці у Facebook, викликає застереження щодо авторства. Ось чого тільки варті ці рядки з посту: «Росія, з різних причин: потік біженців, санкції, родинні зв’язки та інше, в першу чергу зацікавлена в нормалізації ситуації в Україні. Тому її медіа-площадка, навіть якщо обійти всі можливі маніпулятивні ходи, тут відкрита, а інформація не загубиться (в інформаційному потоці ). Посил був простий – зупиніть війну, домовтеся і все вийде». Знаючи Ярослава Ободянського з часів франківського Майдану важко назвати його нерозсудливою людиною, відтак набір версій суттєво обмежується: прагнення уникнути правосуддя в Україні; вербування російським ФСБ. Поки бачаться лише ці два варіанти. Надто багато факторів зійшлося в цій історії.

З кінця минулого тижня серйозним ньюсмейкером став франківський прокурор Ігор Настасяк, який відзначився коментуванням конфлікту голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі з місцевим прокурором, заявою про те, що голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук  радиться з прокурором та коментарем про династії в прикарпатській прокуратурі. І якщо перші дві позиції загалом були висвітлені в ЗМІ, то останній чомусь приділили значно менше уваги.

Питав Настасяка про династії в прикарпатській прокуратурі, ще коли його кандидатура проходила громадське погодження перед активістами івано-франківського Майдану. Одразу після Революції гідності. Питання було пряме - "Що в разі призначення Ви збираєтесь робити з династіями в нашій прокуратурі". Тоді Настасяк відповів, що в першу чергу треба дивитись на фаховість людини, а також не можна допускати прямого підпорядкування родичів. З сьогоднішньої відповіді видно, що в цьому плані не зроблено абсолютно нічого і більше того - це вже наче й не зле. Пояснювати династії працівників прокуратури браком робочих місць в області - це взагалі трохи дивно. Можливо, комусь справді пора у відставку? (Настасяка невдовзі справді звільнили)

В Івано-Франківську презентували дайджест «Україна 2015 – завдання нової країни». Участь в презентації взялиТарас Возняк, політолог, редактор незалежного культурологічного часопису «Ї», Тарас Стецьків, політик, громадський діяч, народний депутат І-IV та VI скликань, Тараса Плахтій, незалежний дослідник. У часописі зібрана візія різноманітних середовищ щодо того, як потрібно будувати нову країну, а також відомих дослідників як ось Валерій Пекар, Сергій Дацюк, Олег Покальчук. Як зазначив Тарас Возняк, зроблено спробу нагадати людям, яку країну ми хотіли будувати ще півтора роки тому, і чи будуємо її зараз. На думку Тараса Стецьківа, війна в країні не може бути виправданням тому, що 15 місяців уряд не здійснює кардинальних реформ. Брак політичної волі розпочати реформи – це головна проблема України. Відтак політик акцентує на потребі запустити зміни в державі через трансформацію політичної системи. Для цього потрібні не віртуальні партійні медіа-проекти великого бізнесу, а партія «середнього» класу. Така партія має будуватиметься за принципом полілідерства та систематичної діяльності, активність якої не обмежуватиметься виключно виборчим періодом і виражатиме інтереси представників нового активного революційного класу, народженого двома Майданами. Тарас Стецьків вважає, що успішне функціонування т схожої партії допоможе перезавантажити українську політичну систему та зробити суттєвий крок до якісних змін в державі.

Ну що ж – ідея досить цікава. Залишається тільки спостерігати за її втіленням в життя.

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=48208


27.06.2015 Василь Кедик 2322 0
20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

320
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2227
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1650
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1932
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5547 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4073

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1052

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1059

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1576

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1060
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

808
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

676
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14482
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10333
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5990
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

551
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5255 7
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28390 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

432
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

555
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

391
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

581