Коли совість за кадром

 

 

Початок тижня запам’ятався дуже неоднозначною ситуацією, пов’язаною з активістом прикарпатського Майдану та волонтером Ярославом Ободянським. Він опинився в Росії, де, начебто, просить політичного притулку. Принаймні, такі висновки можна зробити з сюжету російського телеканалу vesti.ru. Основний лейтмотив сюжету – ситуація на Заході України просто жахлива, ідеї Євромайдану нівельовані, економіка погіршується, процвітає корупція, силові структури не діють, йде нагнітання військової істерії. «Люди, з якими ти стояв поруч, беруть гроші, щоб лобіювати якісь інтереси, не гребують рейдерськими захопленнями», - розповідає Ободянський. Більша частина сюжету – це голос з-за кадру, але й слова Ярослава Ободянського також красномовні. Пізніше з’ясується, що 12 червня в Івано-Франківську  проти нього порушено кримінальне провадження за статтею «умисне вбивство».

Один з друзів Ободянського пояснив ситуацію «проблемами з алкоголем». Та дуже важко повірити в те, що будь-які наркологічні проблеми можуть призвести до того, що людина опиниться  в іншій країні, тим паче країні-агресорці стосовно Батьківщини, просячи у цій державі політичний притулок та роблячи схожі заяви. Навіть пост Ободянського, який він опублікував наступного дня на власній сторінці у Facebook, викликає застереження щодо авторства. Ось чого тільки варті ці рядки з посту: «Росія, з різних причин: потік біженців, санкції, родинні зв’язки та інше, в першу чергу зацікавлена в нормалізації ситуації в Україні. Тому її медіа-площадка, навіть якщо обійти всі можливі маніпулятивні ходи, тут відкрита, а інформація не загубиться (в інформаційному потоці ). Посил був простий – зупиніть війну, домовтеся і все вийде». Знаючи Ярослава Ободянського з часів франківського Майдану важко назвати його нерозсудливою людиною, відтак набір версій суттєво обмежується: прагнення уникнути правосуддя в Україні; вербування російським ФСБ. Поки бачаться лише ці два варіанти. Надто багато факторів зійшлося в цій історії.

З кінця минулого тижня серйозним ньюсмейкером став франківський прокурор Ігор Настасяк, який відзначився коментуванням конфлікту голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі з місцевим прокурором, заявою про те, що голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук  радиться з прокурором та коментарем про династії в прикарпатській прокуратурі. І якщо перші дві позиції загалом були висвітлені в ЗМІ, то останній чомусь приділили значно менше уваги.

Питав Настасяка про династії в прикарпатській прокуратурі, ще коли його кандидатура проходила громадське погодження перед активістами івано-франківського Майдану. Одразу після Революції гідності. Питання було пряме - "Що в разі призначення Ви збираєтесь робити з династіями в нашій прокуратурі". Тоді Настасяк відповів, що в першу чергу треба дивитись на фаховість людини, а також не можна допускати прямого підпорядкування родичів. З сьогоднішньої відповіді видно, що в цьому плані не зроблено абсолютно нічого і більше того - це вже наче й не зле. Пояснювати династії працівників прокуратури браком робочих місць в області - це взагалі трохи дивно. Можливо, комусь справді пора у відставку? (Настасяка невдовзі справді звільнили)

В Івано-Франківську презентували дайджест «Україна 2015 – завдання нової країни». Участь в презентації взялиТарас Возняк, політолог, редактор незалежного культурологічного часопису «Ї», Тарас Стецьків, політик, громадський діяч, народний депутат І-IV та VI скликань, Тараса Плахтій, незалежний дослідник. У часописі зібрана візія різноманітних середовищ щодо того, як потрібно будувати нову країну, а також відомих дослідників як ось Валерій Пекар, Сергій Дацюк, Олег Покальчук. Як зазначив Тарас Возняк, зроблено спробу нагадати людям, яку країну ми хотіли будувати ще півтора роки тому, і чи будуємо її зараз. На думку Тараса Стецьківа, війна в країні не може бути виправданням тому, що 15 місяців уряд не здійснює кардинальних реформ. Брак політичної волі розпочати реформи – це головна проблема України. Відтак політик акцентує на потребі запустити зміни в державі через трансформацію політичної системи. Для цього потрібні не віртуальні партійні медіа-проекти великого бізнесу, а партія «середнього» класу. Така партія має будуватиметься за принципом полілідерства та систематичної діяльності, активність якої не обмежуватиметься виключно виборчим періодом і виражатиме інтереси представників нового активного революційного класу, народженого двома Майданами. Тарас Стецьків вважає, що успішне функціонування т схожої партії допоможе перезавантажити українську політичну систему та зробити суттєвий крок до якісних змін в державі.

Ну що ж – ідея досить цікава. Залишається тільки спостерігати за її втіленням в життя.

 

Джерело: http://ankontr.if.ua/?page=blogs&p_id=48208


27.06.2015 Василь Кедик 2422 0
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

469
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1261
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2189 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1061
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2986
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2057

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

831

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

988

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1418

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2018
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26302 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

706
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

907
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2937
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1188
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

893
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1155
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1154
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

357
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4158
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1020
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1587