Коли родина під супроводом: у Франківську діє Центр підтримки сім’ї

Центр підтримки сім’ї розпочав свою роботу у травні 2017 року. Основна мета – інтеграція внутрішньо переміщених осіб та приймаючої громади в Івано-Франківську та області.

Це своєрідний простір для знайомства, спілкування та спільного проведення дозвілля. Тут зустрічаються родини переселенців, учасників чи загиблих бійців АТО та місцеві мешканці.

Проект реалізовує франківський Карітас. Працюючи над інтеграцією, Карітас Івано-Франківськ гуртує людей навколо найбільшої та універсальної цінності – родина. В Центрі підтримки сім’ї є місце для усіх, хто шукає прийняття, підтримки, розуміння. Так, фахівці Центру, асистенти родин та психолог охоплюють супроводом цілу родину: подружжя, батьків, дітей та осіб похилого віку.

Відвідувати Центр заохочується кожен член родини. Для батьків з дітьми діє група раннього розвитку «30 кроків до школи», гурток англійської мови, студія естетичного розвитку, музично-театральна студія, ритміка, «Школа успіху», інклюзивна група (особи з інвалідністю).

Для дорослих – група «Подружні пари», «Тато-клуб» для чоловіків, жіночий клуб, гурток англійської мови, тематичні зустрічі для людей похилого віку. Спільні заняття для родин: арт-терапія, майстер-класи, тематичне дозвілля, усе спрямоване на віднайдення себе у новій ситуації чи середовищі.

Психолог Центру підтримки сім’ї проводить групові та індивідуальні консультації для дорослих та дітей. Найбільше, що турбує батьків – це проблеми виховання та впливу на дитину. Часто психолог допомагає сім’ям впоратися з втратою близької людини, а також адаптуватися у суспільстві – з такими проблемами звертаються родини переселенців та учасників АТО. Асистенти родин, крім проведення занять, допомагають сім’ям впоратися з труднощами, що час від часу виникають у родині, це можуть бути побутові або соціальні проблеми.

Існують вже непоодинокі позитивні випадки наставництва – коли місцеві родини, зокрема загиблих членів АТО беруть під опіку родини переселенців. Олена Старченко переїхала з Донецька, як тільки почалися військові дії у її рідному місті. Центр підтримки сім’ї відвідує три місяці, сюди ж ходять її двоє синів. Малюють, танцюють, вчать англійську мову.

«Мені дуже подобається ставлення працівників до дітей та батьків, тут почуваєш себе, як у сім’ї, – говорить Олена, – Івано-Франківськ – гарне місто, але справжнім домом стає те місце, де в тебе є теплі стосунки з людьми, які тут мешкають, і такі вже люди є, я дякую Богу за це».

У Центрі підтримки сім’ї впроваджується нова модель супроводу родини – асистент родини. Це помічник, який веде сім’ю, але не робить все за них, а направляє. Критерієм успішності супроводу є, коли сім’я може сама впоратися зі своїми проблемами.

З травня по грудень 2017 року під супроводом Карітасу перебувало 169 родин, серед них ВПО – 81, учасників АТО – 33, місцевих – 55. Разом усіх – понад 430 осіб. Центр підтримки сім’ї співпрацює із ЗОШ № 3, де навчається 58 дітей з родин вимушено переміщених осіб. Школярі залучаються до інтеграційних заходів.

Для роботи Центру підтримки сім’ї Карітас Івано-Франківськ орендує окреме приміщення у центрі міста за адресою Чорновола, 7, офіс 313 (3-ій поверх).

Вихідними днями працівники Центру виїжджають у райони Івано-Франківська, аби там зустрітися з переселенцями. Зараз налагоджена співпраця з Калуським та Долинським районами, до занять також долучаються і місцеві мешканці. Центр підтримки сім'ї діє у рамках проекту «Створення центру підтримки сім’ї в якості моделі для інтеграції вимушено переміщених осіб і приймаючих громад в Україні».

Проект співфінансовано в рамках Програми співпраці у сфері розвитку «Польська допомога» Міністерства закордонних справ Республіки Польща.


28.03.2018 1893
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11194 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1344
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

689
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5840
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1599
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1453

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

527

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1346

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1167

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1067
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

416
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

516
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1453
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

492
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

759
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5803
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

538
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

381
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

700 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1149
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1004