Коли під вишиванкою б’ється серце патріота

 

У Ден Сяо Піна якось спитали, як він дивиться на французьку революцію. Той сказав, що занадто мало минуло часу, щоб судити про неї.

На відміну від китайських лідерів, у журналістів немає часу на історію, яка все розставить на місця. Тому коментую ще досить свіжу новину.

Мене здивувало, чому ніхто не проаналізував унікальний для сучасної інформаційної цивілізації факт відключення Київстару і МТС в місті Яремче.

Думаю, більшість читачів знає, що через випадок захворювання на рак у місцевій лікарні, нібито спричинений випромінюванням із вишок цих операторів, останнім було відмовлено в оренді землі під передавачі.

Я чудово розумію, коли під вишиванкою б’ється серце патріота, хочеться зробити людям щось хороше. Погано, коли крім хочу-не хочу нічого не вмієш.

До речі, більшість у Раді тут традиційно здобула одна відома сила у вишиванках. Здавалося б, звичайна вишита сорочка, а з’ясувалося, що наш національний стрій може неймовірно підсилити розумові здібності.

Адже ще досі науковий світ дискутує про шкоду випромінювань із мобільників і до них. Наші ж патріоти вже визначилися. Шкідливо! Убивчо!

Особисто переконаний, що не було жодного медичного доказу, експертизи, які б довели, що випромінювання з вишки мобільного оператора викликало рак.

Тому поцікавився у медиків, чи можливо визначити: злоякісну пухлину викликав сигнал мобільника чи частоти, на яких транслюється "Рускоє радіо"…

Мені сказали, що в Україні, здогадуюсь, і у світі, немає апаратури, яка б могла хоча б приблизно показати, яка хвиля випромінювання, з існуючих у нашому побуті, реально спровокує пухлину. Це можливо визначити хіба в лабораторних умовах протягом тривалих експериментів, випробовуючи ті чи інші частоти при роботі найрізноманітніших приладів…

Словом, це архіскладно. Однак, якщо в тебе є мандат і вишита сорочка, а під нею серце патріота – експертиза не потрібна.

Тебе не має хвилювати тижневий колапс, у який занурилося рідне місто.

Я, до речі, чомусь без експертизи відчуваю, що випромінювання шкідливе виключно для голів наших найнаціоналістичніших обранців. Їх і без того макітрить від повноважень, а тут ще шкідливий мобільний зв’язок.

Тому, щоб врятувати, приміром, Івано-Франківськ, вишки треба таки вивести десь за місто. Позаяк у наших любителів з приводу і без носити вишиванку, воно теж викликає паранормальну реакцію, а ще, не дай Боже, рак або ангіну…

А переживати за них я став після суду над легендарним корупціонером Івано-Франківщини – Олегом Гаркотом.

Легендарний тому, що вже ходять легенди, як колеги по партії злили свого хлопця. Який, у свою чергу, їхню вину взяв на себе і сам пішов під суд, сподіваючись, що побратими все зроблять, аби він мав умовний термін. Як ви знаєте, йому дали цілком реальні 5,5.

Найцинічнішим у цій ситуації є повідомлення, що підсудний Гаркот, виявляється, не був членом "Свободи".

Я розумію, коли під вишиванкою б’ється серце патріота, можна зробити все. Але скільки б ви, друзі, не говорили полум’яних речей про великі ідеї, і куди б не пхали свої три жовті пальці з прапора: вгору як тризуб, чи в ніс, або в дупу, треба знати прості людські речі - своїх не здають!

А вишиванка ніколи не замінить ні честь, ні розум, ні мужність.

Вона може лише прикрити їх відсутність!

Отож.


07.11.2013 Олег Олексюк 1794 4
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

922 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

818
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1632
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2268
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4244 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3249

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

235

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

470

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

412

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

877
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

653
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

694
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

979
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1106
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

692
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6277
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1768
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31787 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1577
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

782 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

743