Кого не можна брати в хресні ні в якому разі

Хресні батьки — ангели на землі, які покликані допомогти маленькій людині почати духовне життя, які будуть захищати його від спокус.

Вибір хрещених впливає на майбутнє дитини, про це треба пам'ятати завжди, пише Фіртка з посиланням на Ukr.Media.

Кого не можна брати в хресні

Не можна брати в хресні матері дівчину віком до 14 років, хресні батьки — юнака молодше 15 років. Лише по досягненні цього віку можна займатися духовним вихованням.

Ченця і черницю ні в якому разі не можна брати в хресні. Не можна брати в хресні людей з психічними захворюваннями. Забороняється кликати в хресні чоловіка і жінку, які перебувають у шлюбі. Кумам церква забороняє одружуватися. Хрещеними не можуть бути батьки дитини.

Кого можна брати в хресні всупереч забобонам

У народі вважається, що не можна брати в хресні матері для дівчинки незаміжню жінку, а в хресні для хлопчика — неодруженого чоловіка. Віднесе щастя, все забере собі!

Звичайно ж, це безглузде марновірство. Ніяких християнських коренів воно не має. Ще одне марновірство — про вагітних жінок, яких не можна брати в хресні матері. Церква не забороняє цього! Єдиний момент, який може викликати хвилювання: чи буде зручно хрещеній матері вистояти все хрещення, чи вистачить у неї сил. Багато в чому це залежить від стану здоров'я та строку вагітності у жінки.

Що таке самовіддана любов, як усвідомити межі між добром і злом, що таке віра, совість, терпіння і милосердя: про все це повинні розповідати хрещенику духовні батьки при кожній зустрічі. Це головний подарунок!

Складно зрозуміти і прийняти таке твердження. У нас прийнято нести в будинок хрещеника гроші, іграшки, прийнято проводити з дитиною час бездіяльно. Це чудово, звичайно! Але багато хто забуває, що хресні батьки — насамперед духовні наставники.

Таїнство хрещення дитини проводиться один раз. Ні в якому разі перехрещувати дитину не можна, що б не трапилося!


30.06.2020 5364
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

783
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

602
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9350 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2694 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1994
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2496

Як московити крали історію наших предків.

185

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

182

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

716

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

753
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

162
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

276
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

489
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

167
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

424
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

508
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

648 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5759
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

228
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

395
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

481
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

487