9 жовтня 2010 року в Науковому Товаристві імені Т.Шевченка (Нью-Йорк) презентовано книгу про історію Прикарпаття – ІІІ том “Альманаху Станиславівської землі”. Видання складається з шести частин, поділених на розділи. Перша частина подає матеріали до історії міста – часів його заснування. Друга - “Збройна боротьба з окупантами” присвячена УПА, об’єднує матеріали про Дивізію “Галичина”, німецьке лихоліття, радянські концтабори. Третя частина – це мартирологія полеглих; четверта – “Станиславів до 1939 р.” є спогадами сучасників. Останні дві частини присвячені історії Івано-Франківської області у роки перебудови в СРСР та часів незалежної України.
Для довідки
Перший том “Альманаху Станиславівської землі” був виданий в 1975 році, його редактором був Богдан Кравців. Завдяки редакторській діяльності Б.Кравціва появилася фундаментальна праця, яка стала противагою багатотомному збірнику “Історія міст і сіл Української УРСР. Івано – Франківська область” (1971), написаному у тогочасному дусі радянської історичної науки.
На З’їзді Станиславівців у 1977 р. головним редактором ІІ тому “Альманаху Станиславівської землі” було призначено Миколу Климишина. Він народився 25.12.1909 р. в с. Мостища на Калущині. На запрошення нового редактора, членами колегії згодилися стати відомі в українській громаді діячі, а зокрема: Дарія Бойчук, Осип Бойчук, Оксана Лемеха – Луцька, Михайло Логаза, Володимир Макар, Фединський Юрій, Щербій Василь.
Праця редакційної колегії тривала довгий час і завершилася в 1985 р. виданням 900 сторінкового другого тому Альманаху. Вдалося зібрати відомості про історію та географію краю, про його шкільництво та товариства і організації, про господарство, літературу, пресу і видавництво, багато сторінок приділено мистецтву, музиці та театру, відомим діячам.