
10 вересня в Івано-Франківську відбулася презентація книги Євгена Положія "Іловайськ". Захід відбувся в обласній бібліотеці імені І.Франка та розпочався з невеликим запізненням. Книга вийшла тиражем у 2000 примірників, у видавництві "Фоліо".
Євген є сумським журналістом. Героями книги стали як реальні бійці, що пережили трагічні подіі Іловайського котла, так і вигадані персонажі, пише Фіртка з посиланням на Стик.
Перед написанням книги Євген Положій спілкувався майже з сотнею військових та волонтерів - щоб отримати максимально точну та різносторонню інформацію.
"Зараз правильно розповідати про героїв і перемоги. Але ж є і помилки, які потрібно аналізувати. Чому не вирівняли лінію фронту, чому загинуло так багато людей, чому влада навіть не змогла дістати звідти тіла загиблих? Нагадаю, цим займалась волонтерська місія "Чорний Тюльпан". Ця книга для тих, хто говорить лише про героїзм і заперечує поразки", - розповів Євген Положій про свою книгу.
Автор, зокрема, ставить питання - для чого в Іловайськ прислали чотири добровольчі батальйони, серед яких був і "Івано-Франківськ", якщо було відомо, що з військової точки зору взяти його не вдасться?
Ілова́йський коте́л — епізод війни на сході України у другій половині серпня 2014 року, в ході якого розгорнулися запеклі бойові дії між українськими Збройними силами та підрозділами МВС з одного боку, та збройними формуванням терористичної організації ДНР і російських збройних сил — з іншого.
Характер боїв визначався стратегічним значенням Іловайська, який розташовується в 25 км на схід від Донецька — перехід Іловайська під контроль Збройних сил України дозволив би відрізати постачання зброї та бойовиків до Донецька та звільнення міста в перспективі.
Українські військові увійшли в Іловайськ 18 серпня. Вони змогли взяти під свій контроль більшу частину міста, однак після введення регулярних російських військ 23-24 серпня і через дезертирство окремих українських підрозділів вже 28 серпня іловайське угрупування опинилося в оточенні.
29 серпня вночі російський президент Путін звернувся до бойовиків із закликом відкрити гуманітарний коридор для українських військових, що опинилися в оточенні. Терористи згодом заявили, що готові випустити бійців з оточення. 30 серпня о 10:00 українські військові організованими колонами почали рух з міста, однак колони підступно розстріляли, завдавши великих втрат українським військам. За даними Міністерства оборони під Іловайськом загинуло багато українських бійців, сотні бійців були поранені та були захоплені в полон
Важка поразка під Іловайськом спонукала українську владу до укладення Мінського перемир'я в рамках контактної групи Україна—Росія—ОБСЄ із залученням представників сепаратистів.