Національний заповідник «Давній Галич» висунув книгу прикарпатського науковця Богдана Тимківа на Шевченківську премію. Монографія «Мистецтво України та діаспори: дереворізьба сакральна й ужиткова» – це плід восьмилітньої праці її автора.
Книга описує історію дереворізьби від давніх часів Київської Русі до сучасності. Також у ній йдеться про специфіку різних етнографічних регіонів України, про меблярство, іконостасну різьбу, виготовлення предметів літургійного та обрядового характеру. Тут представлені українські митці, які творили в діаспорі, а саме: Святослав Гординський, Михайло Черешньовський, Олександр Архипенко, інші.
У книзі, окрім великих святинь України, також можна знайти фрагменти іконостасу церкви Різдва Пресвятої Богородиці села Одаї, церкви монастиря Матері Божої Знамення, що у селі Посіч, взірці архітектурної галицької школи XІІ століття. Особливо цінне видання тим, що розкриває більше сотні імен митців діаспори, яких Україна ще не знала. Нині монографія розіслана у найбільші наукові бібліотеки України.
Цими вихідними її презентуватимуть у Львові на Форумі видавців, а згодом – у Києві в Інституті культури та мистецтв. Богдан Тимків – доктор філософії, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, засновник Малої академії народних ремесел в місті Галич.