Кінець світу, історії, істини…

 

Про кінець світу та тотальне знищення людства писали безліч письменників, малювали картини про неминуче знищення світів доволі багато художників. Співали музиканти і оспівували поети боротьбу людства за виживання, а втім, війна завжди велася між людьми. Відповідно «тітонька з косою», котру ми називаємо смерть, завжди вибирала тих, хто дозрів до переходу в інші простори. Дозрівання і розвитку передують становлення та зміцнення, як у людей, так і в масштабах держав.

 

Спостерігаючи за розвитком нашої держави, складається враження, що вона помирає, не зміцнившись, проте для смерті найсолодшими є держави -імперії, як от США чи Російська Федерація (Китай). Проте імперія - це Фенікс, котрий помирає і відроджується з попелу, на відміну від невеликих держав, як Україна. Що ж, видається логічним перетворити нашу країну у імперію задля вічного життя і смерті через відродження у попелі старих ідей на крилах Фенікса. Отже, тут треба платити ціну, за створення імперії, треба платити кров’ю тих, хто готовий покласти свої серця і душі на вівтар перемоги. Проте платити власним життям за можливість дати гідне життя своїм дітям - це виклик локального кінця світу, якщо не за свою імперію, то за чужу. Краще за свою імперію!

 

Про кінець історії варто говорити в певних межах, просторах, обумовлених часом, часом, котрий теж є простором. Ось тут ми губимось серед понять, термінів, визначень, котрі все більше нас заплутують, не приносячи ні користі, ні можливості пізнати істину кінця історії, котра доволі чітко і яскраво завершується в момент закінчення кожного дня, з черговим заходом сонця. З черговим днем, місяцем чи роком доволі прагматично у наше життя врізається нова історія, нова розповідь про буття, котре по своїй суті є політичним, та спрямованим на управління чи віддзеркалення часу, як лінійного процесу. Проте по своїй суті час трансформується, проходячи крізь цикли. За наповнення та змістом, історія, як і все матеріальне, також має циклічну природу, починаючи від простих процесів (історій) кругообігу води у природі та завершуючи складними синергетичними проявами функціонування суспільства (котрі теж є архіпрограмами історії).

 

Отож, спостерігаємо за розвитком всього сущого політичного та історичного, зауважуємо циклічну природу, котра, мов алхімічний «Boaconstrictor», є проявом часу, що завершує та одночасно активує стару історію в новій формі. Адже спостереження історії, як явища кінця одного світу та початку нового світу, це черговий крок, стрибок у новий цикл буття. Буття, котре побудоване на міфічних істинах.

 

Про істину ми знаємо все і нічого, бо доволі дивна інтелектуальна субстанція, яка є поліморфною та тягучою, мов смола, насправді проявляється, як ідеологема існування людства. На жаль, сучасні пошуки істини заглиблені та загублені між релігійними та етичними принципами, не дають змоги людям відчути себе задоволеним. Отож, блукаємо від церкви і до церкви, періодично занурюючись у політичні процеси нашої країни, котра намагається покинути совковий світ у прагненні відновити демократію нового порядку.

 

 

Чи прийде порядок нових часів та нових істин, також залежить тільки від нас, від кожного громадянина, котрий будує у своїй сімї, домі, вулиці, містечку новий порядок нових часів. Та говорячи про новий час, варто згадувати, що час циклічний, хоча умови та вибір шляху розбудови держави залежить від кожного з нас. Від кожного з нас і від наших моральних якостей залежатиме ефективність існування держави і тільки нам вибирати, якою країна має бути – старою і тоталітарною чи новою демократією, котра буде дієвою на всьому Євразійському просторі.

 

 


26.09.2014 Василь Остап'як 2253 2
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1400
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1398
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1058
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3568
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1700

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1144

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1314
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

444
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

506
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

454
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1515
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5580
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1552 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

620
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

531