Кінець світу, історії, істини…

 

Про кінець світу та тотальне знищення людства писали безліч письменників, малювали картини про неминуче знищення світів доволі багато художників. Співали музиканти і оспівували поети боротьбу людства за виживання, а втім, війна завжди велася між людьми. Відповідно «тітонька з косою», котру ми називаємо смерть, завжди вибирала тих, хто дозрів до переходу в інші простори. Дозрівання і розвитку передують становлення та зміцнення, як у людей, так і в масштабах держав.

 

Спостерігаючи за розвитком нашої держави, складається враження, що вона помирає, не зміцнившись, проте для смерті найсолодшими є держави -імперії, як от США чи Російська Федерація (Китай). Проте імперія - це Фенікс, котрий помирає і відроджується з попелу, на відміну від невеликих держав, як Україна. Що ж, видається логічним перетворити нашу країну у імперію задля вічного життя і смерті через відродження у попелі старих ідей на крилах Фенікса. Отже, тут треба платити ціну, за створення імперії, треба платити кров’ю тих, хто готовий покласти свої серця і душі на вівтар перемоги. Проте платити власним життям за можливість дати гідне життя своїм дітям - це виклик локального кінця світу, якщо не за свою імперію, то за чужу. Краще за свою імперію!

 

Про кінець історії варто говорити в певних межах, просторах, обумовлених часом, часом, котрий теж є простором. Ось тут ми губимось серед понять, термінів, визначень, котрі все більше нас заплутують, не приносячи ні користі, ні можливості пізнати істину кінця історії, котра доволі чітко і яскраво завершується в момент закінчення кожного дня, з черговим заходом сонця. З черговим днем, місяцем чи роком доволі прагматично у наше життя врізається нова історія, нова розповідь про буття, котре по своїй суті є політичним, та спрямованим на управління чи віддзеркалення часу, як лінійного процесу. Проте по своїй суті час трансформується, проходячи крізь цикли. За наповнення та змістом, історія, як і все матеріальне, також має циклічну природу, починаючи від простих процесів (історій) кругообігу води у природі та завершуючи складними синергетичними проявами функціонування суспільства (котрі теж є архіпрограмами історії).

 

Отож, спостерігаємо за розвитком всього сущого політичного та історичного, зауважуємо циклічну природу, котра, мов алхімічний «Boaconstrictor», є проявом часу, що завершує та одночасно активує стару історію в новій формі. Адже спостереження історії, як явища кінця одного світу та початку нового світу, це черговий крок, стрибок у новий цикл буття. Буття, котре побудоване на міфічних істинах.

 

Про істину ми знаємо все і нічого, бо доволі дивна інтелектуальна субстанція, яка є поліморфною та тягучою, мов смола, насправді проявляється, як ідеологема існування людства. На жаль, сучасні пошуки істини заглиблені та загублені між релігійними та етичними принципами, не дають змоги людям відчути себе задоволеним. Отож, блукаємо від церкви і до церкви, періодично занурюючись у політичні процеси нашої країни, котра намагається покинути совковий світ у прагненні відновити демократію нового порядку.

 

 

Чи прийде порядок нових часів та нових істин, також залежить тільки від нас, від кожного громадянина, котрий будує у своїй сімї, домі, вулиці, містечку новий порядок нових часів. Та говорячи про новий час, варто згадувати, що час циклічний, хоча умови та вибір шляху розбудови держави залежить від кожного з нас. Від кожного з нас і від наших моральних якостей залежатиме ефективність існування держави і тільки нам вибирати, якою країна має бути – старою і тоталітарною чи новою демократією, котра буде дієвою на всьому Євразійському просторі.

 

 


26.09.2014 Василь Остап'як 2135 2
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

881
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1914 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2809
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1289

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3765
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

881
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1