Кінець світу, історії, істини…

 

Про кінець світу та тотальне знищення людства писали безліч письменників, малювали картини про неминуче знищення світів доволі багато художників. Співали музиканти і оспівували поети боротьбу людства за виживання, а втім, війна завжди велася між людьми. Відповідно «тітонька з косою», котру ми називаємо смерть, завжди вибирала тих, хто дозрів до переходу в інші простори. Дозрівання і розвитку передують становлення та зміцнення, як у людей, так і в масштабах держав.

 

Спостерігаючи за розвитком нашої держави, складається враження, що вона помирає, не зміцнившись, проте для смерті найсолодшими є держави -імперії, як от США чи Російська Федерація (Китай). Проте імперія - це Фенікс, котрий помирає і відроджується з попелу, на відміну від невеликих держав, як Україна. Що ж, видається логічним перетворити нашу країну у імперію задля вічного життя і смерті через відродження у попелі старих ідей на крилах Фенікса. Отже, тут треба платити ціну, за створення імперії, треба платити кров’ю тих, хто готовий покласти свої серця і душі на вівтар перемоги. Проте платити власним життям за можливість дати гідне життя своїм дітям - це виклик локального кінця світу, якщо не за свою імперію, то за чужу. Краще за свою імперію!

 

Про кінець історії варто говорити в певних межах, просторах, обумовлених часом, часом, котрий теж є простором. Ось тут ми губимось серед понять, термінів, визначень, котрі все більше нас заплутують, не приносячи ні користі, ні можливості пізнати істину кінця історії, котра доволі чітко і яскраво завершується в момент закінчення кожного дня, з черговим заходом сонця. З черговим днем, місяцем чи роком доволі прагматично у наше життя врізається нова історія, нова розповідь про буття, котре по своїй суті є політичним, та спрямованим на управління чи віддзеркалення часу, як лінійного процесу. Проте по своїй суті час трансформується, проходячи крізь цикли. За наповнення та змістом, історія, як і все матеріальне, також має циклічну природу, починаючи від простих процесів (історій) кругообігу води у природі та завершуючи складними синергетичними проявами функціонування суспільства (котрі теж є архіпрограмами історії).

 

Отож, спостерігаємо за розвитком всього сущого політичного та історичного, зауважуємо циклічну природу, котра, мов алхімічний «Boaconstrictor», є проявом часу, що завершує та одночасно активує стару історію в новій формі. Адже спостереження історії, як явища кінця одного світу та початку нового світу, це черговий крок, стрибок у новий цикл буття. Буття, котре побудоване на міфічних істинах.

 

Про істину ми знаємо все і нічого, бо доволі дивна інтелектуальна субстанція, яка є поліморфною та тягучою, мов смола, насправді проявляється, як ідеологема існування людства. На жаль, сучасні пошуки істини заглиблені та загублені між релігійними та етичними принципами, не дають змоги людям відчути себе задоволеним. Отож, блукаємо від церкви і до церкви, періодично занурюючись у політичні процеси нашої країни, котра намагається покинути совковий світ у прагненні відновити демократію нового порядку.

 

 

Чи прийде порядок нових часів та нових істин, також залежить тільки від нас, від кожного громадянина, котрий будує у своїй сімї, домі, вулиці, містечку новий порядок нових часів. Та говорячи про новий час, варто згадувати, що час циклічний, хоча умови та вибір шляху розбудови держави залежить від кожного з нас. Від кожного з нас і від наших моральних якостей залежатиме ефективність існування держави і тільки нам вибирати, якою країна має бути – старою і тоталітарною чи новою демократією, котра буде дієвою на всьому Євразійському просторі.

 

 


26.09.2014 Василь Остап'як 1832 2
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

3047 30
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10164 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

11304 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5220
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3006
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2452

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

109

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

147

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

516

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

585
01.03.2024

Минулий 2023 рік став стартом аграрного розвитку в Івано-Франківській громаді. Відтак, зараз спостерігають позитивну динаміку.  

462
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

517
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1475
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

639
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3288
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1932
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

895
01.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

17513
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

334
29.02.2024

Вибори в Україні мають бути справді вільним вибором українців.

266
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

582
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

1027 2